Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2015 > 16:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 martie 2015, ora 16:32

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 3/2015 pentru modificarea și completarea Legii administrației publice locale nr.215/2001, republicată, cu modificările și completările ulterioare, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr.123 din 20 februarie 2007
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:297 147 81 7 11 14 21 16
- voturi pentru (DA):292 147 80 7 11 14 21 12
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Chiriță Dumitru - -
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana - DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
75. Dima Toader PSD DA
76. Diniță Ion ALDE DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria - DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul - -
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fejér László-Ődőn UDMR DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Florin PSD DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
117. Guran Virgil - DA
118. Gust Băloșin Florentin - Abținere
119. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Horga Vasile PNL DA
122. Hulea Ioan PSD DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat - DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lubanovici Mircea PNL DA
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
146. Manolescu Oana Minoritati DA
147. Marcoci Vlad PSD DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
157. Melinte Ion PSD DA
158. Mihai Aurelian PNL DA
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Mincă Liliana ND DA
162. Mitrea Manuela PSD DA
163. Mîrza Gavril PSD DA
164. Mocanu Adrian PSD DA
165. Mocioalcă Ion PSD DA
166. Mocioi Niculina PNL DA
167. Moisii Constantin PSD DA
168. Moldovan Ioan ALDE DA
169. Moldovan Iosif UDMR DA
170. Molnar Zsolt UDMR DA
171. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru - DA
174. Muntean Mircia PSD DA
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Neacșu Marian PSD DA
178. Necula Cosmin PSD DA
179. Negruț Cornelia ALDE DA
180. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
181. Nichita Cristina PSD DA
182. Nicoară Romeo Florin PNL DA
183. Nicolae Florian PSD DA
184. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
185. Niculae Aurel PSD DA
186. Niculescu Dumitru - DA
187. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
188. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
189. Nistor Laurențiu PSD DA
190. Nistor Marioara PSD DA
191. Niță Constantin PSD DA
192. Niță Emil PSD DA
193. Nosa Iuliu PSD DA
194. Oajdea Daniel Vasile ND DA
195. Ochi Ion PSD DA
196. Oltean Ioan PNL DA
197. Orban Ludovic PNL DA
198. Palașcă Viorel ALDE DA
199. Palăr Ionel PNL DA
200. Pambuccian Varujan Minoritati DA
201. Pană Adriana-Doina PSD DA
202. Păun Nicolae Minoritati DA
203. Pârgaru Ion ALDE DA
204. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrea Dorin Silviu PSD DA
207. Petrescu Petre - DA
208. Petric Octavian PSD DA
209. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
210. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
211. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
212. Pop Georgian PSD DA
213. Popa Octavian-Marius PNL DA
214. Popeangă Vasile PSD DA
215. Popescu Dan-Cristian PNL DA
216. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
217. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
218. Potor Călin PSD DA
219. Preda Cezar-Florin PNL DA
220. Pușcaș Iacob PSD DA
221. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
222. Răducanu Ion PSD DA
223. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
224. Rădulescu Constantin PSD DA
225. Rădulescu Romeo ALDE DA
226. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
227. Reuer Elena-Ramona PNL DA
228. Rizea Cristian PSD DA
229. Roman Cristian-Constantin PNL DA
230. Roman Gheorghe PSD DA
231. Roman Ioan Sorin PSD DA
232. Roșca Lucreția PSD DA
233. Rotaru Răzvan - DA
234. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
235. Săpunaru Nini PNL DA
236. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
237. Scarlat George PNL DA
238. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
239. Secară Florin Mihail PNL DA
240. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
241. Simedru Dan Coriolan PNL DA
242. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
243. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stan Ioan PSD DA
246. Stanciu Anghel PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Alexandru PSD DA
250. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
251. Stragea Sorin Constantin PSD DA
252. Stroe Radu PSD DA
253. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
254. Surdu Raluca PNL DA
255. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șova Lucian PSD DA
258. Ștefan Viorel PSD DA
259. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
262. Tararache Mihai PNL DA
263. Tămâian Ioan PNL DA
264. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
265. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
266. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
267. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
268. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
269. Tiuch Cătălin PSD DA
270. Toader Mircea-Nicu PNL DA
271. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
272. Tomac Eugen - DA
273. Traicu Rodin PSD DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tudorie Violeta PSD DA
276. Turcan Raluca PNL DA
277. Tușa Adriana Diana PNL DA
278. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
279. Udriște Gheorghe PNL DA
280. Uricec Eugen Constantin PSD DA
281. Ursărescu Dorinel ALDE DA
282. Vainer Aurel Minoritati DA
283. Varga Vasile PNL DA
284. Vasilică Radu Costin PSD DA
285. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
286. Vladu Iulian PNL DA
287. Vlase Petru Gabriel PSD DA
288. Vlădoiu Aurel PSD DA
289. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
290. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
291. Vreme Valerian PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zaharcu Neviser PSD DA
294. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
295. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
297. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 3 aprilie 2020, 20:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro