Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 11:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 11:52

Subiect vot: PL 365/2015 amr.13
PL 365/2015 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, pentru modificarea Legii administrației publice locale nr.215/2001, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:179 80 62 1 14 10 6 6
- voturi pentru (DA):72 3 62 - - 1 1 5
- voturi împotrivă (NU):104 76 - 1 13 8 5 1
- abțineri:3 1 - - 1 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István UDMR NU
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Avram Marian PSD NU
8. Axente Ioan PSD NU
9. Baltă Mihai PSD NU
10. Bălan Ion PSD NU
11. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benga Ioan PSD NU
14. Berci Vasile PNL DA
15. Birchall Ana PSD NU
16. Bîrsășteanu Florică PSD NU
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
19. Bónis István UDMR NU
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
23. Canacheu Costică PNL DA
24. Călin Ion PSD NU
25. Cernea Remus-Florinel - DA
26. Chebac Eugen PSD NU
27. Chiriță Dumitru - DA
28. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
29. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
30. Ciobanu Liliana - DA
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
33. Cocei Erland PNL DA
34. Costin Gheorghe PNL DA
35. Covaci Dorel PSD NU
36. Crăciunescu Grigore PNL DA
37. Cristea Aurelia PSD NU
38. Cristea Victor PSD NU
39. Cristian Horia PNL DA
40. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
41. Daea Petre PSD NU
42. Dalca Ștefan-Petru ND NU
43. Dascălu Constantin PNL DA
44. Delureanu Virgil PSD NU
45. Dima Toader PSD NU
46. Dîrzu Ioan PSD NU
47. Doboș Anton PNL DA
48. Dobre Mircea-Titus PSD NU
49. Dobrinescu Traian PNL DA
50. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
51. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Dragomir Maria - DA
54. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
55. Emacu Gheorghe PSD NU
56. Eparu Ion PSD NU
57. Erdei Dolóczki István UDMR NU
58. Firczak Gheorghe Minoritati NU
59. Frăticiu Gheorghe PSD Abținere
60. Galan Constantin ALDE NU
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
62. Gheorghe Florin PSD NU
63. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
64. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
65. Grama Horia PSD NU
66. Gudu Vasile PNL DA
67. Guran Virgil - DA
68. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
69. Harbuz Liviu PSD NU
70. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
71. Horga Vasile PNL DA
72. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
73. Iancu Iulian PSD NU
74. Iane Daniel PNL DA
75. Ibram Iusein Minoritati NU
76. Ionescu Aurelian ALDE NU
77. Ionescu George PNL DA
78. Iordache Florin PSD NU
79. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
80. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
81. Itu Cornel PSD NU
82. Kelemen Hunor UDMR NU
83. Kerekes Károly UDMR NU
84. Kereskényi Gábor UDMR NU
85. Khraibani Camelia PSD NU
86. Korodi Attila UDMR NU
87. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
88. Longher Ghervazen Minoritati NU
89. Lupu Mihai PNL DA
90. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
91. Marin Gheorghe PSD NU
92. Marin Laura PSD NU
93. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
94. Máté András-Levente UDMR NU
95. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
96. Melinte Ion PSD NU
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
98. Mihai Aurelian PNL DA
99. Mihăilă Ioan PSD NU
100. Militaru Lucian PNL DA
101. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
102. Mocioi Niculina PNL DA
103. Moisii Constantin PSD NU
104. Moldovan Ioan ALDE DA
105. Moldovan Iosif UDMR NU
106. Molnar Zsolt UDMR NU
107. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
108. Muntean Mircia PSD NU
109. Munteanu Ioan PSD NU
110. Nazare Alexandru PNL DA
111. Neacșu Marian PSD NU
112. Negruț Cornelia ALDE NU
113. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
114. Nichita Cristina PSD NU
115. Nicoară Romeo Florin PNL DA
116. Nicolae Alexandri PNL DA
117. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
118. Niculae Aurel PSD NU
119. Niculescu Dumitru - NU
120. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
121. Nistor Marioara PSD NU
122. Niță Emil PSD NU
123. Nosa Iuliu PSD NU
124. Oltean Ioan PNL DA
125. Orban Ludovic PNL DA
126. Palăr Ionel PNL DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati NU
128. Pană Adriana-Doina PSD NU
129. Pardău Dumitru PNL DA
130. Paul Maria-Andreea PNL DA
131. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
132. Petric Octavian PSD NU
133. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
134. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
135. Popeangă Vasile PSD NU
136. Preda Cezar-Florin PNL DA
137. Răducanu Ion PSD NU
138. Reuer Elena-Ramona PNL DA
139. Roman Cristian-Constantin PNL DA
140. Roman Gheorghe PSD NU
141. Săpunaru Nini PNL DA
142. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
143. Seres Dénes UDMR NU
144. Simedru Dan Coriolan PNL DA
145. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
146. Stan Ioan PSD NU
147. Stan Ion PSD DA
148. Stănescu Alexandru PSD NU
149. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
150. Stragea Sorin Constantin PSD NU
151. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
152. Stroe Radu PSD NU
153. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
154. Szabó Ödön UDMR NU
155. Șcheau Ion PNL DA
156. Șimon Gheorghe PSD NU
157. Șoptică Costel PNL DA
158. Șova Lucian PSD NU
159. Ștefan Viorel PSD NU
160. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
161. Tabugan Ion PSD DA
162. Tararache Mihai PNL DA
163. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
164. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
165. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
166. Tudorache Daniel PSD NU
167. Tudorie Violeta PSD NU
168. Udriște Gheorghe PNL DA
169. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
170. Vainer Aurel Minoritati DA
171. Varga Vasile PNL DA
172. Vladu Iulian PNL DA
173. Vlase Petru Gabriel PSD DA
174. Vlădoiu Aurel PSD NU
175. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
176. Zaharcu Neviser PSD NU
177. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
179. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 12:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro