Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 11:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 11:43

Subiect vot: PL 365/2015 amr.11
PL 365/2015 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, pentru modificarea Legii administrației publice locale nr.215/2001, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:172 77 58 1 14 10 7 5
- voturi pentru (DA):18 1 - - 14 1 1 1
- voturi împotrivă (NU):146 75 58 - - 5 5 3
- abțineri:8 1 - 1 - 4 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István UDMR DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
7. Avram Constantin ALDE Abținere
8. Avram Marian PSD NU
9. Axente Ioan PSD NU
10. Baltă Mihai PSD NU
11. Bălan Ion PSD NU
12. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Ioan PSD NU
15. Berci Vasile PNL NU
16. Birchall Ana PSD NU
17. Bîrsășteanu Florică PSD NU
18. Bode Lucian Nicolae PNL NU
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
20. Bónis István UDMR DA
21. Buican Cristian PNL NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Burlacu Ștefan ND Abținere
24. Calimente Mihăiță PNL NU
25. Canacheu Costică PNL NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Cernea Remus-Florinel - DA
28. Chebac Eugen PSD NU
29. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
30. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
31. Ciobanu Liliana - NU
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
34. Cocei Erland PNL NU
35. Costin Gheorghe PNL NU
36. Covaci Dorel PSD NU
37. Crăciunescu Grigore PNL NU
38. Cristea Aurelia PSD NU
39. Cristea Victor PSD NU
40. Cristian Horia PNL NU
41. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
42. Daea Petre PSD NU
43. Dascălu Constantin PNL NU
44. Delureanu Virgil PSD NU
45. Dima Toader PSD NU
46. Dobre Mircea-Titus PSD NU
47. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
48. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
49. Dragomir Gheorghe PNL NU
50. Dragomir Maria - NU
51. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
52. Emacu Gheorghe PSD NU
53. Eparu Ion PSD NU
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
56. Frăticiu Gheorghe PSD NU
57. Galan Constantin ALDE NU
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
59. Gheorghe Florin PSD NU
60. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
61. Grama Horia PSD NU
62. Gudu Vasile PNL NU
63. Guran Virgil - Abținere
64. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
65. Harbuz Liviu PSD NU
66. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
67. Horga Vasile PNL NU
68. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
69. Iancu Iulian PSD NU
70. Iane Daniel PNL NU
71. Ibram Iusein Minoritati NU
72. Ionescu Aurelian ALDE NU
73. Ionescu George PNL NU
74. Iordache Florin PSD NU
75. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
76. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
77. Itu Cornel PSD NU
78. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
79. Kelemen Hunor UDMR DA
80. Kerekes Károly UDMR DA
81. Kereskényi Gábor UDMR DA
82. Khraibani Camelia PSD NU
83. Korodi Attila UDMR DA
84. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
85. Longher Ghervazen Minoritati NU
86. Marcoci Vlad PSD NU
87. Marcu Viorica PNL NU
88. Marin Gheorghe PSD NU
89. Marin Laura PSD NU
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Máté András-Levente UDMR DA
92. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
93. Melinte Ion PSD NU
94. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
95. Mihai Aurelian PNL NU
96. Mihăilă Ioan PSD NU
97. Militaru Lucian PNL NU
98. Mircovici Niculae Minoritati NU
99. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
100. Mocioi Niculina PNL NU
101. Moisii Constantin PSD NU
102. Moldovan Ioan ALDE NU
103. Molnar Zsolt UDMR DA
104. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
105. Muntean Mircia PSD NU
106. Munteanu Ioan PSD NU
107. Nazare Alexandru PNL NU
108. Neacșu Marian PSD NU
109. Negruț Cornelia ALDE NU
110. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
111. Nichita Cristina PSD NU
112. Nicoară Romeo Florin PNL NU
113. Nicolae Alexandri PNL NU
114. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
115. Niculae Aurel PSD NU
116. Niculescu Dumitru - NU
117. Nistor Marioara PSD NU
118. Niță Emil PSD NU
119. Nosa Iuliu PSD NU
120. Oltean Ioan PNL NU
121. Orban Ludovic PNL NU
122. Palăr Ionel PNL NU
123. Pambuccian Varujan Minoritati NU
124. Pană Adriana-Doina PSD NU
125. Pardău Dumitru PNL NU
126. Paul Maria-Andreea PNL NU
127. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
128. Petric Octavian PSD NU
129. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
130. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
131. Preda Cezar-Florin PNL NU
132. Răducanu Ion PSD NU
133. Rățoi Neculai PSD DA
134. Roman Cristian-Constantin PNL NU
135. Roman Gheorghe PSD NU
136. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Simedru Dan Coriolan PNL NU
139. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
140. Stan Ioan PSD NU
141. Stan Ion PSD NU
142. Stancu Ionel Minoritati Abținere
143. Stănescu Alexandru PSD NU
144. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
145. Stragea Sorin Constantin PSD NU
146. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
147. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
148. Szabó Ödön UDMR DA
149. Șcheau Ion PNL NU
150. Șimon Gheorghe PSD NU
151. Șoptică Costel PNL NU
152. Șova Lucian PSD NU
153. Ștefan Viorel PSD NU
154. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
155. Tabugan Ion PSD NU
156. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
157. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
158. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
159. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
160. Tudorache Daniel PSD NU
161. Tudorie Violeta PSD NU
162. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD Abținere
163. Udriște Gheorghe PNL NU
164. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
165. Varga Vasile PNL NU
166. Vladu Iulian PNL NU
167. Vlădoiu Aurel PSD NU
168. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
169. Zaharcu Neviser PSD NU
170. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
171. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
172. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 4:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro