Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:21

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 333/2014 pentru recunoașterea delfinilor drept persoane non-umane
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:278 142 70 10 10 16 21 9
- voturi pentru (DA):192 137 12 3 7 12 19 2
- voturi împotrivă (NU):7 - 4 - - 1 1 1
- abțineri:78 5 54 6 3 3 1 6
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL Abținere
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL Abținere
24. Bónis István UDMR Abținere
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL Abținere
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL NU
32. Caloianu Mario-Ernest PSD Abținere
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL Abținere
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - NU
39. Cherecheș Florica PNL Abținere
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel ALDE DA
43. Cioată Cezar ALDE Abținere
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana - Abținere
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciurariu Florin PNL Abținere
51. Cocei Erland PNL Abținere
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
57. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dalca Ștefan-Petru ND DA
64. Dascălu Constantin PNL Abținere
65. Deaconu Mihai ND Abținere
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobrinescu Traian PNL Abținere
72. Dolha Mircea PNL Abținere
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Dumbrăvanu Paul - Abținere
81. Dumitru Georgică ALDE DA
82. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
83. Emacu Gheorghe PSD DA
84. Enache Marian PSD DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Fejér László-Ődőn UDMR DA
88. Firczak Gheorghe Minoritati NU
89. Florea Damian ALDE DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Frăticiu Gheorghe PSD DA
92. Galan Constantin ALDE DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghe Florin PSD DA
97. Gheorghe Tinel PNL Abținere
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Ghiveciu Marian PSD DA
100. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
101. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
102. Grama Horia PSD DA
103. Grecea Maria PNL DA
104. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
105. Guran Virgil - Abținere
106. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
107. Harbuz Liviu PSD DA
108. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
109. Holban Titi PSD DA
110. Horga Vasile PNL Abținere
111. Hulea Ioan PSD DA
112. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
113. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iane Daniel PNL DA
116. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu Aurelian ALDE DA
121. Ionescu George PNL Abținere
122. Iordache Florin PSD DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
124. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kerekes Károly UDMR Abținere
127. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
132. Manolache Marius PSD DA
133. Manolescu Oana Minoritati Abținere
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marian Ion Cristinel ND DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Marin Gheorghe PSD DA
138. Marin Laura PSD DA
139. Marocico Ion Minoritati DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Máté András-Levente UDMR DA
142. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
143. Mazilu Constantin PSD DA
144. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
145. Mihai Aurelian PNL Abținere
146. Mihăilă Ioan PSD DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
149. Mincă Liliana ND Abținere
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mitrea Manuela PSD DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocioi Niculina PNL Abținere
155. Moisii Constantin PSD DA
156. Moldovan Ioan ALDE DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
158. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
159. Movilă Petru ND Abținere
160. Muntean Mircia PSD DA
161. Munteanu Ioan PSD DA
162. Murgu Neagu PSD DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Necula Cosmin PSD DA
166. Negruț Clement ND Abținere
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
169. Nichita Cristina PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Alexandri PNL Abținere
172. Nicolae Florian PSD DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
174. Nicolicea Eugen PSD DA
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Niculescu Dumitru - DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND -
183. Ochi Ion PSD DA
184. Oltean Ioan PNL Abținere
185. Orban Ludovic PNL Abținere
186. Oros Nechita-Adrian PNL NU
187. Palașcă Viorel ALDE DA
188. Palăr Ionel PNL Abținere
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
192. Păun Nicolae Minoritati DA
193. Pârgaru Ion PSD DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD Abținere
196. Petrescu Petre - DA
197. Petric Octavian PSD DA
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Pop Georgian PSD DA
201. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
202. Popescu Dan-Cristian PNL DA
203. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
204. Preda Cezar-Florin PNL DA
205. Pușcaș Iacob PSD DA
206. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
207. Răducanu Ion PSD DA
208. Rădulescu Constantin PSD DA
209. Rădulescu Romeo - Abținere
210. Rățoi Neculai PSD DA
211. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
212. Rizea Cristian PSD DA
213. Roman Gheorghe PSD DA
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Roșca Mircea PNL Abținere
216. Rotaru Răzvan ND Abținere
217. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
218. Scarlat George PNL Abținere
219. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
220. Secară Florin Mihail PNL Abținere
221. Sefer Cristian-George PSD DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
224. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
225. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stan Ioan PSD DA
228. Stanciu Anghel PSD DA
229. Stanciu Zisu PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati Abținere
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
234. Stragea Sorin Constantin PSD DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
236. Stroe Radu PSD DA
237. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șcheau Ion PNL Abținere
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șoptică Costel PNL Abținere
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
245. Tabugan Ion PSD Abținere
246. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
247. Tararache Mihai PNL Abținere
248. Tămâian Ioan PNL NU
249. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
250. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
251. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
252. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
253. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
254. Tiuch Cătălin PSD DA
255. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
256. Tomac Eugen ND Abținere
257. Traicu Rodin PSD DA
258. Tudorache Daniel PSD DA
259. Tudorie Violeta PSD DA
260. Turcan Raluca PNL Abținere
261. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
262. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
263. Uricec Eugen Constantin PSD DA
264. Ursărescu Dorinel ALDE DA
265. Vainer Aurel Minoritati DA
266. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
267. Varga Vasile PNL Abținere
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vladu Iulian PNL DA
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlădoiu Aurel PSD DA
272. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
273. Vreme Valerian PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
278. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 9:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro