Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:41

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 221/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:319 162 82 10 14 14 23 14
- voturi pentru (DA):313 160 82 9 14 14 22 12
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - -
- abțineri:4 - - 1 - - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin - DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana - DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
61. Constantin Daniel ALDE DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Dascălu Constantin PNL DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
78. Dima Toader PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria - DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul - DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin ALDE Abținere
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
114. Gheorghe Florin PSD NU
115. Gheorghe Tinel PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Gudu Vasile PNL DA
124. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
125. Guran Virgil - DA
126. Gurzău Adrian ND DA
127. Gust Băloșin Florentin - DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
131. Holban Titi PSD DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Hulea Ioan PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR DA
149. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lubanovici Mircea PNL DA
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Manda Iulian Claudiu PSD DA
154. Manolache Marius PSD DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Viorica PNL DA
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Marin Laura PSD DA
159. Marocico Ion Minoritati DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
163. Mazilu Constantin PSD DA
164. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
165. Melinte Ion PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian PNL DA
168. Mihăilă Ioan PSD DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Mincă Liliana ND DA
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
174. Mitrea Manuela PSD DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocioalcă Ion PSD DA
178. Mocioi Niculina PNL DA
179. Moisii Constantin PSD DA
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Moldovan Iosif UDMR DA
182. Molnar Zsolt UDMR DA
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru ND DA
186. Muntean Mircia PSD DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu PSD DA
189. Nazare Alexandru PNL DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
194. Nichita Cristina PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL DA
196. Nicolae Alexandri PNL DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
199. Nicolicea Eugen PSD DA
200. Niculae Aurel PSD DA
201. Niculescu Dumitru - DA
202. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara PSD DA
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Oajdea Daniel Vasile ND DA
208. Ochi Ion PSD DA
209. Oltean Ioan PNL DA
210. Orban Ludovic PNL DA
211. Oros Nechita-Adrian PNL DA
212. Palașcă Viorel ALDE DA
213. Palăr Ionel PNL DA
214. Paleologu Theodor PNL DA
215. Pambuccian Varujan Minoritati DA
216. Pană Adriana-Doina PSD DA
217. Pardău Dumitru PNL DA
218. Paul Maria-Andreea PNL DA
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Pârgaru Ion PSD DA
221. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
222. Peia Ninel PSD DA
223. Petrea Dorin Silviu PSD DA
224. Petrescu Petre - DA
225. Petric Octavian PSD DA
226. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
227. Plumb Rovana PSD DA
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
229. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
230. Ponta Victor-Viorel PSD DA
231. Pop Georgian PSD DA
232. Popa Octavian-Marius PNL DA
233. Popeangă Vasile PSD DA
234. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
235. Potor Călin PSD DA
236. Preda Cezar-Florin PNL DA
237. Pușcaș Iacob PSD DA
238. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
239. Răducanu Ion PSD DA
240. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
241. Rădulescu Constantin PSD DA
242. Rădulescu Romeo - DA
243. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
244. Roman Cristian-Constantin PNL DA
245. Roman Gheorghe PSD DA
246. Roman Ioan Sorin PSD DA
247. Roman Victor PSD DA
248. Rotaru Răzvan ND DA
249. Sava Andrei-Valentin PSD DA
250. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
251. Săpunaru Nini PNL DA
252. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
253. Scarlat George PNL DA
254. Sefer Cristian-George PSD DA
255. Seres Dénes UDMR DA
256. Simedru Dan Coriolan PNL DA
257. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
258. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
259. Solomon Adrian PSD DA
260. Stan Ioan PSD DA
261. Stanciu Anghel PSD DA
262. Stancu Ionel Minoritati DA
263. Stativă Irinel Ioan PSD DA
264. Stănescu Alexandru PSD DA
265. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
266. Stoica Mihaela - DA
267. Stragea Sorin Constantin PSD DA
268. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
269. Stroe Radu PSD DA
270. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
271. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
272. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
273. Szabó Ödön UDMR DA
274. Șcheau Ion PNL DA
275. Șimon Gheorghe PSD DA
276. Șoptică Costel PNL DA
277. Șova Lucian PSD DA
278. Ștefan Viorel PSD DA
279. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
280. Tabugan Ion PSD DA
281. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
282. Tararache Mihai PNL DA
283. Tămâian Ioan PNL DA
284. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
285. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
286. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
287. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
288. Tiuch Cătălin PSD DA
289. Tîlvăr Angel PSD DA
290. Toader Mircea-Nicu PNL DA
291. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
292. Traicu Rodin PSD DA
293. Tudorache Daniel PSD DA
294. Tudorie Violeta PSD DA
295. Tudose Mihai PSD DA
296. Turcan Raluca PNL DA
297. Tușa Adriana Diana PNL DA
298. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
299. Udriște Gheorghe PNL DA
300. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
301. Uricec Eugen Constantin PSD DA
302. Ursărescu Dorinel ALDE DA
303. Vainer Aurel Minoritati DA
304. Varga Lucia-Ana PNL DA
305. Varga Vasile PNL DA
306. Vasilică Radu Costin PSD DA
307. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
308. Vladu Iulian PNL DA
309. Vlase Petru Gabriel PSD DA
310. Vlădoiu Aurel PSD DA
311. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
312. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
313. Vreme Valerian PSD DA
314. Vulpescu Ioan PSD DA
315. Weber Mihai PSD DA
316. Zaharcu Neviser PSD DA
317. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
319. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 12:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro