Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2015 > 16:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 februarie 2015, ora 16:16

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 478/2014 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.16/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.25/2001 privind înființarea Companiei Naționale de Investiții "C.N.I "-S.A.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:285 141 85 10 4 14 18 13
- voturi pentru (DA):191 139 4 8 4 14 18 4
- voturi împotrivă (NU):7 - 3 2 - - - 2
- abțineri:87 2 78 - - - - 7
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Almăjanu Marin PNL Abținere
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL Abținere
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
33. Buican Cristian PNL Abținere
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL Abținere
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL Abținere
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL Abținere
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana - Abținere
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Ciurariu Florin PNL Abținere
55. Cocei Erland PNL Abținere
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - Abținere
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
60. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL Abținere
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PNL Abținere
68. Deaconu Mihai ND NU
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Diniță Ion ALDE DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL Abținere
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL Abținere
76. Dobrinescu Traian PNL Abținere
77. Dolha Mircea PNL Abținere
78. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
81. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Dumbrăvanu Paul - DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu PSD Abținere
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL Abținere
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL Abținere
112. Gudu Vasile PNL Abținere
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL Abținere
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL Abținere
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Ionescu George PNL Abținere
129. Iordache Florin PSD DA
130. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
131. Iriza Scarlat - Abținere
132. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
133. Itu Cornel PSD DA
134. Kerekes Károly UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lubanovici Mircea PNL Abținere
139. Lupu Mihai PNL NU
140. Manda Iulian Claudiu PSD DA
141. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
142. Manolache Marius PSD DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Viorica PNL Abținere
145. Marian Ion Cristinel ND DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Marin Laura PSD DA
149. Marocico Ion Minoritati DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
152. Melinte Ion PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Mihai Aurelian PNL Abținere
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Militaru Lucian PNL Abținere
158. Mincă Liliana ND DA
159. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocanu Adrian PSD DA
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mocioi Niculina PNL Abținere
164. Molnar Zsolt UDMR DA
165. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
166. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
167. Movilă Petru - Abținere
168. Muntean Mircia PSD DA
169. Munteanu Ioan PSD DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Nazare Alexandru PNL Abținere
172. Neacșu Marian PSD DA
173. Necula Cosmin PSD DA
174. Negruț Clement - DA
175. Negruț Cornelia ALDE DA
176. Nichita Cristina PSD DA
177. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
178. Nicolae Florian PSD DA
179. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
180. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
181. Niculae Aurel PSD DA
182. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
183. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Nistor Marioara PSD DA
186. Niță Constantin PSD DA
187. Niță Emil PSD DA
188. Nosa Iuliu PSD DA
189. Oajdea Daniel Vasile ND DA
190. Ochi Ion PSD DA
191. Orban Ludovic PNL Abținere
192. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
193. Palașcă Viorel ALDE DA
194. Palăr Ionel PNL Abținere
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina PSD DA
197. Pardău Dumitru PNL Abținere
198. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
199. Păun Nicolae Minoritati DA
200. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
201. Peia Ninel PSD DA
202. Petrea Dorin Silviu PSD DA
203. Petric Octavian PSD DA
204. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
205. Plumb Rovana PSD DA
206. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
207. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
208. Pop Georgian PSD DA
209. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
210. Popa Radu Mihai - NU
211. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
213. Potor Călin PSD DA
214. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
215. Pușcaș Iacob PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo ALDE DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
223. Rizea Cristian PSD DA
224. Roman Gheorghe PSD DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Răzvan - Abținere
227. Săpunaru Nini PNL Abținere
228. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
229. Scarlat George PNL Abținere
230. Secară Florin Mihail PSD Abținere
231. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
232. Simedru Dan Coriolan PNL DA
233. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
234. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Stan Ioan PSD DA
237. Stan Ion PSD DA
238. Stanciu Anghel PSD DA
239. Stanciu Zisu PSD DA
240. Stancu Ionel Minoritati DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Stănișoară Mihai ALDE DA
244. Stragea Sorin Constantin PSD DA
245. Stroe Radu PSD DA
246. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surdu Raluca PNL DA
249. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
250. Șcheau Ion PNL Abținere
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Ștefan Viorel PSD DA
253. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
254. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
255. Tararache Mihai - NU
256. Tămâian Ioan PNL Abținere
257. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
258. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
259. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
260. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
261. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
262. Tiuch Cătălin PSD DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
265. Tomac Eugen - DA
266. Traicu Rodin PSD DA
267. Tudorache Daniel PSD DA
268. Tudorie Violeta PSD DA
269. Tudose Mihai PSD DA
270. Turcan Raluca PNL Abținere
271. Udriște Gheorghe PNL Abținere
272. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
273. Uricec Eugen Constantin PSD DA
274. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
275. Vasilică Radu Costin PSD DA
276. Vladu Iulian PNL Abținere
277. Vlase Petru Gabriel PSD DA
278. Vlădoiu Aurel PSD DA
279. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
280. Vreme Valerian PSD DA
281. Weber Mihai PSD DA
282. Zaharcu Neviser PSD DA
283. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
285. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 1:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro