Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.04.2015 > 15:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 aprilie 2015, ora 15:26

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 318/2015 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.11/2015 pentru modificarea și complearea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:273 128 83 10 12 13 14 13
- voturi pentru (DA):175 127 1 8 9 13 14 3
- voturi împotrivă (NU):4 - 3 - 1 - - -
- abțineri:93 1 79 2 2 - - 9
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL Abținere
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL Abținere
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL Abținere
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL Abținere
37. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel - Abținere
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL Abținere
43. Chiriță Dumitru - -
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana - Abținere
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciurariu Florin PNL Abținere
54. Cocei Erland PNL Abținere
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - Abținere
57. Costin Gheorghe PNL Abținere
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
60. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL Abținere
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL Abținere
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PNL Abținere
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL Abținere
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL Abținere
77. Dolha Mircea PNL Abținere
78. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
79. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
80. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
81. Dragomir Maria - Abținere
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul - DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Geantă Florian Daniel ND DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL Abținere
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL Abținere
108. Gudu Vasile PNL Abținere
109. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
110. Gust Băloșin Florentin - Abținere
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL Abținere
116. Hulea Ioan PSD DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL Abținere
121. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu George PNL Abținere
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Iriza Scarlat - DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Kerekes Károly UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Lupu Mihai PNL Abținere
133. Manda Iulian Claudiu PSD DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Viorica PNL Abținere
138. Marian Ion Cristinel ND DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marin Laura PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
143. Máté András-Levente UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian PNL Abținere
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Militaru Lucian PNL Abținere
150. Mincă Liliana ND DA
151. Mitrea Manuela PSD DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mocioi Niculina PNL Abținere
156. Moisii Constantin PSD DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Moldovan Iosif UDMR DA
159. Molnar Zsolt UDMR DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru ND DA
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Clement ND Abținere
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
172. Nicolae Alexandri PNL Abținere
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara PSD DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oajdea Daniel Vasile ND DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PNL Abținere
184. Orban Ludovic PNL Abținere
185. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Palăr Ionel PNL Abținere
188. Paleologu Theodor PNL Abținere
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Pardău Dumitru PNL Abținere
192. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
193. Păun Nicolae Minoritati DA
194. Pârgaru Ion PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrescu Petre - Abținere
197. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
201. Popeangă Vasile PSD DA
202. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
203. Potor Călin PSD DA
204. Pușcaș Iacob PSD DA
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo - Abținere
209. Rățoi Neculai PSD DA
210. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
211. Roman Victor PSD DA
212. Roșca Mircea PNL Abținere
213. Rotaru Răzvan - Abținere
214. Săpunaru Nini PNL DA
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scarlat George PNL Abținere
217. Sefer Cristian-George PSD DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
220. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stan Ion PSD DA
224. Stanciu Anghel PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD Abținere
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stoica Mihaela - Abținere
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
232. Stroe Radu PSD DA
233. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
236. Szabó Ödön UDMR NU
237. Șcheau Ion PNL Abținere
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL Abținere
240. Șova Lucian PSD DA
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
244. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
245. Tararache Mihai PNL NU
246. Tămâian Ioan PNL Abținere
247. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
248. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
249. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
250. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
253. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
254. Tomac Eugen ND Abținere
255. Traicu Rodin PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tudorie Violeta PSD DA
258. Turcan Raluca PNL Abținere
259. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
260. Udriște Gheorghe PNL Abținere
261. Uricec Eugen Constantin PSD DA
262. Ursărescu Dorinel ALDE DA
263. Vainer Aurel Minoritati DA
264. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
265. Varga Vasile PNL NU
266. Vasilică Radu Costin PSD DA
267. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
268. Vladu Iulian PNL Abținere
269. Vlădoiu Aurel PSD DA
270. Vreme Valerian PSD DA
271. Zaharcu Neviser PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
273. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 februarie 2020, 9:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro