Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:32

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 42/2015 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:322 162 83 10 15 14 23 15
- voturi pentru (DA):215 158 - 7 13 12 23 2
- voturi împotrivă (NU):8 2 2 - - - - 4
- abțineri:97 2 81 3 2 1 - 8
- nu au votat:2 - - - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Anghel Gabriela-Lola ND DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin - DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL Abținere
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL Abținere
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL Abținere
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL Abținere
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Chiriță Dumitru - -
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana - Abținere
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Cocei Erland PNL Abținere
60. Codîrlă Liviu PSD DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
62. Constantin Daniel ALDE DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Costin Gheorghe PNL Abținere
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
67. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
68. Cristea Aurelia PSD DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL Abținere
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Daea Petre PSD NU
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PNL Abținere
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
79. Dima Toader PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL Abținere
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobrinescu Traian PNL Abținere
84. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
87. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
88. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
89. Dragomir Maria - Abținere
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul - NU
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Damian ALDE DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin ALDE DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Geantă Florian Daniel PSD DA
114. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
115. Gheorghe Florin PSD DA
116. Gheorghe Tinel PNL Abținere
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
125. Guran Virgil - NU
126. Gust Băloșin Florentin - NU
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
130. Holban Titi PSD DA
131. Horga Vasile PNL Abținere
132. Hulea Ioan PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
134. Iancu Iulian PSD DA
135. Iane Daniel PNL Abținere
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PNL Abținere
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR Abținere
149. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lubanovici Mircea PNL Abținere
152. Lupu Mihai PNL Abținere
153. Manda Iulian Claudiu PSD DA
154. Manolache Marius PSD DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Viorica PNL Abținere
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Marin Laura PSD DA
159. Marocico Ion Minoritati -
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
163. Mazilu Constantin PSD DA
164. Măduța Flavius-Luigi PSD Abținere
165. Melinte Ion PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian PNL Abținere
168. Mihăilă Ioan PSD DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Mincă Liliana ND DA
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
174. Mitrea Manuela PSD DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocioalcă Ion PSD DA
178. Mocioi Niculina PNL Abținere
179. Moisii Constantin PSD DA
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Moldovan Iosif UDMR DA
182. Molnar Zsolt UDMR DA
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru ND Abținere
186. Muntean Mircia PSD DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu PSD DA
189. Nazare Alexandru PNL Abținere
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nichita Cristina PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
196. Nicolae Alexandri PNL Abținere
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
199. Niculae Aurel PSD DA
200. Niculescu Dumitru - DA
201. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
202. Nistor Laurențiu PSD DA
203. Nistor Marioara PSD DA
204. Niță Emil PSD DA
205. Nosa Iuliu PSD DA
206. Oajdea Daniel Vasile ND DA
207. Ochi Ion PSD DA
208. Oltean Ioan PNL Abținere
209. Orban Ludovic PNL Abținere
210. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
211. Palașcă Viorel ALDE DA
212. Palăr Ionel PNL Abținere
213. Paleologu Theodor PNL Abținere
214. Pambuccian Varujan Minoritati DA
215. Pană Adriana-Doina PSD DA
216. Pardău Dumitru PNL Abținere
217. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
218. Păun Nicolae Minoritati DA
219. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petrescu Petre - Abținere
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
225. Plumb Rovana PSD DA
226. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
227. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
228. Ponta Victor-Viorel PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
231. Popeangă Vasile PSD DA
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Potor Călin PSD DA
234. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
235. Pușcaș Iacob PSD DA
236. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rădulescu Romeo - Abținere
241. Rățoi Neculai PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
243. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
244. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
245. Roman Gheorghe PSD DA
246. Roman Ioan Sorin PSD DA
247. Roman Victor PSD NU
248. Roșca Mircea PNL Abținere
249. Rotaru Răzvan ND Abținere
250. Sava Andrei-Valentin PSD DA
251. Săpunaru Nini PNL Abținere
252. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
253. Scarlat George PNL Abținere
254. Sefer Cristian-George PSD DA
255. Seres Dénes UDMR DA
256. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
257. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
258. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
259. Solomon Adrian PSD DA
260. Stan Ioan PSD DA
261. Stanciu Anghel PSD DA
262. Stancu Ionel Minoritati DA
263. Stativă Irinel Ioan PSD DA
264. Stănescu Alexandru PSD DA
265. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
266. Stoica Mihaela - Abținere
267. Stragea Sorin Constantin PSD DA
268. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
269. Stroe Radu PSD DA
270. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
271. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
272. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
273. Szabó Ödön UDMR DA
274. Șcheau Ion PNL Abținere
275. Șimon Gheorghe PSD DA
276. Șoptică Costel PNL Abținere
277. Șova Lucian PSD DA
278. Ștefan Viorel PSD DA
279. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
280. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
281. Tabugan Ion PSD DA
282. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
283. Tararache Mihai PNL Abținere
284. Tămâian Ioan PNL Abținere
285. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
286. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
287. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
288. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
289. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
290. Tiuch Cătălin PSD DA
291. Tîlvăr Angel PSD DA
292. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
293. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
294. Tomac Eugen ND Abținere
295. Traicu Rodin PSD DA
296. Tudorache Daniel PSD DA
297. Tudorie Violeta PSD DA
298. Tudose Mihai PSD DA
299. Turcan Raluca PNL Abținere
300. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
301. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
302. Udriște Gheorghe PNL Abținere
303. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
304. Uricec Eugen Constantin PSD DA
305. Ursărescu Dorinel ALDE DA
306. Vainer Aurel Minoritati DA
307. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
308. Varga Vasile PNL Abținere
309. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
310. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
311. Vladu Iulian PNL Abținere
312. Vlase Petru Gabriel PSD DA
313. Vlădoiu Aurel PSD DA
314. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
315. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
316. Vreme Valerian PSD DA
317. Vulpescu Ioan PSD DA
318. Weber Mihai PSD DA
319. Zaharcu Neviser PSD DA
320. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
322. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 12:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro