Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:33

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 366/2015 privind modificarea și completarea Legii partidelor politice nr.14/2003
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:316 159 82 10 15 13 22 15
- voturi pentru (DA):290 158 78 6 2 12 22 12
- voturi împotrivă (NU):5 - 1 1 3 - - -
- abțineri:20 1 3 3 10 1 - 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
6. Antal István UDMR Abținere
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin - DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR Abținere
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Chiriță Dumitru - -
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana - DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
61. Constantin Daniel ALDE DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL Abținere
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Dascălu Constantin PNL DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
78. Dima Toader PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
88. Dragomir Maria - DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul - Abținere
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
95. Dușa Mircea PSD DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
101. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
113. Gheorghe Florin PSD DA
114. Gheorghe Tinel PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
117. Ghiveciu Marian PSD DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Gudu Vasile PNL DA
123. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
124. Guran Virgil - DA
125. Gust Băloșin Florentin - DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
128. Holban Titi PSD DA
129. Horga Vasile PNL DA
130. Hulea Ioan PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iane Daniel PNL DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Kerekes Károly UDMR Abținere
143. Kereskényi Gábor UDMR NU
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Korodi Attila UDMR NU
146. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lubanovici Mircea PNL DA
149. Lupu Mihai PNL DA
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Manolache Marius PSD DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Viorica PNL DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Marin Laura PSD DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
158. Máté András-Levente UDMR Abținere
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Mazilu Constantin PSD DA
161. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
162. Melinte Ion PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Mihai Aurelian PNL DA
165. Mihăilă Ioan PSD DA
166. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
167. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
168. Mincă Liliana ND DA
169. Mircovici Niculae Minoritati DA
170. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
171. Mitrea Manuela PSD DA
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina PNL DA
176. Moisii Constantin PSD DA
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Moldovan Iosif UDMR Abținere
179. Molnar Zsolt UDMR Abținere
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
181. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
182. Movilă Petru ND Abținere
183. Muntean Mircia PSD DA
184. Munteanu Ioan PSD DA
185. Murgu Neagu PSD DA
186. Nazare Alexandru PNL DA
187. Neacșu Marian PSD DA
188. Necula Cosmin PSD DA
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL DA
192. Nicolae Alexandri PNL DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
195. Niculae Aurel PSD DA
196. Niculescu Dumitru - DA
197. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
198. Nistor Laurențiu PSD DA
199. Nistor Marioara PSD DA
200. Niță Emil PSD DA
201. Nosa Iuliu PSD DA
202. Oajdea Daniel Vasile ND DA
203. Ochi Ion PSD DA
204. Oltean Ioan PNL DA
205. Orban Ludovic PNL DA
206. Oros Nechita-Adrian PNL DA
207. Palașcă Viorel ALDE DA
208. Palăr Ionel PNL DA
209. Paleologu Theodor PNL DA
210. Pambuccian Varujan Minoritati DA
211. Pană Adriana-Doina PSD Abținere
212. Pardău Dumitru PNL DA
213. Paul Maria-Andreea PNL DA
214. Păun Nicolae Minoritati DA
215. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petrescu Petre - DA
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
221. Plumb Rovana PSD DA
222. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Ponta Victor-Viorel PSD DA
225. Pop Georgian PSD DA
226. Popa Octavian-Marius PNL DA
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
229. Potor Călin PSD DA
230. Preda Cezar-Florin PNL DA
231. Pușcaș Iacob PSD DA
232. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
235. Rădulescu Constantin PSD DA
236. Rădulescu Romeo - DA
237. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
238. Reuer Elena-Ramona PNL DA
239. Roman Cristian-Constantin PNL DA
240. Roman Gheorghe PSD DA
241. Roman Ioan Sorin PSD DA
242. Roman Victor PSD DA
243. Roșca Mircea PNL DA
244. Rotaru Răzvan ND DA
245. Sava Andrei-Valentin PSD DA
246. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Scarlat George PNL DA
249. Sefer Cristian-George PSD DA
250. Seres Dénes UDMR DA
251. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
252. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
253. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
254. Solomon Adrian PSD DA
255. Stan Ioan PSD DA
256. Stanciu Anghel PSD DA
257. Stancu Ionel Minoritati DA
258. Stativă Irinel Ioan PSD DA
259. Stănescu Alexandru PSD DA
260. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
261. Stoica Mihaela - DA
262. Stragea Sorin Constantin PSD DA
263. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
264. Stroe Radu PSD DA
265. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
268. Szabó Ödön UDMR NU
269. Șcheau Ion PNL DA
270. Șimon Gheorghe PSD DA
271. Șoptică Costel PNL DA
272. Șova Lucian PSD DA
273. Ștefan Viorel PSD DA
274. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
275. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
276. Tabugan Ion PSD DA
277. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
278. Tararache Mihai PNL DA
279. Tămâian Ioan PNL DA
280. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
281. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
282. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
283. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
284. Tiuch Cătălin PSD DA
285. Tîlvăr Angel PSD DA
286. Toader Mircea-Nicu PNL DA
287. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
288. Tomac Eugen ND Abținere
289. Traicu Rodin PSD DA
290. Tudorache Daniel PSD DA
291. Tudorie Violeta PSD DA
292. Tudose Mihai PSD DA
293. Turcan Raluca PNL DA
294. Tușa Adriana Diana PNL DA
295. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
296. Udriște Gheorghe PNL DA
297. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
298. Uricec Eugen Constantin PSD DA
299. Ursărescu Dorinel ALDE DA
300. Vainer Aurel Minoritati DA
301. Varga Lucia-Ana PNL DA
302. Varga Vasile PNL DA
303. Vasilică Radu Costin PSD DA
304. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
305. Vladu Iulian PNL DA
306. Vlase Petru Gabriel PSD DA
307. Vlădoiu Aurel PSD DA
308. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
309. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
310. Vreme Valerian PSD DA
311. Vulpescu Ioan PSD DA
312. Weber Mihai PSD DA
313. Zaharcu Neviser PSD DA
314. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
316. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 9:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro