Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:16

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 433/2014 pentru modificarea art.11 din Legea cetățeniei române nr.21/1991, cu modificările și completările ulterioare, republicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:283 141 77 10 11 16 20 8
- voturi pentru (DA):274 141 74 6 11 16 20 6
- voturi împotrivă (NU):7 - 2 4 - - - 1
- abțineri:2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István UDMR DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL Abținere
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel ALDE DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana - DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dalca Ștefan-Petru ND DA
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Deaconu Mihai ND DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Mircea PNL DA
75. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
76. Dolineaschi Andrei PSD DA
77. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Dumbrăvanu Paul - Abținere
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Florin PSD DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiveciu Marian PSD DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
111. Guran Virgil - NU
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Holban Titi PSD DA
116. Horga Vasile PNL NU
117. Hulea Ioan PSD DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kerekes Károly UDMR DA
133. Kereskényi Gábor UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marin Laura PSD DA
145. Marocico Ion Minoritati DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Máté András-Levente UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mazilu Constantin PSD DA
150. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
151. Melinte Ion PSD DA
152. Mihai Aurelian PNL DA
153. Mihăilă Ioan PSD DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Mincă Liliana ND DA
157. Mircovici Niculae Minoritati DA
158. Mitrea Manuela PSD DA
159. Mîrza Gavril PSD DA
160. Mocanu Adrian PSD DA
161. Moisii Constantin PSD DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru ND NU
166. Muntean Mircia PSD DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Murgu Neagu PSD DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Clement ND NU
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nichita Cristina PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolae Alexandri PNL DA
178. Nicolae Florian PSD DA
179. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
180. Nicolicea Eugen PSD DA
181. Niculae Aurel PSD DA
182. Niculescu Dumitru - DA
183. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Nistor Marioara PSD DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Oajdea Daniel Vasile ND DA
189. Ochi Ion PSD DA
190. Oltean Ioan PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Oros Nechita-Adrian PNL DA
193. Palașcă Viorel ALDE DA
194. Palăr Ionel PNL DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina PSD DA
197. Paul Maria-Andreea PNL DA
198. Păun Nicolae Minoritati DA
199. Pârgaru Ion PSD DA
200. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
201. Peia Ninel PSD DA
202. Petrescu Petre - DA
203. Petric Octavian PSD DA
204. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
205. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
206. Pop Georgian PSD DA
207. Popa Octavian-Marius PNL DA
208. Popescu Dan-Cristian PNL DA
209. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
210. Preda Cezar-Florin PNL DA
211. Pușcaș Iacob PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
213. Răducanu Ion PSD DA
214. Rădulescu Constantin PSD DA
215. Rățoi Neculai PSD DA
216. Reuer Elena-Ramona PNL DA
217. Roman Gheorghe PSD DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Roșca Mircea PNL DA
220. Rotaru Răzvan ND DA
221. Rusu Valentin PNL DA
222. Săpunaru Nini PNL DA
223. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
224. Scarlat George PNL DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
226. Secară Florin Mihail PNL DA
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
230. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Stan Ioan PSD DA
233. Stanciu Anghel PSD DA
234. Stanciu Zisu PSD DA
235. Stancu Ionel Minoritati DA
236. Stativă Irinel Ioan PSD DA
237. Stănescu Alexandru PSD DA
238. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
239. Stragea Sorin Constantin PSD DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Stroe Radu PSD DA
242. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Szabó Ödön UDMR DA
245. Șcheau Ion PNL DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Ștefan Viorel PSD DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tabugan Ion PSD DA
250. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
251. Tararache Mihai PNL DA
252. Tămâian Ioan PNL DA
253. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
254. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
255. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
256. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
257. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
258. Tiuch Cătălin PSD DA
259. Tomac Eugen ND NU
260. Traicu Rodin PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tudorie Violeta PSD DA
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Tușa Adriana Diana PNL DA
265. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
266. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
267. Uricec Eugen Constantin PSD DA
268. Ursărescu Dorinel ALDE DA
269. Vainer Aurel Minoritati DA
270. Varga Lucia-Ana PNL DA
271. Varga Vasile PNL DA
272. Vasilică Radu Costin PSD DA
273. Vladu Iulian PNL DA
274. Vlase Petru Gabriel PSD DA
275. Vlădoiu Aurel PSD DA
276. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
277. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
278. Vreme Valerian PSD DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Zaharcu Neviser PSD DA
281. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
283. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 0:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro