Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:12

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 205/2014 pentru completarea Legii nr.76/2002 privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării forței de muncă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:277 141 72 10 11 15 20 8
- voturi pentru (DA):195 141 1 6 11 14 20 2
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 1 - - - 1
- abțineri:78 - 69 3 - 1 - 5
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Antal István UDMR DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
20. Boghicevici Claudia PNL Abținere
21. Bónis István UDMR DA
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
25. Buican Cristian PNL Abținere
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Burlacu Ștefan ND DA
28. Calimente Mihăiță PNL Abținere
29. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
33. Cernea Remus-Florinel - Abținere
34. Cherecheș Florica PNL Abținere
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
37. Chițoiu Daniel ALDE DA
38. Cioată Cezar ALDE DA
39. Ciobanu Gheorghe PSD DA
40. Ciobanu Liliana - Abținere
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
45. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
46. Cocei Erland PNL Abținere
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
49. Constantin Daniel ALDE DA
50. Covaci Dorel PSD DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
52. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
53. Cristea Aurelia PSD DA
54. Cristea Victor PSD DA
55. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL Abținere
58. Dalca Ștefan-Petru ND DA
59. Dascălu Constantin PNL Abținere
60. Deaconu Mihai ND DA
61. Delureanu Virgil PSD DA
62. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
63. Dima Toader PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Doboș Anton PNL Abținere
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobrinescu Traian PNL Abținere
68. Dolha Mircea PNL Abținere
69. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
70. Dolineaschi Andrei PSD DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
72. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
73. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
74. Dragomir Viorel Marian PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Dumbrăvanu Paul - Abținere
78. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
79. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
80. Emacu Gheorghe PSD DA
81. Enache Marian PSD DA
82. Eparu Ion PSD DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Fejér László-Ődőn UDMR DA
85. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
86. Firczak Gheorghe Minoritati DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Frăticiu Gheorghe PSD DA
90. Galan Constantin ALDE DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
94. Gheorghe Florin PSD DA
95. Gheorghe Tinel PNL Abținere
96. Ghiveciu Marian PSD DA
97. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
99. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
100. Grama Horia PSD DA
101. Grecea Maria PNL Abținere
102. Gudu Vasile PNL Abținere
103. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
104. Guran Virgil - NU
105. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
106. Harbuz Liviu PSD DA
107. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
108. Holban Titi PSD DA
109. Horga Vasile PNL Abținere
110. Hulea Ioan PSD DA
111. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
112. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iane Daniel PNL Abținere
115. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu Aurelian ALDE DA
120. Ionescu George PNL Abținere
121. Iordache Florin PSD DA
122. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
123. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
124. Itu Cornel PSD DA
125. Kerekes Károly UDMR DA
126. Kereskényi Gábor UDMR DA
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
131. Manolache Marius PSD DA
132. Manolescu Oana Minoritati DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marcu Viorica PNL Abținere
135. Marica Petru-Sorin PSD DA
136. Marin Gheorghe PSD DA
137. Marin Laura PSD DA
138. Marocico Ion Minoritati DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Máté András-Levente UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mazilu Constantin PSD DA
143. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
144. Melinte Ion PSD DA
145. Mihai Aurelian PNL Abținere
146. Mihăilă Ioan PSD DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mincă Liliana ND DA
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mitrea Manuela PSD DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mocioi Niculina PNL Abținere
156. Moisii Constantin PSD DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
159. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
160. Movilă Petru ND DA
161. Muntean Mircia PSD DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Clement ND NU
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
172. Nicolae Alexandri PNL Abținere
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Niculae Aurel PSD DA
177. Niculescu Dumitru - DA
178. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND DA
184. Ochi Ion PSD DA
185. Oltean Ioan PNL Abținere
186. Orban Ludovic PNL Abținere
187. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Palăr Ionel PNL Abținere
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
193. Păun Nicolae Minoritati DA
194. Pârgaru Ion PSD DA
195. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrescu Petre - Abținere
198. Petric Octavian PSD DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
203. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
204. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
205. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
206. Pușcaș Iacob PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
208. Răducanu Ion PSD DA
209. Rădulescu Constantin PSD DA
210. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
211. Roman Gheorghe PSD DA
212. Roșca Lucreția PSD DA
213. Roșca Mircea PNL Abținere
214. Rotaru Răzvan ND Abținere
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scarlat George PNL Abținere
217. Secară Florin Mihail PNL Abținere
218. Sefer Cristian-George PSD DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
221. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
222. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stanciu Anghel PSD DA
226. Stanciu Zisu PSD DA
227. Stancu Ionel Minoritati DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Alexandru PSD DA
230. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
231. Stragea Sorin Constantin PSD DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
233. Stroe Radu PSD DA
234. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șcheau Ion PNL Abținere
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL Abținere
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
242. Tabugan Ion PSD DA
243. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
244. Tararache Mihai PNL Abținere
245. Tămâian Ioan PNL Abținere
246. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
247. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
248. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
249. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
250. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
251. Tiuch Cătălin PSD DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
253. Tomac Eugen ND Abținere
254. Traicu Rodin PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tudorie Violeta PSD DA
257. Turcan Raluca PNL Abținere
258. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
259. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
260. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
261. Uricec Eugen Constantin PSD DA
262. Ursărescu Dorinel ALDE DA
263. Vainer Aurel Minoritati DA
264. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
265. Varga Vasile PNL Abținere
266. Vasilică Radu Costin PSD DA
267. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
268. Vladu Iulian PNL Abținere
269. Vlase Petru Gabriel PSD DA
270. Vlădoiu Aurel PSD DA
271. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
272. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
273. Vreme Valerian PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 12:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro