Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 11:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 11:36

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Dezbaterea PL-x 365/2015 în grupuri de câte 50 de amendamente
PL 365/2015 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, pentru modificarea Legii administrației publice locale nr.215/2001, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:149 65 52 - 13 10 5 4
- voturi pentru (DA):147 64 51 - 13 10 5 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Bălan Ion PSD -
12. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Berci Vasile PNL DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Calimente Mihăiță PNL DA
24. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
25. Canacheu Costică PNL DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cernea Remus-Florinel - DA
28. Chebac Eugen PSD DA
29. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
30. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
31. Ciobanu Liliana - DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Cocei Erland PNL DA
34. Costin Gheorghe PNL DA
35. Covaci Dorel PSD DA
36. Crăciunescu Grigore PNL DA
37. Cristian Horia PNL DA
38. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
39. Daea Petre PSD DA
40. Dascălu Constantin PNL DA
41. Delureanu Virgil PSD DA
42. Dima Toader PSD DA
43. Dobre Mircea-Titus PSD DA
44. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
45. Donțu Mihai-Aurel PNL -
46. Dragomir Gheorghe PNL DA
47. Dragomir Maria - DA
48. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
49. Emacu Gheorghe PSD DA
50. Eparu Ion PSD DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Firczak Gheorghe Minoritati DA
53. Frăticiu Gheorghe PSD DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gheorghe Florin PSD DA
56. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
57. Grama Horia PSD DA
58. Gudu Vasile PNL DA
59. Guran Virgil - DA
60. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
61. Harbuz Liviu PSD DA
62. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
63. Horga Vasile PNL DA
64. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
65. Iancu Iulian PSD DA
66. Iane Daniel PNL DA
67. Ibram Iusein Minoritati DA
68. Ionescu Aurelian ALDE DA
69. Ionescu George PNL DA
70. Iordache Florin PSD DA
71. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
72. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
73. Itu Cornel PSD DA
74. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
75. Kelemen Hunor UDMR DA
76. Kerekes Károly UDMR DA
77. Kereskényi Gábor UDMR DA
78. Khraibani Camelia PSD DA
79. Korodi Attila UDMR DA
80. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
81. Longher Ghervazen Minoritati DA
82. Marcu Viorica PNL DA
83. Marin Gheorghe PSD DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Máté András-Levente UDMR DA
86. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
87. Melinte Ion PSD DA
88. Mihai Aurelian PNL DA
89. Mihăilă Ioan PSD DA
90. Militaru Lucian PNL DA
91. Mircovici Niculae Minoritati DA
92. Mocioi Niculina PNL DA
93. Moisii Constantin PSD DA
94. Moldovan Ioan ALDE DA
95. Molnar Zsolt UDMR DA
96. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
97. Munteanu Ioan PSD DA
98. Nazare Alexandru PNL DA
99. Neacșu Marian PSD DA
100. Nichita Cristina PSD DA
101. Nicoară Romeo Florin PNL DA
102. Nicolae Alexandri PNL DA
103. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
104. Nistor Marioara PSD DA
105. Nosa Iuliu PSD DA
106. Oltean Ioan PNL DA
107. Orban Ludovic PNL DA
108. Pambuccian Varujan Minoritati DA
109. Pană Adriana-Doina PSD DA
110. Pardău Dumitru PNL DA
111. Paul Maria-Andreea PNL DA
112. Petric Octavian PSD DA
113. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
114. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
115. Preda Cezar-Florin PNL DA
116. Răducanu Ion PSD DA
117. Rățoi Neculai PSD DA
118. Roman Cristian-Constantin PNL DA
119. Roman Gheorghe PSD DA
120. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
121. Scarlat George PNL DA
122. Seres Dénes UDMR DA
123. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
124. Stan Ioan PSD DA
125. Stancu Ionel Minoritati DA
126. Stragea Sorin Constantin PSD DA
127. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
128. Stroe Radu PSD DA
129. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
130. Szabó Ödön UDMR DA
131. Șcheau Ion PNL DA
132. Șimon Gheorghe PSD DA
133. Șoptică Costel PNL DA
134. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
135. Tabugan Ion PSD DA
136. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
137. Teju Sorin ALDE DA
138. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
139. Tudorache Daniel PSD DA
140. Udriște Gheorghe PNL DA
141. Vainer Aurel Minoritati DA
142. Vladu Iulian PNL DA
143. Vlase Petru Gabriel PSD DA
144. Vlădoiu Aurel PSD DA
145. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
146. Zaharcu Neviser PSD DA
147. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
148. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
149. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 14:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro