Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2015 > 16:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 februarie 2015, ora 16:23

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 228/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.26/2000 cu privire la asociații și fundații
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:283 139 86 9 4 14 19 12
- voturi pentru (DA):176 135 2 1 4 12 18 4
- voturi împotrivă (NU):92 1 80 7 - - - 4
- abțineri:14 3 4 1 - 2 - 4
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Blănariu Valentin - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL NU
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND Abținere
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE -
38. Canacheu Costică PNL NU
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL NU
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana - Abținere
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Ciurariu Florin PNL NU
54. Cocei Erland PNL NU
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Crăciunescu Grigore PNL NU
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL NU
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Dascălu Constantin PNL NU
66. Deaconu Mihai ND NU
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
69. Diniță Ion ALDE DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Doboș Anton PNL NU
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL NU
74. Dobrinescu Traian PNL NU
75. Dolha Mircea PNL NU
76. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
79. Dragomir Gheorghe PNL NU
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Dumbrăvanu Paul - Abținere
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu PSD Abținere
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
101. Gheorghe Florin PSD DA
102. Gheorghe Tinel PNL NU
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiveciu Marian PSD DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL NU
110. Gudu Vasile PNL NU
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL NU
116. Hulea Ioan PSD DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL NU
121. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu Aurelian ALDE DA
126. Ionescu George PNL NU
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
130. Itu Cornel PSD DA
131. Kerekes Károly UDMR DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lubanovici Mircea PNL NU
136. Lupu Mihai PNL NU
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
139. Manolache Marius PSD DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL NU
142. Marian Ion Cristinel ND NU
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marin Laura PSD DA
146. Marocico Ion Minoritati DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
149. Melinte Ion PSD DA
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
151. Mihai Aurelian PNL NU
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mincă Liliana ND NU
155. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocanu Adrian PSD DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mocioi Niculina PNL NU
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Molnar Zsolt UDMR DA
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
163. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
164. Movilă Petru - NU
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Nazare Alexandru PNL NU
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Necula Cosmin PSD DA
170. Negruț Clement - NU
171. Negruț Cornelia ALDE DA
172. Nichita Cristina PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL NU
174. Nicolae Florian PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
176. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
177. Niculae Aurel PSD DA
178. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
179. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara PSD DA
182. Niță Constantin PSD DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Oajdea Daniel Vasile ND NU
186. Ochi Ion PSD DA
187. Orban Ludovic PNL NU
188. Oros Nechita-Adrian PNL NU
189. Palașcă Viorel ALDE DA
190. Palăr Ionel PNL NU
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Pană Adriana-Doina PSD DA
193. Pardău Dumitru PNL NU
194. Paul Maria-Andreea PNL NU
195. Păun Nicolae Minoritati DA
196. Pârgaru Ion ALDE DA
197. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petrea Dorin Silviu PSD DA
200. Petric Octavian PSD DA
201. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
202. Plumb Rovana PSD DA
203. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
204. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
205. Pop Georgian PSD DA
206. Popa Octavian-Marius PNL NU
207. Popa Radu Mihai - DA
208. Popeangă Vasile PSD NU
209. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
210. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
211. Potor Călin PSD DA
212. Preda Cezar-Florin PNL NU
213. Pușcaș Iacob PSD DA
214. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
215. Răducanu Ion PSD DA
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
217. Rădulescu Constantin PSD DA
218. Rădulescu Romeo ALDE DA
219. Rățoi Neculai PSD DA
220. Reuer Elena-Ramona PNL NU
221. Rizea Cristian PSD DA
222. Roman Gheorghe PSD DA
223. Roșca Lucreția PSD DA
224. Rotaru Răzvan - NU
225. Săpunaru Nini PNL NU
226. Scarlat George PNL NU
227. Secară Florin Mihail PSD Abținere
228. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
229. Simedru Dan Coriolan PNL NU
230. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
231. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stan Ioan PSD DA
234. Stan Ion PSD DA
235. Stanciu Zisu PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati Abținere
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Stănișoară Mihai ALDE DA
240. Stragea Sorin Constantin PSD DA
241. Stroe Radu PSD DA
242. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Surdu Raluca PNL NU
245. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
246. Șcheau Ion PNL NU
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Ștefan Viorel PSD DA
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
250. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
251. Tararache Mihai - Abținere
252. Tămâian Ioan PNL NU
253. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
254. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
255. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
256. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
257. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
258. Tiuch Cătălin PSD DA
259. Tîlvăr Angel PSD DA
260. Toader Mircea-Nicu PNL NU
261. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
262. Tomac Eugen - NU
263. Traicu Rodin PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tudorie Violeta PSD DA
266. Tudose Mihai PSD DA
267. Turcan Raluca PNL NU
268. Udriște Gheorghe PNL NU
269. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
270. Uricec Eugen Constantin PSD DA
271. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
272. Varga Vasile PNL NU
273. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
274. Vladu Iulian PNL NU
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vlădoiu Aurel PSD DA
277. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
278. Vreme Valerian PSD DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Zaharcu Neviser PSD DA
281. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
283. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 8:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro