Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.02.2015 > 16:36 Versiunea pentru printare
Luni, 23 februarie 2015, ora 16:36

Subiect vot: Com.num. si validare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:248 124 75 4 11 8 16 10
- voturi pentru (DA):240 120 73 4 11 8 15 9
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:6 3 1 - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Blănariu Valentin - DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
27. Buican Cristian PNL -
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chiriță Dumitru - -
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Ciobanu Gheorghe PSD DA
40. Ciobanu Liliana - DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
45. Ciuhodaru Tudor ND DA
46. Ciurariu Florin PNL DA
47. Cocei Erland PNL DA
48. Codîrlă Liviu PSD DA
49. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
50. Costin Gheorghe PNL DA
51. Covaci Dorel PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Crăciunescu Grigore PNL DA
54. Cristea Aurelia PSD DA
55. Cristea Victor PSD DA
56. Cristian Horia PNL DA
57. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
58. Culețu Dănuț PNL DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Daea Petre PSD DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND DA
63. Dascălu Constantin PNL DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Diniță Ion ALDE DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Maria - DA
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitru Georgică ALDE -
81. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
82. Dușa Mircea PSD -
83. Emacu Gheorghe PSD DA
84. Enache Marian PSD DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Fejér László-Ődőn UDMR DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Fonta Nuțu PSD DA
90. Frăticiu Gheorghe PSD DA
91. Geantă Florian Daniel - DA
92. Gheorghe Florin PSD DA
93. Gheorghe Tinel PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiveciu Marian PSD DA
96. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
97. Grama Horia PSD DA
98. Grecea Maria PNL DA
99. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
100. Gudu Vasile PNL DA
101. Guran Virgil - DA
102. Gurzău Adrian - DA
103. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
104. Harbuz Liviu PSD DA
105. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
106. Holban Titi PSD DA
107. Horga Vasile PNL DA
108. Hulea Ioan PSD DA
109. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
110. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iane Daniel PNL DA
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ignat Miron Minoritati DA
116. Ionescu Aurelian ALDE DA
117. Ionescu George PNL DA
118. Iordache Florin PSD DA
119. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
120. Iriza Scarlat - DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Kereskényi Gábor UDMR DA
123. Khraibani Camelia PSD DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
126. Lupu Mihai PNL DA
127. Man Mircea PNL DA
128. Manolache Marius PSD DA
129. Marcu Viorica PNL DA
130. Marian Ion Cristinel ND DA
131. Marin Gheorghe PSD DA
132. Marin Laura PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Máté András-Levente UDMR DA
135. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Militaru Lucian PNL DA
138. Mincă Liliana ND DA
139. Mircovici Niculae Minoritati DA
140. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
141. Mitrea Manuela PSD DA
142. Mîrza Gavril PSD DA
143. Mocanu Adrian PSD DA
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Mocioi Niculina PNL DA
146. Moisii Constantin PSD DA
147. Molnar Zsolt UDMR DA
148. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Murgu Neagu PSD DA
151. Nassar Rodica PSD DA
152. Nazare Alexandru PNL DA
153. Neacșu Marian PSD DA
154. Necula Cosmin PSD DA
155. Negruț Clement - DA
156. Negruț Cornelia ALDE DA
157. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
158. Nichita Cristina PSD DA
159. Nicolae Florian PSD DA
160. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
161. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
162. Niculescu Dumitru - DA
163. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
164. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
165. Nistor Laurențiu PSD DA
166. Nistor Marioara PSD DA
167. Niță Emil PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Ochi Ion PSD DA
170. Oltean Ioan PNL DA
171. Orban Ludovic PNL DA
172. Palașcă Viorel ALDE DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pană Adriana-Doina PSD DA
175. Pardău Dumitru PNL DA
176. Paul Maria-Andreea PNL DA
177. Peia Ninel PSD DA
178. Petric Octavian PSD DA
179. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
180. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
181. Pop Georgian PSD DA
182. Popa Octavian-Marius PNL DA
183. Popeangă Vasile PSD NU
184. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
185. Potor Călin PSD DA
186. Preda Cezar-Florin PNL DA
187. Pușcaș Iacob PSD DA
188. Răducanu Ion PSD DA
189. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
190. Rădulescu Constantin PSD DA
191. Rădulescu Romeo ALDE DA
192. Rățoi Neculai PSD DA
193. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
194. Rizea Cristian PSD DA
195. Roman Cristian-Constantin PNL DA
196. Roșca Lucreția PSD DA
197. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
198. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
199. Scarlat George PNL DA
200. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
201. Secară Florin Mihail PSD DA
202. Sefer Cristian-George PSD DA
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
205. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
206. Stan Ioan PSD DA
207. Stanciu Anghel PSD DA
208. Stancu Ionel Minoritati DA
209. Stănescu Alexandru PSD DA
210. Stănișoară Mihai ALDE DA
211. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
212. Stragea Sorin Constantin PSD DA
213. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
214. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
215. Surdu Raluca PNL DA
216. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
217. Szabó Ödön UDMR DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șova Lucian PSD DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
221. Tabugan Ion PSD DA
222. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
223. Tămâian Ioan PNL DA
224. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
225. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
226. Tiuch Cătălin PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Toader Mircea-Nicu PNL DA
229. Traicu Rodin PSD DA
230. Tudorache Daniel PSD DA
231. Tudorie Violeta PSD DA
232. Turcan Raluca PNL DA
233. Tușa Adriana Diana PNL DA
234. Udriște Gheorghe PNL DA
235. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
236. Uricec Eugen Constantin PSD DA
237. Ursărescu Dorinel ALDE DA
238. Varga Vasile PNL DA
239. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD -
240. Vladu Iulian PNL DA
241. Vlase Petru Gabriel PSD DA
242. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
243. Vulpescu Ioan PSD DA
244. Weber Mihai PSD DA
245. Zaharcu Neviser PSD DA
246. Zgonea Valeriu Ștefan PSD -
247. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
248. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 3:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro