Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:36

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 54/2015 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.11/2014 pentru completarea art.2 din Ordonanței Guvernului nr.82/2001 privind stabilirea unor forme de sprijin financiar pentru unitățile de cult aparținând cultelor religioase recunoscute din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:304 148 89 10 12 14 19 12
- voturi pentru (DA):297 147 87 9 12 13 19 10
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:3 - - 1 - 1 - 1
- nu au votat:3 1 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blănariu Valentin - DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - NU
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul - DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel ND DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Florin PSD DA
110. Gheorghe Tinel PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
119. Guran Virgil - DA
120. Gust Băloșin Florentin - Abținere
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Holban Titi PSD DA
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lubanovici Mircea PNL DA
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Man Mircea PNL DA
146. Manolache Marius PSD DA
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Máté András-Levente UDMR DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Mazilu Constantin PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihai Aurelian PNL DA
160. Mihăilă Ioan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PNL DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mircovici Niculae Minoritati DA
165. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mîrza Gavril PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocioi Niculina PNL DA
170. Moisii Constantin PSD DA
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Moldovan Iosif UDMR DA
173. Molnar Zsolt UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru ND DA
177. Muntean Mircia PSD DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PNL DA
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Necula Cosmin PSD DA
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
186. Nichita Cristina PSD DA
187. Nicoară Romeo Florin PNL DA
188. Nicolae Alexandri PNL DA
189. Nicolae Florian PSD DA
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
191. Niculae Aurel PSD DA
192. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
193. Nistor Laurențiu PSD DA
194. Nistor Marioara PSD DA
195. Niță Constantin PSD DA
196. Niță Emil PSD DA
197. Nosa Iuliu PSD DA
198. Oajdea Daniel Vasile ND DA
199. Ochi Ion PSD DA
200. Oltean Ioan PNL DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Oros Nechita-Adrian PNL DA
203. Palașcă Viorel ALDE DA
204. Palăr Ionel PNL DA
205. Paleologu Theodor PNL DA
206. Pană Adriana-Doina PSD DA
207. Paul Maria-Andreea PNL DA
208. Peia Ninel PSD DA
209. Petrea Dorin Silviu PSD DA
210. Petric Octavian PSD DA
211. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
212. Plumb Rovana PSD DA
213. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
214. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
215. Ponta Victor-Viorel PSD DA
216. Popa Octavian-Marius PNL DA
217. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
218. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
219. Potor Călin PSD DA
220. Pușcaș Iacob PSD DA
221. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
222. Răducanu Ion PSD DA
223. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
224. Rădulescu Constantin PSD DA
225. Rădulescu Romeo - DA
226. Rățoi Neculai PSD -
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Reuer Elena-Ramona PNL DA
229. Rizea Cristian PSD DA
230. Roman Cristian-Constantin PNL DA
231. Roman Gheorghe PSD DA
232. Roman Ioan Sorin PSD DA
233. Roman Victor PSD DA
234. Roșca Lucreția PSD DA
235. Roșca Mircea PNL DA
236. Rotaru Răzvan - DA
237. Sava Andrei-Valentin PSD DA
238. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
239. Săpunaru Nini PNL DA
240. Scarlat George PNL DA
241. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
242. Secară Florin Mihail PNL DA
243. Sefer Cristian-George PSD DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Simedru Dan Coriolan PNL DA
246. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stanciu Anghel PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stativă Irinel Ioan PSD DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stoica Mihaela - DA
255. Stragea Sorin Constantin PSD DA
256. Stroe Radu PSD DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Surdu Raluca PNL DA
259. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
260. Szabó Ödön UDMR DA
261. Șimon Gheorghe PSD DA
262. Șoptică Costel PNL DA
263. Șova Lucian PSD DA
264. Ștefan Viorel PSD DA
265. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
266. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
267. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
268. Tararache Mihai PNL DA
269. Tămâian Ioan PNL -
270. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
271. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
272. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
273. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
274. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
275. Tiuch Cătălin PSD DA
276. Tîlvăr Angel PSD DA
277. Toader Mircea-Nicu PNL DA
278. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
279. Traicu Rodin PSD DA
280. Tudorache Daniel PSD DA
281. Tudorie Violeta PSD DA
282. Tudose Mihai PSD DA
283. Turcan Raluca PNL DA
284. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
285. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
286. Udriște Gheorghe PNL DA
287. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
288. Uricec Eugen Constantin PSD DA
289. Ursărescu Dorinel ALDE DA
290. Vainer Aurel Minoritati DA
291. Varga Vasile PNL DA
292. Vasilică Radu Costin PSD DA
293. Vladu Iulian PNL DA
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Vlădoiu Aurel PSD DA
296. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
297. Vreme Valerian PSD DA
298. Vulpescu Ioan PSD DA
299. Weber Mihai PSD DA
300. Zaharcu Neviser PSD DA
301. Zamfir Daniel-Cătălin PNL -
302. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
303. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
304. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 iunie 2019, 20:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro