Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.03.2015 > 16:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 martie 2015, ora 16:28

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 115/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.18/2013 pentru desemnarea entității publice care exercită, în numele statului, calitatea de acționar la Compania Națională de Transport al Energiei Electrice "Transelectrica"- S.A. și la Societatea Națională de Transport Gaze Naturale"Transgaz"-S.A.Mediaș
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:294 140 76 7 13 14 26 18
- voturi pentru (DA):288 140 76 7 13 14 26 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel ALDE DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana - DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor ND DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Daea Petre PSD DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND DA
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
67. Dima Toader PSD DA
68. Diniță Ion ALDE DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Maria - DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul - Abținere
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
88. Dușa Mircea PSD DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Florin PSD DA
106. Gheorghe Tinel PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
115. Guran Virgil - Abținere
116. Gurzău Adrian - NU
117. Gust Băloșin Florentin - Abținere
118. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Holban Titi PSD DA
122. Hulea Ioan PSD DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat - DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kerekes Károly UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR DA
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Korodi Attila UDMR DA
141. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lubanovici Mircea PNL DA
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
146. Manolescu Oana Minoritati DA
147. Marcoci Vlad PSD DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marocico Ion Minoritati DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
156. Melinte Ion PSD DA
157. Mihai Aurelian PNL DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Mincă Liliana ND DA
161. Mircovici Niculae Minoritati DA
162. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
163. Mîrza Gavril PSD DA
164. Mocioalcă Ion PSD DA
165. Mocioi Niculina PNL DA
166. Moldovan Ioan ALDE DA
167. Moldovan Iosif UDMR DA
168. Molnar Zsolt UDMR DA
169. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
170. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
171. Movilă Petru - DA
172. Munteanu Ioan PSD DA
173. Neacșu Marian PSD DA
174. Negruț Cornelia ALDE DA
175. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
176. Nicolae Alexandri PNL DA
177. Nicolae Florian PSD DA
178. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
179. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
180. Nicolicea Eugen PSD DA
181. Niculae Aurel PSD DA
182. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Niță Constantin PSD DA
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Ochi Ion PSD DA
188. Orban Ludovic PNL DA
189. Oros Nechita-Adrian PNL DA
190. Palașcă Viorel ALDE DA
191. Palăr Ionel PNL DA
192. Paleologu Theodor PNL DA
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Pană Adriana-Doina PSD DA
195. Păun Nicolae Minoritati DA
196. Pârgaru Ion ALDE DA
197. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petrea Dorin Silviu PSD DA
200. Petrescu Petre - DA
201. Petric Octavian PSD DA
202. Plumb Rovana PSD DA
203. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL DA
206. Popa Radu Mihai - Abținere
207. Popeangă Vasile PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian PNL DA
209. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
210. Potor Călin PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
212. Răducanu Ion PSD DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
214. Rădulescu Constantin PSD DA
215. Rădulescu Romeo ALDE DA
216. Rățoi Neculai PSD DA
217. Reuer Elena-Ramona PNL DA
218. Rizea Cristian PSD DA
219. Roman Cristian-Constantin PNL DA
220. Roman Gheorghe PSD DA
221. Roman Ioan Sorin PSD DA
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Rotaru Răzvan - DA
224. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
225. Scarlat George PNL DA
226. Secară Florin Mihail PSD DA
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stanciu Anghel PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Stănișoară Mihai ALDE DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
241. Stoica Mihaela - DA
242. Stragea Sorin Constantin PSD DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
244. Stroe Radu PSD DA
245. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surdu Raluca PNL DA
248. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șcheau Ion PNL DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șoptică Costel PNL DA
253. Șova Lucian PSD DA
254. Ștefan Viorel PSD DA
255. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
257. Tabugan Ion PSD DA
258. Tararache Mihai - DA
259. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
260. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
261. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
262. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
263. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
264. Tiuch Cătălin PSD DA
265. Toader Mircea-Nicu PNL DA
266. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
267. Tomac Eugen - DA
268. Traicu Rodin PSD DA
269. Tudorache Daniel PSD DA
270. Tudorie Violeta PSD DA
271. Tudose Mihai PSD DA
272. Turcan Raluca PNL DA
273. Tușa Adriana Diana PNL DA
274. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
275. Udriște Gheorghe PNL DA
276. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
277. Uricec Eugen Constantin PSD DA
278. Ursărescu Dorinel ALDE DA
279. Varga Lucia-Ana PNL DA
280. Varga Vasile PNL DA
281. Vasilică Radu Costin PSD DA
282. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
283. Vladu Iulian PNL DA
284. Vlase Petru Gabriel PSD DA
285. Vlădoiu Aurel PSD DA
286. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
287. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
288. Vreme Valerian PSD DA
289. Vulpescu Ioan PSD DA
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
292. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
294. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 februarie 2020, 23:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro