Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.05.2015 > 15:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:46

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 151/2014 pentru modificarea și completarea art.3 din Legea 14/2003, Legea partidelor politice, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:310 160 78 10 13 14 21 14
- voturi pentru (DA):305 158 77 10 13 14 21 12
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL -
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin - DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Constantin Daniel ALDE DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD -
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
76. Dima Toader PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria - DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul - Abținere
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
93. Dușa Mircea PSD DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
120. Guran Virgil - DA
121. Gurzău Adrian ND DA
122. Gust Băloșin Florentin - DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Holban Titi PSD DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Hunor UDMR DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lubanovici Mircea PNL DA
147. Lupu Mihai PNL DA
148. Manda Iulian Claudiu PSD DA
149. Manolache Marius PSD DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Máté András-Levente UDMR DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Mazilu Constantin PSD DA
158. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
159. Melinte Ion PSD DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Mihai Aurelian PNL DA
162. Mihăilă Ioan PSD DA
163. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Mincă Liliana ND DA
166. Mircovici Niculae Minoritati DA
167. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
168. Mitrea Manuela PSD DA
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Adrian PSD DA
171. Mocioalcă Ion PSD DA
172. Mocioi Niculina PNL DA
173. Moisii Constantin PSD DA
174. Moldovan Ioan ALDE DA
175. Moldovan Iosif UDMR DA
176. Molnar Zsolt UDMR DA
177. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
178. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
179. Movilă Petru ND DA
180. Muntean Mircia PSD DA
181. Munteanu Ioan PSD DA
182. Murgu Neagu PSD DA
183. Nazare Alexandru PNL DA
184. Neacșu Marian PSD DA
185. Necula Cosmin PSD DA
186. Negruț Cornelia ALDE DA
187. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
188. Nichita Cristina PSD DA
189. Nicoară Romeo Florin PNL DA
190. Nicolae Alexandri PNL DA
191. Nicolae Florian PSD DA
192. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
193. Nicolicea Eugen PSD DA
194. Niculae Aurel PSD DA
195. Niculescu Dumitru - DA
196. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND DA
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PNL DA
203. Orban Ludovic PNL DA
204. Oros Nechita-Adrian PNL DA
205. Palașcă Viorel ALDE DA
206. Palăr Ionel PNL DA
207. Paleologu Theodor PNL DA
208. Pambuccian Varujan Minoritati DA
209. Pană Adriana-Doina PSD DA
210. Pardău Dumitru PNL DA
211. Paul Maria-Andreea PNL DA
212. Păun Nicolae Minoritati DA
213. Pârgaru Ion PSD DA
214. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
215. Peia Ninel PSD DA
216. Petrea Dorin Silviu PSD DA
217. Petrescu Petre - DA
218. Petric Octavian PSD DA
219. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
220. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
221. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
222. Ponta Victor-Viorel PSD DA
223. Pop Georgian PSD DA
224. Popa Octavian-Marius PNL DA
225. Popeangă Vasile PSD DA
226. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
227. Potor Călin PSD DA
228. Preda Cezar-Florin PNL DA
229. Pușcaș Iacob PSD DA
230. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
231. Răducanu Ion PSD DA
232. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
233. Rădulescu Constantin PSD DA
234. Rădulescu Romeo - DA
235. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
236. Roman Cristian-Constantin PNL DA
237. Roman Gheorghe PSD DA
238. Roman Ioan Sorin PSD DA
239. Roman Victor PSD DA
240. Rotaru Răzvan ND DA
241. Sava Andrei-Valentin PSD DA
242. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
243. Săpunaru Nini PNL DA
244. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
245. Scarlat George PNL DA
246. Sefer Cristian-George PSD DA
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Simedru Dan Coriolan PNL DA
249. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
250. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stan Ioan PSD DA
253. Stanciu Anghel PSD DA
254. Stancu Ionel Minoritati DA
255. Stativă Irinel Ioan PSD DA
256. Stănescu Alexandru PSD DA
257. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
258. Stoica Mihaela - DA
259. Stragea Sorin Constantin PSD DA
260. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
261. Stroe Radu PSD DA
262. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șcheau Ion PNL DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
273. Tabugan Ion PSD DA
274. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
275. Tararache Mihai PNL DA
276. Tămâian Ioan PNL DA
277. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
278. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
279. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
280. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
281. Tiuch Cătălin PSD DA
282. Tîlvăr Angel PSD DA
283. Toader Mircea-Nicu PNL DA
284. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
285. Traicu Rodin PSD DA
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tudorie Violeta PSD DA
288. Tudose Mihai PSD DA
289. Turcan Raluca PNL DA
290. Tușa Adriana Diana PNL DA
291. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
292. Udriște Gheorghe PNL DA
293. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
294. Uricec Eugen Constantin PSD DA
295. Vainer Aurel Minoritati DA
296. Varga Lucia-Ana PNL DA
297. Varga Vasile PNL DA
298. Vasilică Radu Costin PSD DA
299. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
300. Vladu Iulian PNL DA
301. Vlădoiu Aurel PSD DA
302. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
303. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
304. Vreme Valerian PSD DA
305. Vulpescu Ioan PSD DA
306. Weber Mihai PSD DA
307. Zaharcu Neviser PSD DA
308. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
309. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
310. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 15:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro