Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:11

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 336/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.76/2002 privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării forței de muncă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:275 137 77 9 10 15 19 8
- voturi pentru (DA):189 137 2 5 10 14 19 2
- voturi împotrivă (NU):82 - 75 3 - - - 4
- abțineri:3 - - - - 1 - 2
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Berci Vasile PNL NU
16. Birchall Ana PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
19. Boghicevici Claudia PNL NU
20. Bónis István UDMR DA
21. Bordeianu Dan PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
24. Buican Cristian PNL NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Burlacu Ștefan ND DA
27. Calimente Mihăiță PNL NU
28. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Canacheu Costică PNL NU
31. Călin Ion PSD DA
32. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
33. Cernea Remus-Florinel - NU
34. Cherecheș Florica PNL NU
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
37. Chițoiu Daniel ALDE DA
38. Cioată Cezar ALDE DA
39. Ciobanu Gheorghe PSD DA
40. Ciobanu Liliana - Abținere
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
45. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
46. Cocei Erland PNL NU
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
49. Constantin Daniel ALDE DA
50. Covaci Dorel PSD DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
52. Crăciunescu Grigore PNL NU
53. Cristea Aurelia PSD DA
54. Cristea Victor PSD DA
55. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL NU
58. Dalca Ștefan-Petru ND DA
59. Dascălu Constantin PNL NU
60. Deaconu Mihai ND DA
61. Delureanu Virgil PSD DA
62. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
63. Dima Toader PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Doboș Anton PNL NU
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrinescu Traian PNL NU
69. Dolha Mircea PNL NU
70. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
71. Dolineaschi Andrei PSD DA
72. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
73. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
74. Dragomir Gheorghe PNL NU
75. Dragomir Viorel Marian PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
78. Dumbrăvanu Paul - NU
79. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
80. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
81. Emacu Gheorghe PSD DA
82. Enache Marian PSD DA
83. Eparu Ion PSD DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fejér László-Ődőn UDMR DA
86. Firczak Gheorghe Minoritati DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Frăticiu Gheorghe PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
93. Gheorghe Florin PSD DA
94. Gheorghe Tinel PNL NU
95. Ghiveciu Marian PSD DA
96. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
97. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
98. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
99. Grama Horia PSD DA
100. Grecea Maria PNL NU
101. Gudu Vasile PNL NU
102. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
103. Guran Virgil - NU
104. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
105. Harbuz Liviu PSD DA
106. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
107. Holban Titi PSD DA
108. Horga Vasile PNL NU
109. Hulea Ioan PSD DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iane Daniel PNL NU
114. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PNL NU
120. Iordache Florin PSD DA
121. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
122. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
123. Itu Cornel PSD DA
124. Kerekes Károly UDMR DA
125. Kereskényi Gábor UDMR DA
126. Khraibani Camelia PSD DA
127. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
130. Manolache Marius PSD DA
131. Manolescu Oana Minoritati DA
132. Marcoci Vlad PSD DA
133. Marcu Viorica PNL NU
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Marin Laura PSD DA
136. Marocico Ion Minoritati DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Máté András-Levente UDMR DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mazilu Constantin PSD DA
141. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
142. Mihai Aurelian PNL NU
143. Mihăilă Ioan PSD DA
144. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mincă Liliana ND DA
147. Mircovici Niculae Minoritati DA
148. Mitrea Manuela PSD DA
149. Mîrza Gavril PSD DA
150. Mocanu Adrian PSD DA
151. Mocioi Niculina PNL NU
152. Moisii Constantin PSD DA
153. Moldovan Ioan ALDE DA
154. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
155. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
156. Movilă Petru ND DA
157. Muntean Mircia PSD DA
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Murgu Neagu PSD DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Neacșu Marian PSD DA
162. Necula Cosmin PSD DA
163. Negruț Clement ND NU
164. Negruț Cornelia ALDE DA
165. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
166. Nichita Cristina PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL NU
168. Nicolae Alexandri PNL NU
169. Nicolae Florian PSD DA
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
171. Nicolicea Eugen PSD DA
172. Niculae Aurel PSD DA
173. Niculescu Dumitru - DA
174. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Nistor Marioara PSD DA
177. Niță Emil PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Oajdea Daniel Vasile ND -
180. Ochi Ion PSD DA
181. Oltean Ioan PNL NU
182. Orban Ludovic PNL NU
183. Oros Nechita-Adrian PNL NU
184. Palașcă Viorel ALDE DA
185. Palăr Ionel PNL NU
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Paul Maria-Andreea PNL NU
189. Păun Nicolae Minoritati DA
190. Pârgaru Ion PSD DA
191. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petrescu Petre - NU
194. Petric Octavian PSD DA
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Popa Octavian-Marius PNL NU
199. Popescu Dan-Cristian PNL NU
200. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
201. Preda Cezar-Florin PNL NU
202. Pușcaș Iacob PSD DA
203. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
204. Răducanu Ion PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rățoi Neculai PSD DA
207. Reuer Elena-Ramona PNL NU
208. Roman Gheorghe PSD DA
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Roșca Mircea PNL NU
211. Rotaru Răzvan ND NU
212. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
213. Scarlat George PNL NU
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
215. Secară Florin Mihail PNL NU
216. Sefer Cristian-George PSD DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
219. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
220. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stanciu Anghel PSD DA
224. Stanciu Zisu PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
231. Stroe Radu PSD DA
232. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șcheau Ion PNL NU
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL NU
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
240. Tabugan Ion PSD DA
241. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
242. Tararache Mihai PNL NU
243. Tămâian Ioan PNL NU
244. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
247. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
248. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
249. Tiuch Cătălin PSD DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
251. Tomac Eugen ND NU
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudorie Violeta PSD DA
255. Turcan Raluca PNL NU
256. Tușa Adriana Diana PNL NU
257. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
258. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
259. Uricec Eugen Constantin PSD DA
260. Ursărescu Dorinel ALDE DA
261. Vainer Aurel Minoritati DA
262. Varga Lucia-Ana PNL NU
263. Varga Vasile PNL NU
264. Vasilică Radu Costin PSD DA
265. Vladu Iulian PNL NU
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vlădoiu Aurel PSD DA
268. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
269. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
270. Vreme Valerian PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zaharcu Neviser PSD DA
273. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
275. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 0:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro