Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.02.2015 > 12:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 februarie 2015, ora 12:24

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: amr. 14
PL 436/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.46/2008 - Codul silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:143 83 32 3 9 6 3 7
- voturi pentru (DA):41 1 32 1 - 2 - 5
- voturi împotrivă (NU):99 81 - 2 8 3 3 2
- abțineri:2 1 - - - 1 - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Anton Marin - DA
6. Avram Marian PSD NU
7. Axente Ioan PSD NU
8. Baltă Mihai PSD NU
9. Bălan Ion PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benga Ioan PSD NU
12. Birchall Ana PSD NU
13. Bîrsășteanu Florică PSD NU
14. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
15. Blănariu Valentin - DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Bónis István UDMR NU
19. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Burlacu Ștefan ND NU
23. Calotă Florică Ică ALDE NU
24. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
25. Cernea Remus-Florinel - DA
26. Chebac Eugen PSD NU
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
29. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
30. Ciobanu Gheorghe PSD NU
31. Ciobanu Liliana - DA
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
35. Ciurariu Florin PNL DA
36. Cocei Erland PNL DA
37. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD Abținere
38. Costin Gheorghe PNL DA
39. Covaci Dorel PSD NU
40. Crăciunescu Grigore PNL DA
41. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
42. Daea Petre PSD NU
43. Dascălu Constantin PNL DA
44. Deaconu Mihai ND NU
45. Delureanu Virgil PSD NU
46. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
47. Dima Toader PSD NU
48. Dîrzu Ioan PSD NU
49. Doboș Anton PNL DA
50. Dobre Mircea-Titus PSD NU
51. Dolineaschi Andrei PSD NU
52. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
53. Dragomir Viorel Marian PSD NU
54. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
55. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
56. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
57. Emacu Gheorghe PSD NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR NU
59. Fonta Nuțu PSD DA
60. Frăticiu Gheorghe PSD NU
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
63. Gheorghe Tinel PNL DA
64. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
65. Gudu Vasile PNL DA
66. Harbuz Liviu PSD NU
67. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
68. Horga Vasile PNL DA
69. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
70. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
71. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
72. Intotero Natalia-Elena PSD NU
73. Iordache Florin PSD NU
74. Itu Cornel PSD NU
75. Kereskényi Gábor UDMR NU
76. Khraibani Camelia PSD NU
77. Korodi Attila UDMR NU
78. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
79. Lubanovici Mircea PNL DA
80. Man Mircea PNL DA
81. Marcoci Vlad PSD NU
82. Marcu Viorica PNL DA
83. Marica Petru-Sorin PSD NU
84. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
85. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
86. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
87. Melinte Ion PSD NU
88. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
89. Mîrza Gavril PSD NU
90. Moisii Constantin PSD NU
91. Moldovan Ioan ALDE NU
92. Moldovan Iosif UDMR NU
93. Molnar Zsolt UDMR -
94. Munteanu Ioan PSD NU
95. Murgu Neagu PSD NU
96. Neacșu Marian PSD NU
97. Nichita Cristina PSD NU
98. Nicolae Florian PSD NU
99. Niculae Aurel PSD NU
100. Niculescu Dumitru - NU
101. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
102. Nistor Marioara PSD NU
103. Niță Emil PSD NU
104. Ochi Ion PSD NU
105. Orban Ludovic PNL DA
106. Pambuccian Varujan Minoritati NU
107. Pană Adriana-Doina PSD NU
108. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
109. Petrescu Petre - NU
110. Petric Octavian PSD NU
111. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
112. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
113. Popa Octavian-Marius PNL DA
114. Popeangă Vasile PSD NU
115. Răducanu Ion PSD NU
116. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
117. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
118. Rotaru Răzvan - DA
119. Rusu Valentin PNL DA
120. Săpunaru Nini PNL DA
121. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
122. Sefer Cristian-George PSD NU
123. Simedru Dan Coriolan PNL DA
124. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
125. Stan Ioan PSD NU
126. Stativă Irinel Ioan PSD NU
127. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
128. Szabó Ödön UDMR NU
129. Șcheau Ion PNL DA
130. Șova Lucian PSD NU
131. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
132. Tabugan Ion PSD NU
133. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
134. Tiuch Cătălin PSD NU
135. Tudorie Violeta PSD NU
136. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
137. Vainer Aurel Minoritati DA
138. Varga Lucia-Ana PNL DA
139. Weber Mihai PSD NU
140. Zaharcu Neviser PSD NU
141. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
142. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
143. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 1:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro