Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:16

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 305/2014 de modificare a Ordonanței de urgență nr.51/2008 privind ajutorul public judiciar în materie civilă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:282 142 77 10 10 16 20 7
- voturi pentru (DA):196 142 2 6 10 15 20 1
- voturi împotrivă (NU):81 - 73 4 - - - 4
- abțineri:4 - 2 - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL Abținere
18. Birchall Ana PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Boghicevici Claudia PNL NU
22. Bónis István UDMR DA
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
26. Buican Cristian PNL NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burlacu Ștefan ND DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Canacheu Costică PNL NU
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Cherecheș Florica PNL NU
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Chițoiu Daniel ALDE DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana - Abținere
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Cocei Erland PNL NU
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
52. Constantin Daniel ALDE DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Crăciunescu Grigore PNL NU
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Dalca Ștefan-Petru ND DA
62. Dascălu Constantin PNL NU
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL NU
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrinescu Traian PNL NU
72. Dolha Mircea PNL NU
73. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
77. Dragomir Gheorghe PNL NU
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Dumbrăvanu Paul - NU
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
84. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
99. Gheorghe Florin PSD DA
100. Gheorghe Tinel PNL NU
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiveciu Marian PSD DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL NU
107. Gudu Vasile PNL NU
108. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
109. Guran Virgil - NU
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
113. Holban Titi PSD DA
114. Horga Vasile PNL NU
115. Hulea Ioan PSD DA
116. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
117. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iane Daniel PNL NU
120. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ignat Miron Minoritati -
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu Aurelian ALDE DA
125. Ionescu George PNL NU
126. Iordache Florin PSD DA
127. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
129. Itu Cornel PSD DA
130. Kerekes Károly UDMR DA
131. Kereskényi Gábor UDMR DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
136. Manolache Marius PSD DA
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL NU
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marin Laura PSD DA
143. Marocico Ion Minoritati DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mazilu Constantin PSD DA
148. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
149. Melinte Ion PSD DA
150. Mihai Aurelian PNL NU
151. Mihăilă Ioan PSD DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mincă Liliana ND DA
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mitrea Manuela PSD DA
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocioi Niculina PNL NU
160. Moisii Constantin PSD DA
161. Moldovan Ioan ALDE DA
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
163. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
164. Movilă Petru ND DA
165. Muntean Mircia PSD DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Murgu Neagu PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Necula Cosmin PSD DA
171. Negruț Clement ND NU
172. Negruț Cornelia ALDE DA
173. Nichita Cristina PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL NU
175. Nicolae Alexandri PNL NU
176. Nicolae Florian PSD DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
178. Nicolicea Eugen PSD DA
179. Niculae Aurel PSD DA
180. Niculescu Dumitru - DA
181. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
182. Nistor Laurențiu PSD DA
183. Nistor Marioara PSD DA
184. Niță Emil PSD DA
185. Nosa Iuliu PSD DA
186. Oajdea Daniel Vasile ND DA
187. Ochi Ion PSD DA
188. Oltean Ioan PNL NU
189. Orban Ludovic PNL NU
190. Oros Nechita-Adrian PNL DA
191. Palașcă Viorel ALDE DA
192. Palăr Ionel PNL DA
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Pană Adriana-Doina PSD DA
195. Paul Maria-Andreea PNL NU
196. Păun Nicolae Minoritati DA
197. Pârgaru Ion PSD DA
198. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
199. Peia Ninel PSD DA
200. Petric Octavian PSD DA
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
202. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
203. Pop Georgian PSD DA
204. Popa Octavian-Marius PNL NU
205. Popescu Dan-Cristian PNL NU
206. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
207. Preda Cezar-Florin PNL NU
208. Pușcaș Iacob PSD DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
210. Răducanu Ion PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rățoi Neculai PSD DA
213. Reuer Elena-Ramona PNL NU
214. Rizea Cristian PSD DA
215. Roman Gheorghe PSD DA
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Roșca Mircea PNL NU
218. Rotaru Răzvan ND NU
219. Rusu Valentin PNL NU
220. Săpunaru Nini PNL NU
221. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
222. Scarlat George PNL NU
223. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
224. Secară Florin Mihail PNL NU
225. Sefer Cristian-George PSD DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
228. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
229. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stan Ioan PSD DA
232. Stanciu Anghel PSD DA
233. Stanciu Zisu PSD DA
234. Stancu Ionel Minoritati DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
238. Stragea Sorin Constantin PSD DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
240. Stroe Radu PSD DA
241. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șcheau Ion PNL NU
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
248. Tabugan Ion PSD DA
249. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
250. Tararache Mihai PNL NU
251. Tămâian Ioan PNL NU
252. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
253. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
254. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
255. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
256. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
257. Tiuch Cătălin PSD DA
258. Tomac Eugen ND NU
259. Traicu Rodin PSD DA
260. Tudorache Daniel PSD DA
261. Tudorie Violeta PSD DA
262. Turcan Raluca PNL NU
263. Tușa Adriana Diana PNL NU
264. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
265. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
266. Uricec Eugen Constantin PSD DA
267. Ursărescu Dorinel ALDE DA
268. Vainer Aurel Minoritati DA
269. Varga Lucia-Ana PNL NU
270. Varga Vasile PNL NU
271. Vasilică Radu Costin PSD DA
272. Vladu Iulian PNL NU
273. Vlase Petru Gabriel PSD DA
274. Vlădoiu Aurel PSD DA
275. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
276. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
277. Vreme Valerian PSD DA
278. Weber Mihai PSD DA
279. Zaharcu Neviser PSD DA
280. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
282. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 23:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro