Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:10

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 197/2014 pentru prevenirea abandonului școlar în rândul elevilor -cazuri sociale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:274 139 75 9 10 14 19 8
- voturi pentru (DA):191 139 5 5 9 13 19 1
- voturi împotrivă (NU):81 - 70 2 1 1 - 7
- abțineri:2 - - 2 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Berci Vasile PNL NU
17. Birchall Ana PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
20. Boghicevici Claudia PNL NU
21. Bónis István UDMR DA
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
25. Buican Cristian PNL NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Burlacu Ștefan ND DA
28. Calimente Mihăiță PNL NU
29. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL NU
32. Călin Ion PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
34. Cernea Remus-Florinel - NU
35. Cherecheș Florica PNL NU
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
37. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
38. Chițoiu Daniel ALDE DA
39. Cioată Cezar ALDE DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciobanu Liliana - NU
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
46. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
47. Cocei Erland PNL NU
48. Codîrlă Liviu PSD DA
49. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
50. Constantin Daniel ALDE DA
51. Covaci Dorel PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
53. Crăciunescu Grigore PNL NU
54. Cristea Aurelia PSD DA
55. Cristea Victor PSD DA
56. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
60. Dascălu Constantin PNL DA
61. Deaconu Mihai ND NU
62. Delureanu Virgil PSD DA
63. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
64. Dima Toader PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Doboș Anton PNL NU
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrinescu Traian PNL NU
70. Dolha Mircea PNL NU
71. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
72. Dolineaschi Andrei PSD DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
74. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
75. Dragomir Gheorghe PNL NU
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Dumbrăvanu Paul - NU
80. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
81. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
82. Emacu Gheorghe PSD DA
83. Enache Marian PSD DA
84. Eparu Ion PSD DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Fejér László-Ődőn UDMR DA
87. Firczak Gheorghe Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Frăticiu Gheorghe PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
94. Gheorghe Florin PSD DA
95. Gheorghe Tinel PNL NU
96. Ghiveciu Marian PSD DA
97. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
98. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
99. Grama Horia PSD DA
100. Grecea Maria PNL NU
101. Gudu Vasile PNL NU
102. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
103. Guran Virgil - NU
104. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
105. Harbuz Liviu PSD DA
106. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
107. Holban Titi PSD DA
108. Horga Vasile PNL NU
109. Hulea Ioan PSD DA
110. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iane Daniel PNL NU
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ignat Miron Minoritati DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu Aurelian ALDE DA
118. Ionescu George PNL NU
119. Iordache Florin PSD DA
120. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
121. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
122. Itu Cornel PSD DA
123. Kerekes Károly UDMR DA
124. Kereskényi Gábor UDMR DA
125. Khraibani Camelia PSD DA
126. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
129. Manolache Marius PSD DA
130. Manolescu Oana Minoritati DA
131. Marcoci Vlad PSD DA
132. Marcu Viorica PNL NU
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Marin Gheorghe PSD DA
135. Marin Laura PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
137. Máté András-Levente UDMR DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Mazilu Constantin PSD DA
140. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
141. Melinte Ion PSD DA
142. Mihai Aurelian PNL NU
143. Mihăilă Ioan PSD DA
144. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mincă Liliana ND Abținere
147. Mircovici Niculae Minoritati DA
148. Mitrea Manuela PSD DA
149. Mîrza Gavril PSD DA
150. Mocanu Adrian PSD DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mocioi Niculina PNL NU
153. Moisii Constantin PSD DA
154. Moldovan Ioan ALDE DA
155. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
156. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
157. Movilă Petru ND DA
158. Muntean Mircia PSD DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Murgu Neagu PSD DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Necula Cosmin PSD DA
164. Negruț Clement ND DA
165. Negruț Cornelia ALDE DA
166. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
167. Nichita Cristina PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL NU
169. Nicolae Alexandri PNL NU
170. Nicolae Florian PSD DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
172. Nicolicea Eugen PSD DA
173. Niculae Aurel PSD DA
174. Niculescu Dumitru - DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oajdea Daniel Vasile ND DA
181. Ochi Ion PSD DA
182. Oltean Ioan PNL NU
183. Orban Ludovic PNL NU
184. Oros Nechita-Adrian PNL NU
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL NU
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Paul Maria-Andreea PNL NU
190. Păun Nicolae Minoritati DA
191. Pârgaru Ion PSD DA
192. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Petrescu Petre - NU
195. Petric Octavian PSD DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Octavian-Marius PNL NU
200. Popescu Dan-Cristian PNL NU
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Preda Cezar-Florin PNL NU
203. Pușcaș Iacob PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Constantin PSD DA
207. Reuer Elena-Ramona PNL NU
208. Roman Gheorghe PSD DA
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Roșca Mircea PNL NU
211. Rotaru Răzvan ND NU
212. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
213. Scarlat George PNL DA
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
215. Secară Florin Mihail PNL NU
216. Sefer Cristian-George PSD DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
219. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
220. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stanciu Anghel PSD DA
224. Stanciu Zisu PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
231. Stroe Radu PSD DA
232. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șcheau Ion PNL NU
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL NU
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
240. Tabugan Ion PSD DA
241. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
242. Tararache Mihai PNL NU
243. Tămâian Ioan PNL NU
244. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
247. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
248. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
249. Tiuch Cătălin PSD DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
251. Tomac Eugen ND DA
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudorie Violeta PSD DA
255. Turcan Raluca PNL NU
256. Tușa Adriana Diana PNL NU
257. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
258. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
259. Uricec Eugen Constantin PSD DA
260. Ursărescu Dorinel ALDE DA
261. Vainer Aurel Minoritati DA
262. Varga Lucia-Ana PNL NU
263. Vasilică Radu Costin PSD DA
264. Vladu Iulian PNL NU
265. Vlase Petru Gabriel PSD DA
266. Vlădoiu Aurel PSD DA
267. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
268. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
269. Vreme Valerian PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zaharcu Neviser PSD DA
272. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
274. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 8:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro