Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:24

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 367/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.3/2015 pentru aprobarea schemelor de plăți care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 și pentru modificarea art.2 din Legea nr.36/1991 privind societățile agricole și alte forme de asociere în agricultură
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:317 160 81 10 16 13 22 15
- voturi pentru (DA):296 159 63 10 16 13 22 13
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:18 - 17 - - - - 1
- nu au votat:2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Anghel Gabriela-Lola ND DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin - DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Chiriță Dumitru - -
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana - DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL Abținere
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Dascălu Constantin PNL DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria - DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul - DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
95. Dușa Mircea PSD DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
113. Gheorghe Florin PSD DA
114. Gheorghe Tinel PNL Abținere
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PNL DA
122. Guran Virgil - DA
123. Gust Băloșin Florentin - DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL Abținere
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Kerekes Károly UDMR DA
143. Kereskényi Gábor UDMR DA
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lubanovici Mircea PNL DA
149. Lupu Mihai PNL DA
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Manolache Marius PSD DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Marin Laura PSD DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Mazilu Constantin PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian PNL DA
164. Mihăilă Ioan PSD DA
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Mincă Liliana ND DA
168. Mircovici Niculae Minoritati DA
169. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
170. Mitrea Manuela PSD DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocioalcă Ion PSD DA
174. Mocioi Niculina PNL DA
175. Moisii Constantin PSD DA
176. Moldovan Ioan ALDE DA
177. Moldovan Iosif UDMR DA
178. Molnar Zsolt UDMR DA
179. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
180. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
181. Movilă Petru ND DA
182. Muntean Mircia PSD DA
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Murgu Neagu PSD DA
185. Nazare Alexandru PNL DA
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL DA
192. Nicolae Alexandri PNL DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
195. Nicolicea Eugen PSD DA
196. Niculae Aurel PSD DA
197. Niculescu Dumitru - DA
198. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara PSD DA
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oajdea Daniel Vasile ND DA
204. Ochi Ion PSD DA
205. Oltean Ioan PNL DA
206. Orban Ludovic PNL Abținere
207. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
208. Palașcă Viorel ALDE DA
209. Palăr Ionel PNL DA
210. Paleologu Theodor PNL DA
211. Pambuccian Varujan Minoritati DA
212. Pană Adriana-Doina PSD DA
213. Pardău Dumitru PNL DA
214. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
215. Păun Nicolae Minoritati DA
216. Pârgaru Ion PSD DA
217. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
218. Peia Ninel PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petrescu Petre - DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
223. Plumb Rovana PSD DA
224. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
226. Ponta Victor-Viorel PSD DA
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
231. Potor Călin PSD DA
232. Preda Cezar-Florin PNL DA
233. Pușcaș Iacob PSD DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rădulescu Romeo - DA
239. Rățoi Neculai PSD DA
240. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
241. Reuer Elena-Ramona PNL DA
242. Roman Cristian-Constantin PNL DA
243. Roman Gheorghe PSD DA
244. Roman Ioan Sorin PSD DA
245. Roman Victor PSD DA
246. Roșca Mircea PNL DA
247. Rotaru Răzvan ND DA
248. Sava Andrei-Valentin PSD DA
249. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
250. Săpunaru Nini PNL DA
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL Abținere
253. Sefer Cristian-George PSD DA
254. Seres Dénes UDMR DA
255. Simedru Dan Coriolan PNL DA
256. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
257. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
258. Solomon Adrian PSD DA
259. Stan Ioan PSD DA
260. Stanciu Anghel PSD -
261. Stancu Ionel Minoritati DA
262. Stativă Irinel Ioan PSD DA
263. Stănescu Alexandru PSD DA
264. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
265. Stoica Mihaela - Abținere
266. Stragea Sorin Constantin PSD DA
267. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
268. Stroe Radu PSD DA
269. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
270. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
271. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
272. Szabó Ödön UDMR DA
273. Șcheau Ion PNL DA
274. Șimon Gheorghe PSD DA
275. Șoptică Costel PNL Abținere
276. Ștefan Viorel PSD DA
277. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
279. Tabugan Ion PSD DA
280. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
281. Tararache Mihai PNL DA
282. Tămâian Ioan PNL Abținere
283. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
284. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
285. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
286. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
287. Tiuch Cătălin PSD DA
288. Tîlvăr Angel PSD DA
289. Toader Mircea-Nicu PNL DA
290. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
291. Tomac Eugen ND DA
292. Traicu Rodin PSD DA
293. Tudorache Daniel PSD DA
294. Tudorie Violeta PSD DA
295. Tudose Mihai PSD DA
296. Turcan Raluca PNL DA
297. Tușa Adriana Diana PNL DA
298. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
299. Udriște Gheorghe PNL DA
300. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
301. Uricec Eugen Constantin PSD DA
302. Ursărescu Dorinel ALDE DA
303. Varga Lucia-Ana PNL DA
304. Vasilică Radu Costin PSD DA
305. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
306. Vladu Iulian PNL DA
307. Vlase Petru Gabriel PSD DA
308. Vlădoiu Aurel PSD DA
309. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
310. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
311. Vreme Valerian PSD DA
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Weber Mihai PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
316. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
317. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 februarie 2020, 12:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro