Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:10

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 50/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.77/2014 privind procedurile naționale în domeniul ajutorului de stat, precum și pentru modificarea și completarea Legii concurenței nr.21/1996
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:333 157 97 8 13 15 24 19
- voturi pentru (DA):329 156 97 8 12 15 23 18
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:2 - - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Bîrsășteanu Florică PSD DA
28. Blănariu Valentin - DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Canacheu Costică PNL DA
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cernea Remus-Florinel - DA
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru - -
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Chițoiu Daniel ALDE DA
56. Cioată Cezar ALDE DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana - DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu PSD DA
67. Comșa Cornel-George - DA
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Culețu Dănuț PNL DA
77. Cupă Ion ALDE DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Dascălu Constantin PNL DA
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
92. Dolineaschi Andrei PSD DA
93. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
94. Dragomir Gheorghe PNL DA
95. Dragomir Maria - DA
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul - DA
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
105. Dușa Mircea PSD DA
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR DA
111. Fejér László-Ődőn UDMR DA
112. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
113. Florea Damian ALDE DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Galan Constantin ALDE DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Geantă Florian Daniel - DA
121. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
122. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
123. Gheorghe Florin PSD DA
124. Gheorghe Tinel PNL DA
125. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
126. Ghiveciu Marian PSD DA
127. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grecea Maria PNL DA
132. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
133. Gudu Vasile PNL DA
134. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
135. Guran Virgil - DA
136. Gust Băloșin Florentin - DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
138. Harbuz Liviu PSD DA
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
140. Horga Vasile PNL DA
141. Hulea Ioan PSD DA
142. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
143. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ignat Miron Minoritati DA
148. Iliuță Vasile PNL DA
149. Intotero Natalia-Elena PSD DA
150. Ionescu Aurelian ALDE DA
151. Ionescu George PNL DA
152. Iordache Florin PSD DA
153. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
154. Iriza Scarlat - DA
155. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
156. Itu Cornel PSD DA
157. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
158. Kerekes Károly UDMR DA
159. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Korodi Attila UDMR DA
162. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
163. Longher Ghervazen Minoritati DA
164. Lupu Mihai PNL DA
165. Man Mircea PNL DA
166. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
167. Manolache Marius PSD DA
168. Manolescu Oana Minoritati DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marian Ion Cristinel ND DA
172. Marica Petru-Sorin PSD DA
173. Marin Gheorghe PSD DA
174. Marin Laura PSD DA
175. Marocico Ion Minoritati DA
176. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
177. Máté András-Levente UDMR DA
178. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
179. Mazilu Constantin PSD DA
180. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
181. Melinte Ion PSD DA
182. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
183. Mihai Aurelian PNL DA
184. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
185. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
186. Mincă Liliana ND DA
187. Mircovici Niculae Minoritati DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocioi Niculina PNL DA
191. Moisii Constantin PSD DA
192. Molnar Zsolt UDMR DA
193. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
194. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
195. Movilă Petru - DA
196. Munteanu Ioan PSD DA
197. Murgu Neagu PSD DA
198. Nassar Rodica PSD DA
199. Nazare Alexandru PNL DA
200. Neacșu Marian PSD DA
201. Necula Cosmin PSD DA
202. Negruț Clement - DA
203. Negruț Cornelia ALDE -
204. Nichita Cristina PSD DA
205. Nicoară Romeo Florin PNL DA
206. Nicolae Alexandri PNL DA
207. Nicolae Florian PSD DA
208. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
209. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
210. Nicolicea Eugen PSD DA
211. Niculae Aurel PSD DA
212. Niculescu Dumitru - DA
213. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
214. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara PSD DA
217. Niță Constantin PSD DA
218. Niță Emil PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Oajdea Daniel Vasile ND DA
221. Ochi Ion PSD DA
222. Oltean Ioan PNL DA
223. Orban Ludovic PNL DA
224. Oros Nechita-Adrian PNL DA
225. Palașcă Viorel ALDE DA
226. Palăr Ionel PNL DA
227. Paleologu Theodor PNL DA
228. Pambuccian Varujan Minoritati DA
229. Pană Adriana-Doina PSD DA
230. Pardău Dumitru PNL DA
231. Paul Maria-Andreea PNL DA
232. Păun Nicolae Minoritati DA
233. Pârgaru Ion ALDE DA
234. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
235. Petrea Dorin Silviu PSD NU
236. Petrescu Petre - DA
237. Petric Octavian PSD DA
238. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
239. Plumb Rovana PSD DA
240. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
241. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
242. Ponta Victor-Viorel PSD DA
243. Pop Georgian PSD DA
244. Popa Octavian-Marius PNL DA
245. Popeangă Vasile PSD DA
246. Popescu Dan-Cristian PNL DA
247. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
248. Potor Călin PSD DA
249. Preda Cezar-Florin PNL DA
250. Pușcaș Iacob PSD DA
251. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
252. Răducanu Ion PSD DA
253. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
254. Rădulescu Constantin PSD DA
255. Rățoi Neculai PSD DA
256. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
257. Reuer Elena-Ramona PNL DA
258. Roman Cristian-Constantin PNL DA
259. Roman Gheorghe PSD DA
260. Roman Victor PSD DA
261. Roșca Lucreția PSD DA
262. Rotaru Răzvan - DA
263. Sava Andrei-Valentin PSD DA
264. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
265. Săpunaru Nini PNL DA
266. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
267. Scarlat George PNL DA
268. Secară Florin Mihail PSD DA
269. Sefer Cristian-George PSD DA
270. Seres Dénes UDMR DA
271. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
272. Simedru Dan Coriolan PNL DA
273. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
274. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
275. Solomon Adrian PSD DA
276. Stan Ioan PSD DA
277. Stan Ion PSD DA
278. Stanciu Zisu PSD DA
279. Stancu Ionel Minoritati DA
280. Stănescu Alexandru PSD DA
281. Stănișoară Mihai ALDE DA
282. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
283. Stragea Sorin Constantin PSD DA
284. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
285. Stroe Radu PSD DA
286. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
287. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
288. Surdu Raluca PNL DA
289. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
290. Șcheau Ion PNL DA
291. Șimon Gheorghe PSD DA
292. Șoptică Costel PNL DA
293. Șova Lucian PSD DA
294. Ștefan Viorel PSD DA
295. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
296. Tabugan Ion PSD DA
297. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
298. Tararache Mihai - DA
299. Tămâian Ioan PNL DA
300. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
301. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
302. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
303. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
304. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
305. Tiuch Cătălin PSD DA
306. Tîlvăr Angel PSD DA
307. Toader Mircea-Nicu PNL DA
308. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
309. Traicu Rodin PSD DA
310. Tudorache Daniel PSD DA
311. Tudorie Violeta PSD DA
312. Tudose Mihai PSD DA
313. Turcan Raluca PNL DA
314. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
315. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
316. Udriște Gheorghe PNL DA
317. Uricec Eugen Constantin PSD DA
318. Ursărescu Dorinel ALDE DA
319. Vainer Aurel Minoritati DA
320. Varga Lucia-Ana PNL DA
321. Varga Vasile PNL DA
322. Vasilică Radu Costin PSD DA
323. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
324. Vladu Iulian PNL DA
325. Vlădoiu Aurel PSD DA
326. Vreme Valerian PSD DA
327. Vulpescu Ioan PSD DA
328. Weber Mihai PSD DA
329. Zaharcu Neviser PSD DA
330. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
331. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
333. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 iunie 2019, 20:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro