Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 135/2014 privind îmbunătățirea structurii rezervelor internationale ale României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:284 143 77 10 11 15 21 7
- voturi pentru (DA):282 143 77 10 11 15 21 5
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel ALDE DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana - DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND DA
63. Dascălu Constantin PNL DA
64. Deaconu Mihai ND DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Mircea PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
78. Dragomir Gheorghe PNL DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Dumbrăvanu Paul - Abținere
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Geantă Florian Daniel PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Florin PSD DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiveciu Marian PSD DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
111. Guran Virgil - NU
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan PSD DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu Aurelian ALDE DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Kerekes Károly UDMR DA
132. Kereskényi Gábor UDMR DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
137. Manolache Marius PSD DA
138. Manolescu Oana Minoritati DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Viorica PNL DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marin Laura PSD DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Máté András-Levente UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mazilu Constantin PSD DA
149. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
150. Melinte Ion PSD DA
151. Mihai Aurelian PNL DA
152. Mihăilă Ioan PSD DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mincă Liliana ND DA
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mitrea Manuela PSD DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL DA
161. Moisii Constantin PSD DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru ND DA
166. Muntean Mircia PSD DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Murgu Neagu PSD DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Clement ND DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nichita Cristina PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolae Alexandri PNL DA
178. Nicolae Florian PSD DA
179. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
180. Nicolicea Eugen PSD DA
181. Niculae Aurel PSD DA
182. Niculescu Dumitru - DA
183. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Nistor Marioara PSD DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Oajdea Daniel Vasile ND DA
189. Ochi Ion PSD DA
190. Oltean Ioan PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Oros Nechita-Adrian PNL DA
193. Palașcă Viorel ALDE DA
194. Palăr Ionel PNL DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina PSD DA
197. Paul Maria-Andreea PNL DA
198. Păun Nicolae Minoritati DA
199. Pârgaru Ion PSD DA
200. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
201. Peia Ninel PSD DA
202. Petric Octavian PSD DA
203. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
204. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
205. Pop Georgian PSD DA
206. Popa Octavian-Marius PNL DA
207. Popescu Dan-Cristian PNL DA
208. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
209. Preda Cezar-Florin PNL DA
210. Pușcaș Iacob PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
212. Răducanu Ion PSD DA
213. Rădulescu Constantin PSD DA
214. Rățoi Neculai PSD DA
215. Reuer Elena-Ramona PNL DA
216. Rizea Cristian PSD DA
217. Roman Gheorghe PSD DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Roșca Mircea PNL DA
220. Rotaru Răzvan ND DA
221. Săpunaru Nini PNL DA
222. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
223. Scarlat George PNL DA
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
225. Secară Florin Mihail PNL DA
226. Sefer Cristian-George PSD DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
229. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
230. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Stan Ioan PSD DA
233. Stanciu Anghel PSD DA
234. Stanciu Zisu PSD DA
235. Stancu Ionel Minoritati DA
236. Stativă Irinel Ioan PSD DA
237. Stănescu Alexandru PSD DA
238. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
239. Stragea Sorin Constantin PSD DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Stroe Radu PSD DA
242. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Szabó Ödön UDMR DA
245. Șcheau Ion PNL DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Ștefan Viorel PSD DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tabugan Ion PSD DA
250. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
251. Tararache Mihai PNL DA
252. Tămâian Ioan PNL DA
253. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
254. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
255. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
256. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
257. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
258. Tiuch Cătălin PSD DA
259. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
260. Tomac Eugen ND DA
261. Traicu Rodin PSD DA
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tudorie Violeta PSD DA
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Tușa Adriana Diana PNL DA
266. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
267. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
268. Uricec Eugen Constantin PSD DA
269. Ursărescu Dorinel ALDE DA
270. Vainer Aurel Minoritati DA
271. Varga Lucia-Ana PNL DA
272. Varga Vasile PNL DA
273. Vasilică Radu Costin PSD DA
274. Vladu Iulian PNL DA
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vlădoiu Aurel PSD DA
277. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
278. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
279. Vreme Valerian PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zaharcu Neviser PSD DA
282. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
284. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 5:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro