Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:45

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 134/2014 privind modificarea și completarea Legii partidelor politice nr.14/2003, precum și a altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:316 162 79 10 14 14 23 14
- voturi pentru (DA):312 161 79 9 14 14 23 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:4 1 - 1 - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
26. Blănariu Valentin - DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana - DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
61. Constantin Daniel ALDE DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Dascălu Constantin PNL DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
78. Dima Toader PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria - DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul - Abținere
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
113. Gheorghe Florin PSD DA
114. Gheorghe Tinel PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
117. Ghiveciu Marian PSD DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
123. Guran Virgil - DA
124. Gurzău Adrian ND DA
125. Gust Băloșin Florentin - DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
129. Holban Titi PSD DA
130. Horga Vasile PNL DA
131. Hulea Ioan PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PNL DA
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Manda Iulian Claudiu PSD DA
152. Manolache Marius PSD DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Marin Laura PSD DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Máté András-Levente UDMR DA
160. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
161. Mazilu Constantin PSD Abținere
162. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
163. Melinte Ion PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Mihai Aurelian PNL DA
166. Mihăilă Ioan PSD DA
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Mincă Liliana ND DA
170. Mircovici Niculae Minoritati DA
171. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
172. Mitrea Manuela PSD DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina PNL DA
177. Moisii Constantin PSD DA
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Moldovan Iosif UDMR DA
180. Molnar Zsolt UDMR DA
181. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
182. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
183. Movilă Petru ND DA
184. Muntean Mircia PSD DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu PSD DA
187. Nazare Alexandru PNL DA
188. Neacșu Marian PSD DA
189. Necula Cosmin PSD DA
190. Negruț Cornelia ALDE DA
191. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
192. Nichita Cristina PSD DA
193. Nicoară Romeo Florin PNL DA
194. Nicolae Alexandri PNL DA
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
197. Nicolicea Eugen PSD DA
198. Niculae Aurel PSD DA
199. Niculescu Dumitru - DA
200. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara PSD DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND DA
206. Ochi Ion PSD DA
207. Oltean Ioan PNL DA
208. Orban Ludovic PNL DA
209. Oros Nechita-Adrian PNL DA
210. Palașcă Viorel ALDE DA
211. Palăr Ionel PNL DA
212. Paleologu Theodor PNL DA
213. Pambuccian Varujan Minoritati DA
214. Pană Adriana-Doina PSD DA
215. Pardău Dumitru PNL DA
216. Paul Maria-Andreea PNL DA
217. Păun Nicolae Minoritati DA
218. Pârgaru Ion PSD DA
219. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petrescu Petre - DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
225. Plumb Rovana PSD DA
226. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
227. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
228. Ponta Victor-Viorel PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL DA
231. Popeangă Vasile PSD DA
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Potor Călin PSD DA
234. Preda Cezar-Florin PNL DA
235. Pușcaș Iacob PSD DA
236. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rădulescu Romeo - DA
241. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
242. Roman Cristian-Constantin PNL DA
243. Roman Gheorghe PSD DA
244. Roman Ioan Sorin PSD DA
245. Roman Victor PSD DA
246. Rotaru Răzvan ND DA
247. Sava Andrei-Valentin PSD DA
248. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
249. Săpunaru Nini PNL DA
250. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
251. Scarlat George PNL DA
252. Sefer Cristian-George PSD DA
253. Seres Dénes UDMR DA
254. Simedru Dan Coriolan PNL DA
255. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stanciu Anghel PSD DA
260. Stancu Ionel Minoritati DA
261. Stativă Irinel Ioan PSD DA
262. Stănescu Alexandru PSD DA
263. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
264. Stoica Mihaela - DA
265. Stragea Sorin Constantin PSD DA
266. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
267. Stroe Radu PSD DA
268. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
269. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
270. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
271. Szabó Ödön UDMR DA
272. Șcheau Ion PNL DA
273. Șimon Gheorghe PSD DA
274. Șoptică Costel PNL DA
275. Șova Lucian PSD DA
276. Ștefan Viorel PSD DA
277. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
279. Tabugan Ion PSD DA
280. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
281. Tararache Mihai PNL DA
282. Tămâian Ioan PNL DA
283. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
284. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
285. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
286. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
287. Tiuch Cătălin PSD DA
288. Tîlvăr Angel PSD DA
289. Toader Mircea-Nicu PNL DA
290. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
291. Traicu Rodin PSD DA
292. Tudorache Daniel PSD DA
293. Tudorie Violeta PSD DA
294. Tudose Mihai PSD DA
295. Turcan Raluca PNL DA
296. Tușa Adriana Diana PNL DA
297. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
298. Udriște Gheorghe PNL DA
299. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
300. Uricec Eugen Constantin PSD DA
301. Ursărescu Dorinel ALDE DA
302. Vainer Aurel Minoritati DA
303. Varga Lucia-Ana PNL DA
304. Varga Vasile PNL DA
305. Vasilică Radu Costin PSD DA
306. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
307. Vladu Iulian PNL DA
308. Vlădoiu Aurel PSD DA
309. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
310. Vreme Valerian PSD DA
311. Vulpescu Ioan PSD DA
312. Weber Mihai PSD DA
313. Zaharcu Neviser PSD DA
314. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
316. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 17:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro