Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:14

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 332/2014 pentru modificarea și completarea art.16 din Legea nr.13/2007 privind energia electrică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:279 139 75 10 11 16 20 8
- voturi pentru (DA):277 139 75 10 11 16 20 6
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 2
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Boghicevici Claudia PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bordeianu Dan PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Chițoiu Daniel ALDE DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana - DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
52. Constantin Daniel ALDE DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dalca Ștefan-Petru ND DA
62. Dascălu Constantin PNL DA
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Dumbrăvanu Paul - NU
81. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
82. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
83. Emacu Gheorghe PSD DA
84. Enache Marian PSD DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Fejér László-Ődőn UDMR DA
88. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Gheorghe Florin PSD DA
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghiveciu Marian PSD DA
101. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL DA
105. Gudu Vasile PNL DA
106. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
107. Guran Virgil - NU
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
111. Holban Titi PSD DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Hulea Ioan PSD DA
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Kereskényi Gábor UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Manolache Marius PSD DA
134. Manolescu Oana Minoritati DA
135. Marcoci Vlad PSD DA
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Marin Gheorghe PSD DA
139. Marin Laura PSD DA
140. Marocico Ion Minoritati DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mazilu Constantin PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Mihai Aurelian PNL DA
148. Mihăilă Ioan PSD DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mitrea Manuela PSD DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Moisii Constantin PSD DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
159. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
160. Movilă Petru ND DA
161. Muntean Mircia PSD DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Clement ND DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Niculae Aurel PSD DA
177. Niculescu Dumitru - DA
178. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND DA
184. Ochi Ion PSD DA
185. Oltean Ioan PNL DA
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Paul Maria-Andreea PNL DA
193. Păun Nicolae Minoritati DA
194. Pârgaru Ion PSD DA
195. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrescu Petre - DA
198. Petric Octavian PSD DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Octavian-Marius PNL DA
203. Popescu Dan-Cristian PNL DA
204. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
205. Preda Cezar-Florin PNL DA
206. Pușcaș Iacob PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
208. Răducanu Ion PSD DA
209. Rădulescu Constantin PSD DA
210. Rățoi Neculai PSD DA
211. Reuer Elena-Ramona PNL DA
212. Roman Gheorghe PSD DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rotaru Răzvan ND DA
216. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
217. Scarlat George PNL DA
218. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
219. Secară Florin Mihail PNL DA
220. Sefer Cristian-George PSD DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
223. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
224. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stan Ioan PSD DA
227. Stanciu Anghel PSD DA
228. Stanciu Zisu PSD DA
229. Stancu Ionel Minoritati DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
233. Stragea Sorin Constantin PSD DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
235. Stroe Radu PSD DA
236. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Szabó Ödön UDMR DA
239. Șcheau Ion PNL DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șoptică Costel PNL DA
242. Ștefan Viorel PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tabugan Ion PSD DA
245. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
246. Tararache Mihai PNL DA
247. Tămâian Ioan PNL DA
248. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
249. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
250. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
251. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
252. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
253. Tiuch Cătălin PSD DA
254. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
255. Tomac Eugen ND DA
256. Traicu Rodin PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tudorie Violeta PSD DA
259. Turcan Raluca PNL DA
260. Tușa Adriana Diana PNL DA
261. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
262. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
263. Uricec Eugen Constantin PSD DA
264. Ursărescu Dorinel ALDE DA
265. Vainer Aurel Minoritati DA
266. Varga Lucia-Ana PNL DA
267. Varga Vasile PNL DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vladu Iulian PNL DA
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlădoiu Aurel PSD DA
272. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
273. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
274. Vreme Valerian PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zaharcu Neviser PSD DA
277. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
279. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 1:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro