Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 11:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 11:39

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Amendamentul admis nr.40 în integralitate
PL 365/2015 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, pentru modificarea Legii administrației publice locale nr.215/2001, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:163 70 55 1 13 11 7 6
- voturi pentru (DA):102 70 - 1 13 10 7 1
- voturi împotrivă (NU):59 - 55 - - - - 4
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Berci Vasile PNL NU
16. Birchall Ana PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL NU
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Buican Cristian PNL NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Burlacu Ștefan ND DA
24. Calimente Mihăiță PNL NU
25. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
26. Canacheu Costică PNL NU
27. Călin Ion PSD DA
28. Cernea Remus-Florinel - NU
29. Chebac Eugen PSD DA
30. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
31. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
32. Ciobanu Liliana - NU
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
35. Cocei Erland PNL NU
36. Costin Gheorghe PNL NU
37. Covaci Dorel PSD DA
38. Crăciunescu Grigore PNL NU
39. Cristea Aurelia PSD DA
40. Cristian Horia PNL NU
41. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
42. Daea Petre PSD DA
43. Dascălu Constantin PNL NU
44. Delureanu Virgil PSD DA
45. Dima Toader PSD DA
46. Dobre Mircea-Titus PSD DA
47. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
48. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
49. Dragomir Gheorghe PNL NU
50. Dragomir Maria - NU
51. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
52. Emacu Gheorghe PSD DA
53. Eparu Ion PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Firczak Gheorghe Minoritati DA
56. Frăticiu Gheorghe PSD DA
57. Galan Constantin ALDE DA
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Gheorghe Florin PSD DA
60. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
61. Grama Horia PSD DA
62. Gudu Vasile PNL NU
63. Guran Virgil - NU
64. Gust Băloșin Florentin - -
65. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
66. Harbuz Liviu PSD DA
67. Horga Vasile PNL NU
68. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
69. Iancu Iulian PSD DA
70. Iane Daniel PNL NU
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ionescu Aurelian ALDE DA
73. Ionescu George PNL NU
74. Iordache Florin PSD DA
75. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
76. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
77. Itu Cornel PSD DA
78. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
79. Kelemen Hunor UDMR DA
80. Kerekes Károly UDMR DA
81. Kereskényi Gábor UDMR DA
82. Khraibani Camelia PSD DA
83. Korodi Attila UDMR DA
84. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
85. Longher Ghervazen Minoritati DA
86. Marcoci Vlad PSD DA
87. Marcu Viorica PNL NU
88. Marin Gheorghe PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Máté András-Levente UDMR DA
91. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
92. Melinte Ion PSD DA
93. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
94. Mihai Aurelian PNL NU
95. Mihăilă Ioan PSD DA
96. Militaru Lucian PNL NU
97. Mircovici Niculae Minoritati DA
98. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
99. Mocioi Niculina PNL NU
100. Moisii Constantin PSD DA
101. Moldovan Ioan ALDE DA
102. Molnar Zsolt UDMR DA
103. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
104. Muntean Mircia PSD DA
105. Munteanu Ioan PSD DA
106. Nazare Alexandru PNL NU
107. Neacșu Marian PSD DA
108. Negruț Cornelia ALDE DA
109. Nichita Cristina PSD DA
110. Nicoară Romeo Florin PNL NU
111. Nicolae Alexandri PNL NU
112. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
113. Niculescu Dumitru - DA
114. Nistor Marioara PSD DA
115. Nosa Iuliu PSD DA
116. Oltean Ioan PNL NU
117. Orban Ludovic PNL NU
118. Palăr Ionel PNL NU
119. Pambuccian Varujan Minoritati DA
120. Pană Adriana-Doina PSD DA
121. Pardău Dumitru PNL NU
122. Paul Maria-Andreea PNL NU
123. Petric Octavian PSD DA
124. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
125. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
126. Preda Cezar-Florin PNL NU
127. Răducanu Ion PSD DA
128. Rățoi Neculai PSD DA
129. Roman Cristian-Constantin PNL NU
130. Roman Gheorghe PSD DA
131. Săpunaru Nini PNL NU
132. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
133. Seres Dénes UDMR DA
134. Simedru Dan Coriolan PNL NU
135. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
136. Stan Ioan PSD DA
137. Stancu Ionel Minoritati DA
138. Stănescu Alexandru PSD DA
139. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
140. Stragea Sorin Constantin PSD DA
141. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
142. Stroe Radu PSD DA
143. Szabó Ödön UDMR DA
144. Șcheau Ion PNL NU
145. Șimon Gheorghe PSD DA
146. Șoptică Costel PNL NU
147. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
148. Tabugan Ion PSD DA
149. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
150. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
151. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
152. Tudorache Daniel PSD DA
153. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
154. Udriște Gheorghe PNL NU
155. Vainer Aurel Minoritati DA
156. Vladu Iulian PNL NU
157. Vlase Petru Gabriel PSD DA
158. Vlădoiu Aurel PSD DA
159. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
160. Zaharcu Neviser PSD DA
161. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
163. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 2:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro