Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.04.2015 > 15:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 aprilie 2015, ora 15:10

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 175/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței de Urgență nr.34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:263 124 80 8 12 13 14 12
- voturi pentru (DA):259 124 77 8 12 13 14 11
- voturi împotrivă (NU):3 - 3 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru - -
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana - DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL NU
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL NU
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Maria - DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul - DA
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Geantă Florian Daniel ND DA
99. Georgescu Laura PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Florin PSD DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Holban Titi PSD DA
111. Horga Vasile PNL DA
112. Hulea Ioan PSD DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
123. Iriza Scarlat - DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kerekes Károly UDMR DA
127. Kereskényi Gábor UDMR DA
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Lupu Mihai PNL DA
130. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
131. Manolescu Oana Minoritati DA
132. Marcoci Vlad PSD DA
133. Marcu Viorica PNL DA
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Marin Gheorghe PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Máté András-Levente UDMR DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Mihai Aurelian PNL DA
142. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
143. Militaru Lucian PNL DA
144. Mincă Liliana ND DA
145. Mitrea Manuela PSD DA
146. Mîrza Gavril PSD DA
147. Mocanu Adrian PSD DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mocioi Niculina PNL DA
150. Moisii Constantin PSD DA
151. Moldovan Ioan ALDE DA
152. Moldovan Iosif UDMR DA
153. Molnar Zsolt UDMR DA
154. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
155. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
156. Movilă Petru ND DA
157. Muntean Mircia PSD DA
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Neacșu Marian PSD DA
161. Necula Cosmin PSD DA
162. Negruț Clement ND DA
163. Nichita Cristina PSD DA
164. Nicolae Alexandri PNL DA
165. Nicolae Florian PSD DA
166. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
167. Niculescu Dumitru - DA
168. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
169. Nistor Laurențiu PSD DA
170. Nistor Marioara PSD DA
171. Niță Emil PSD DA
172. Nosa Iuliu PSD DA
173. Oajdea Daniel Vasile ND DA
174. Ochi Ion PSD DA
175. Oltean Ioan PNL DA
176. Orban Ludovic PNL DA
177. Oros Nechita-Adrian PNL DA
178. Palașcă Viorel ALDE DA
179. Palăr Ionel PNL DA
180. Paleologu Theodor PNL DA
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Pană Adriana-Doina PSD DA
183. Pardău Dumitru PNL DA
184. Paul Maria-Andreea PNL DA
185. Păun Nicolae Minoritati DA
186. Pârgaru Ion PSD DA
187. Peia Ninel PSD DA
188. Petrescu Petre - DA
189. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
190. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
191. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
192. Popa Octavian-Marius PNL DA
193. Popeangă Vasile PSD DA
194. Popescu Dan-Cristian PNL DA
195. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
196. Potor Călin PSD DA
197. Pușcaș Iacob PSD DA
198. Răducanu Ion PSD DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
200. Rădulescu Constantin PSD DA
201. Rădulescu Romeo - DA
202. Rățoi Neculai PSD DA
203. Roman Cristian-Constantin PNL DA
204. Roman Victor PSD DA
205. Roșca Mircea PNL DA
206. Rotaru Răzvan - DA
207. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
208. Scarlat George PNL DA
209. Sefer Cristian-George PSD DA
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Simedru Dan Coriolan PNL DA
212. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Stan Ioan PSD DA
215. Stan Ion PSD DA
216. Stanciu Anghel PSD DA
217. Stancu Ionel Minoritati DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
221. Stoica Mihaela - DA
222. Stragea Sorin Constantin PSD DA
223. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
224. Stroe Radu PSD DA
225. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șcheau Ion PNL DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șoptică Costel PNL DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
236. Taloș Mirel ALDE DA
237. Tararache Mihai PNL DA
238. Tămâian Ioan PNL DA
239. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
240. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
241. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
242. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
243. Tîlvăr Angel PSD DA
244. Toader Mircea-Nicu PNL DA
245. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
246. Tomac Eugen ND DA
247. Traicu Rodin PSD DA
248. Tudorache Daniel PSD DA
249. Tudorie Violeta PSD DA
250. Turcan Raluca PNL DA
251. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
252. Udriște Gheorghe PNL DA
253. Uricec Eugen Constantin PSD DA
254. Ursărescu Dorinel ALDE DA
255. Vainer Aurel Minoritati DA
256. Varga Lucia-Ana PNL DA
257. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
258. Vladu Iulian PNL DA
259. Vlădoiu Aurel PSD DA
260. Vreme Valerian PSD DA
261. Zaharcu Neviser PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
263. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 august 2022, 7:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro