Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:15

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 284/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.33/2007 privind organizarea și desfășurarea alegerilor pentru Parlamentul European
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:283 141 77 10 11 16 20 8
- voturi pentru (DA):279 141 76 9 11 16 20 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:3 - 1 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL Abținere
19. Birchall Ana PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Boghicevici Claudia PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bordeianu Dan PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel ALDE DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana - DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
53. Constantin Daniel ALDE DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND DA
63. Dascălu Constantin PNL DA
64. Deaconu Mihai ND DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Mircea PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
78. Dragomir Gheorghe PNL DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Dumbrăvanu Paul - Abținere
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Florin PSD DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiveciu Marian PSD DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
110. Guran Virgil - NU
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan PSD DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu Aurelian ALDE DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Kerekes Károly UDMR DA
132. Kereskényi Gábor UDMR DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
137. Manolache Marius PSD DA
138. Manolescu Oana Minoritati DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Viorica PNL DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marin Laura PSD DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Máté András-Levente UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
149. Melinte Ion PSD DA
150. Mihai Aurelian PNL DA
151. Mihăilă Ioan PSD DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mincă Liliana ND DA
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mitrea Manuela PSD DA
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocioi Niculina PNL DA
160. Moisii Constantin PSD DA
161. Moldovan Ioan ALDE DA
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
163. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
164. Movilă Petru ND DA
165. Muntean Mircia PSD DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Murgu Neagu PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Necula Cosmin PSD DA
171. Negruț Clement ND DA
172. Negruț Cornelia ALDE DA
173. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
174. Nichita Cristina PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Alexandri PNL DA
177. Nicolae Florian PSD DA
178. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
179. Nicolicea Eugen PSD DA
180. Niculae Aurel PSD DA
181. Niculescu Dumitru - DA
182. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara PSD DA
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Oajdea Daniel Vasile ND DA
188. Ochi Ion PSD DA
189. Oltean Ioan PNL DA
190. Orban Ludovic PNL DA
191. Oros Nechita-Adrian PNL DA
192. Palașcă Viorel ALDE DA
193. Palăr Ionel PNL DA
194. Pambuccian Varujan Minoritati DA
195. Pană Adriana-Doina PSD DA
196. Paul Maria-Andreea PNL DA
197. Păun Nicolae Minoritati DA
198. Pârgaru Ion PSD DA
199. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrescu Petre - DA
202. Petric Octavian PSD DA
203. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
204. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
205. Pop Georgian PSD DA
206. Popa Octavian-Marius PNL DA
207. Popescu Dan-Cristian PNL DA
208. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
209. Preda Cezar-Florin PNL DA
210. Pușcaș Iacob PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
212. Răducanu Ion PSD DA
213. Rădulescu Constantin PSD DA
214. Rățoi Neculai PSD DA
215. Reuer Elena-Ramona PNL DA
216. Roman Gheorghe PSD DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Roșca Mircea PNL DA
219. Rotaru Răzvan ND DA
220. Rusu Valentin PNL DA
221. Săpunaru Nini PNL DA
222. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
223. Scarlat George PNL DA
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
225. Secară Florin Mihail PNL DA
226. Sefer Cristian-George PSD DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
229. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
230. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Stan Ioan PSD DA
233. Stanciu Anghel PSD DA
234. Stanciu Zisu PSD DA
235. Stancu Ionel Minoritati DA
236. Stativă Irinel Ioan PSD DA
237. Stănescu Alexandru PSD DA
238. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
239. Stragea Sorin Constantin PSD DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Stroe Radu PSD DA
242. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Szabó Ödön UDMR DA
245. Șcheau Ion PNL DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Ștefan Viorel PSD DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tabugan Ion PSD DA
250. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
251. Tararache Mihai PNL DA
252. Tămâian Ioan PNL DA
253. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
254. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
255. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
256. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
257. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
258. Tiuch Cătălin PSD DA
259. Tomac Eugen ND DA
260. Traicu Rodin PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tudorie Violeta PSD DA
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Tușa Adriana Diana PNL DA
265. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
266. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
267. Uricec Eugen Constantin PSD DA
268. Ursărescu Dorinel ALDE DA
269. Vainer Aurel Minoritati DA
270. Varga Lucia-Ana PNL DA
271. Varga Vasile PNL DA
272. Vasilică Radu Costin PSD DA
273. Vladu Iulian PNL DA
274. Vlase Petru Gabriel PSD DA
275. Vlădoiu Aurel PSD DA
276. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
277. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
278. Vreme Valerian PSD DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Zaharcu Neviser PSD DA
281. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
283. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 0:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro