Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 452/2014 pentru modificarea art.260 alin. (1) lit.e) din Legea nr.53/2003 -Codul Muncii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:286 145 78 9 11 15 21 7
- voturi pentru (DA):284 145 78 9 11 15 21 5
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel ALDE DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana - DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
55. Constantin Daniel ALDE DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dalca Ștefan-Petru ND DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Deaconu Mihai ND DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
69. Dima Toader PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Doboș Anton PNL DA
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrinescu Traian PNL DA
75. Dolha Mircea PNL DA
76. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Dumbrăvanu Paul - Abținere
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria PNL DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
113. Guran Virgil - NU
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Holban Titi PSD DA
118. Horga Vasile PNL DA
119. Hulea Ioan PSD DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
132. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Kerekes Károly UDMR DA
135. Kereskényi Gábor UDMR DA
136. Khraibani Camelia PSD DA
137. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolache Marius PSD DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marin Laura PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Máté András-Levente UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mazilu Constantin PSD DA
151. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
152. Melinte Ion PSD DA
153. Mihai Aurelian PNL DA
154. Mihăilă Ioan PSD DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mincă Liliana ND DA
158. Mircovici Niculae Minoritati DA
159. Mitrea Manuela PSD DA
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocanu Adrian PSD DA
162. Mocioi Niculina PNL DA
163. Moisii Constantin PSD DA
164. Moldovan Ioan ALDE DA
165. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
166. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
167. Movilă Petru ND DA
168. Muntean Mircia PSD DA
169. Munteanu Ioan PSD DA
170. Murgu Neagu PSD DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Neacșu Marian PSD DA
173. Necula Cosmin PSD DA
174. Negruț Clement ND DA
175. Negruț Cornelia ALDE DA
176. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
177. Nichita Cristina PSD DA
178. Nicoară Romeo Florin PNL DA
179. Nicolae Alexandri PNL DA
180. Nicolae Florian PSD DA
181. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
182. Nicolicea Eugen PSD DA
183. Niculae Aurel PSD DA
184. Niculescu Dumitru - DA
185. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
186. Nistor Laurențiu PSD DA
187. Nistor Marioara PSD DA
188. Niță Emil PSD DA
189. Nosa Iuliu PSD DA
190. Oajdea Daniel Vasile ND DA
191. Ochi Ion PSD DA
192. Oltean Ioan PNL DA
193. Orban Ludovic PNL DA
194. Oros Nechita-Adrian PNL DA
195. Palașcă Viorel ALDE DA
196. Palăr Ionel PNL DA
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Pană Adriana-Doina PSD DA
199. Paul Maria-Andreea PNL DA
200. Păun Nicolae Minoritati DA
201. Pârgaru Ion PSD DA
202. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
203. Peia Ninel PSD DA
204. Petric Octavian PSD DA
205. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
206. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
207. Pop Georgian PSD DA
208. Popa Octavian-Marius PNL DA
209. Popescu Dan-Cristian PNL DA
210. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
211. Preda Cezar-Florin PNL DA
212. Pușcaș Iacob PSD DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
214. Răducanu Ion PSD DA
215. Rădulescu Constantin PSD DA
216. Rățoi Neculai PSD DA
217. Reuer Elena-Ramona PNL DA
218. Rizea Cristian PSD DA
219. Roman Gheorghe PSD DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Roșca Mircea PNL DA
222. Rotaru Răzvan ND DA
223. Săpunaru Nini PNL DA
224. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
225. Scarlat George PNL DA
226. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
227. Secară Florin Mihail PNL DA
228. Sefer Cristian-George PSD DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stanciu Anghel PSD DA
236. Stanciu Zisu PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Stroe Radu PSD DA
244. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șcheau Ion PNL DA
248. Șimon Gheorghe PSD DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
251. Tabugan Ion PSD DA
252. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
253. Tararache Mihai PNL DA
254. Tămâian Ioan PNL DA
255. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
256. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
257. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
258. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
259. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
260. Tiuch Cătălin PSD DA
261. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
262. Tomac Eugen ND DA
263. Traicu Rodin PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tudorie Violeta PSD DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Tușa Adriana Diana PNL DA
268. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
269. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
270. Uricec Eugen Constantin PSD DA
271. Ursărescu Dorinel ALDE DA
272. Vainer Aurel Minoritati DA
273. Varga Lucia-Ana PNL DA
274. Varga Vasile PNL DA
275. Vasilică Radu Costin PSD DA
276. Vladu Iulian PNL DA
277. Vlase Petru Gabriel PSD DA
278. Vlădoiu Aurel PSD DA
279. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
280. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
281. Vreme Valerian PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zaharcu Neviser PSD DA
284. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
286. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 13:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro