Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.02.2015 > 12:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 februarie 2015, ora 12:24

Subiect vot: PLx 436/2014 ama.48
PL 436/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.46/2008 - Codul silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:143 81 31 4 10 6 4 7
- voturi pentru (DA):106 80 1 3 9 4 4 5
- voturi împotrivă (NU):34 - 30 - - 2 - 2
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:3 1 - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Anton Marin - NU
6. Avram Marian PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benga Ioan PSD DA
12. Birchall Ana PSD DA
13. Bîrsășteanu Florică PSD DA
14. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
15. Blănariu Valentin - DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Buican Cristian PNL NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Burlacu Ștefan ND DA
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
25. Cernea Remus-Florinel - DA
26. Chebac Eugen PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
29. Ciobanu Gheorghe PSD DA
30. Ciobanu Liliana - DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
34. Ciuhodaru Tudor ND -
35. Ciurariu Florin PNL NU
36. Cocei Erland PNL NU
37. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD -
38. Costin Gheorghe PNL NU
39. Covaci Dorel PSD DA
40. Crăciunescu Grigore PNL NU
41. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
42. Daea Petre PSD DA
43. Dascălu Constantin PNL NU
44. Deaconu Mihai ND DA
45. Delureanu Virgil PSD DA
46. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
47. Dima Toader PSD DA
48. Dîrzu Ioan PSD DA
49. Doboș Anton PNL NU
50. Dobre Mircea-Titus PSD DA
51. Dolineaschi Andrei PSD DA
52. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
53. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
54. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
55. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
56. Emacu Gheorghe PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Fonta Nuțu PSD DA
59. Frăticiu Gheorghe PSD DA
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
62. Gheorghe Tinel PNL NU
63. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
64. Gudu Vasile PNL NU
65. Harbuz Liviu PSD DA
66. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
67. Horga Vasile PNL DA
68. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
69. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
70. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
71. Intotero Natalia-Elena PSD DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Kerekes Károly UDMR DA
74. Kereskényi Gábor UDMR DA
75. Khraibani Camelia PSD DA
76. Korodi Attila UDMR DA
77. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
78. Lubanovici Mircea PNL NU
79. Man Mircea PNL NU
80. Marcoci Vlad PSD DA
81. Marcu Viorica PNL NU
82. Marica Petru-Sorin PSD DA
83. Marin Gheorghe PSD DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
86. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
87. Melinte Ion PSD DA
88. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
89. Mîrza Gavril PSD DA
90. Moisii Constantin PSD DA
91. Moldovan Ioan ALDE DA
92. Moldovan Iosif UDMR DA
93. Molnar Zsolt UDMR -
94. Munteanu Ioan PSD DA
95. Murgu Neagu PSD DA
96. Neacșu Marian PSD DA
97. Nichita Cristina PSD DA
98. Nicolae Florian PSD DA
99. Niculae Aurel PSD DA
100. Niculescu Dumitru - DA
101. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
102. Nistor Marioara PSD DA
103. Niță Emil PSD DA
104. Ochi Ion PSD DA
105. Orban Ludovic PNL NU
106. Palașcă Viorel ALDE DA
107. Pambuccian Varujan Minoritati DA
108. Pană Adriana-Doina PSD DA
109. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
110. Petrescu Petre - DA
111. Petric Octavian PSD DA
112. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
113. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
114. Popa Octavian-Marius PNL NU
115. Popeangă Vasile PSD DA
116. Răducanu Ion PSD DA
117. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
118. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
119. Rotaru Răzvan - NU
120. Rusu Valentin PNL NU
121. Săpunaru Nini PNL NU
122. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
123. Sefer Cristian-George PSD DA
124. Simedru Dan Coriolan PNL NU
125. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
126. Stan Ioan PSD DA
127. Stativă Irinel Ioan PSD DA
128. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
129. Szabó Ödön UDMR DA
130. Șcheau Ion PNL NU
131. Șova Lucian PSD DA
132. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
133. Tabugan Ion PSD DA
134. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
135. Tiuch Cătălin PSD DA
136. Tudorie Violeta PSD DA
137. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
138. Vainer Aurel Minoritati DA
139. Weber Mihai PSD DA
140. Zaharcu Neviser PSD DA
141. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
142. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
143. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 1:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro