Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:38

Subiect vot: PL 340/2014/2015 A - Vot final
PL 340/2014 pentru acceptarea jurisdicției obligatorii a Curții Internaționale de Justiție
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:316 161 79 10 14 14 23 15
- voturi pentru (DA):312 159 79 9 14 14 23 14
- voturi împotrivă (NU):2 1 - 1 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD NU
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blănariu Valentin - DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Chiriță Dumitru - -
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
60. Constantin Daniel ALDE DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Maria - DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul - DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PNL DA
120. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
121. Guran Virgil - DA
122. Gurzău Adrian ND DA
123. Gust Băloșin Florentin - DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PNL DA
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manolache Marius PSD DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Marin Laura PSD DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Mazilu Constantin PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian PNL DA
164. Mihăilă Ioan PSD DA
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Mincă Liliana ND DA
168. Mircovici Niculae Minoritati DA
169. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
170. Mitrea Manuela PSD DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocioi Niculina PNL DA
174. Moisii Constantin PSD DA
175. Moldovan Ioan ALDE DA
176. Moldovan Iosif UDMR DA
177. Molnar Zsolt UDMR DA
178. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
179. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
180. Movilă Petru ND DA
181. Muntean Mircia PSD DA
182. Munteanu Ioan PSD DA
183. Murgu Neagu PSD DA
184. Nazare Alexandru PNL DA
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Negruț Cornelia ALDE DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicoară Romeo Florin PNL DA
191. Nicolae Alexandri PNL DA
192. Nicolae Florian PSD DA
193. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
194. Nicolicea Eugen PSD DA
195. Niculae Aurel PSD DA
196. Niculescu Dumitru - DA
197. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
198. Nistor Laurențiu PSD DA
199. Nistor Marioara PSD DA
200. Niță Emil PSD DA
201. Nosa Iuliu PSD DA
202. Oajdea Daniel Vasile ND DA
203. Ochi Ion PSD DA
204. Oltean Ioan PNL DA
205. Orban Ludovic PNL DA
206. Oros Nechita-Adrian PNL DA
207. Palașcă Viorel ALDE DA
208. Palăr Ionel PNL DA
209. Paleologu Theodor PNL DA
210. Pambuccian Varujan Minoritati DA
211. Pană Adriana-Doina PSD DA
212. Pardău Dumitru PNL DA
213. Paul Maria-Andreea PNL DA
214. Păun Nicolae Minoritati DA
215. Pârgaru Ion PSD DA
216. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
217. Peia Ninel PSD DA
218. Petrea Dorin Silviu PSD DA
219. Petrescu Petre - DA
220. Petric Octavian PSD DA
221. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
222. Plumb Rovana PSD DA
223. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
224. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
225. Ponta Victor-Viorel PSD DA
226. Pop Georgian PSD DA
227. Popa Octavian-Marius PNL DA
228. Popeangă Vasile PSD DA
229. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
230. Potor Călin PSD DA
231. Preda Cezar-Florin PNL DA
232. Pușcaș Iacob PSD DA
233. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
234. Răducanu Ion PSD DA
235. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
236. Rădulescu Constantin PSD DA
237. Rădulescu Romeo - DA
238. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
239. Roman Cristian-Constantin PNL DA
240. Roman Gheorghe PSD DA
241. Roman Ioan Sorin PSD DA
242. Roman Victor PSD DA
243. Roșca Mircea PNL DA
244. Rotaru Răzvan ND DA
245. Sava Andrei-Valentin PSD DA
246. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
247. Săpunaru Nini PNL DA
248. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
249. Scarlat George PNL DA
250. Sefer Cristian-George PSD DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Simedru Dan Coriolan PNL DA
253. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
255. Solomon Adrian PSD DA
256. Stan Ioan PSD DA
257. Stanciu Anghel PSD DA
258. Stancu Ionel Minoritati DA
259. Stativă Irinel Ioan PSD DA
260. Stănescu Alexandru PSD DA
261. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
262. Stoica Mihaela - DA
263. Stragea Sorin Constantin PSD DA
264. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
265. Stroe Radu PSD DA
266. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
267. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
268. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
269. Szabó Ödön UDMR DA
270. Șcheau Ion PNL DA
271. Șimon Gheorghe PSD DA
272. Șoptică Costel PNL DA
273. Șova Lucian PSD DA
274. Ștefan Viorel PSD DA
275. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
276. Tabugan Ion PSD DA
277. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
278. Tararache Mihai PNL DA
279. Tămâian Ioan PNL DA
280. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
281. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
282. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
283. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
284. Tiuch Cătălin PSD DA
285. Tîlvăr Angel PSD DA
286. Toader Mircea-Nicu PNL DA
287. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
288. Tomac Eugen ND NU
289. Traicu Rodin PSD DA
290. Tudorache Daniel PSD DA
291. Tudorie Violeta PSD DA
292. Tudose Mihai PSD DA
293. Turcan Raluca PNL DA
294. Tușa Adriana Diana PNL DA
295. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
296. Udriște Gheorghe PNL DA
297. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
298. Uricec Eugen Constantin PSD DA
299. Ursărescu Dorinel ALDE DA
300. Vainer Aurel Minoritati DA
301. Varga Lucia-Ana PNL DA
302. Varga Vasile PNL DA
303. Vasilică Radu Costin PSD -
304. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
305. Vladu Iulian PNL DA
306. Vlase Petru Gabriel PSD DA
307. Vlădoiu Aurel PSD DA
308. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
309. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
310. Vreme Valerian PSD DA
311. Vulpescu Ioan PSD DA
312. Weber Mihai PSD DA
313. Zaharcu Neviser PSD DA
314. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
316. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 15:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro