Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 60/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:287 144 76 11 11 15 21 9
- voturi pentru (DA):199 144 1 8 11 13 21 1
- voturi împotrivă (NU):79 - 70 3 - - - 6
- abțineri:9 - 5 - - 2 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND DA
32. Calimente Mihăiță PNL NU
33. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL NU
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - NU
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana - Abținere
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciurariu Florin PNL NU
53. Cocei Erland PNL NU
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
56. Constantin Daniel ALDE DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Crăciunescu Grigore PNL NU
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PNL NU
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL NU
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL NU
75. Dobrinescu Traian PNL NU
76. Dolha Mircea PNL NU
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
79. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
80. Dragomir Gheorghe PNL NU
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Dumbrăvanu Paul - NU
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL NU
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria PNL NU
111. Gudu Vasile PNL NU
112. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
113. Guran Virgil - NU
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
117. Holban Titi PSD DA
118. Horga Vasile PNL NU
119. Hulea Ioan PSD DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL NU
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Ionescu George PNL NU
130. Iordache Florin PSD DA
131. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
132. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
133. Itu Cornel PSD DA
134. Kerekes Károly UDMR DA
135. Kereskényi Gábor UDMR DA
136. Khraibani Camelia PSD DA
137. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
140. Manolache Marius PSD DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Viorica PNL Abținere
144. Marian Ion Cristinel ND DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Marin Laura PSD DA
148. Marocico Ion Minoritati Abținere
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Máté András-Levente UDMR DA
151. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
152. Mazilu Constantin PSD DA
153. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
154. Melinte Ion PSD DA
155. Mihai Aurelian PNL NU
156. Mihăilă Ioan PSD DA
157. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Mincă Liliana ND DA
160. Mircovici Niculae Minoritati DA
161. Mitrea Manuela PSD DA
162. Mîrza Gavril PSD DA
163. Mocanu Adrian PSD DA
164. Mocioi Niculina PNL NU
165. Moisii Constantin PSD DA
166. Moldovan Ioan ALDE DA
167. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
168. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
169. Movilă Petru ND DA
170. Muntean Mircia PSD DA
171. Munteanu Ioan PSD DA
172. Murgu Neagu PSD DA
173. Nassar Rodica PSD DA
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Necula Cosmin PSD DA
176. Negruț Clement ND NU
177. Negruț Cornelia ALDE DA
178. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
179. Nichita Cristina PSD DA
180. Nicoară Romeo Florin PNL NU
181. Nicolae Alexandri PNL NU
182. Nicolae Florian PSD DA
183. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
184. Nicolicea Eugen PSD DA
185. Niculae Aurel PSD DA
186. Niculescu Dumitru - DA
187. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara PSD DA
190. Niță Emil PSD DA
191. Nosa Iuliu PSD DA
192. Oajdea Daniel Vasile ND DA
193. Ochi Ion PSD DA
194. Oltean Ioan PNL NU
195. Orban Ludovic PNL NU
196. Oros Nechita-Adrian PNL NU
197. Palașcă Viorel ALDE DA
198. Palăr Ionel PNL NU
199. Pambuccian Varujan Minoritati DA
200. Pană Adriana-Doina PSD DA
201. Paul Maria-Andreea PNL NU
202. Păun Nicolae Minoritati DA
203. Pârgaru Ion PSD DA
204. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrescu Petre - NU
207. Petric Octavian PSD DA
208. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
209. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
210. Pop Georgian PSD DA
211. Popa Octavian-Marius PNL NU
212. Popescu Dan-Cristian PNL NU
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Preda Cezar-Florin PNL NU
215. Pușcaș Iacob PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Constantin PSD DA
219. Rădulescu Romeo - NU
220. Rățoi Neculai PSD DA
221. Reuer Elena-Ramona PNL NU
222. Rizea Cristian PSD DA
223. Roman Gheorghe PSD DA
224. Roșca Lucreția PSD DA
225. Roșca Mircea PNL NU
226. Rotaru Răzvan ND NU
227. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
228. Scarlat George PNL NU
229. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
230. Secară Florin Mihail PNL NU
231. Sefer Cristian-George PSD DA
232. Seres Dénes UDMR DA
233. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
234. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
235. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stan Ioan PSD DA
238. Stanciu Anghel PSD DA
239. Stanciu Zisu PSD DA
240. Stancu Ionel Minoritati Abținere
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
244. Stragea Sorin Constantin PSD DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
246. Stroe Radu PSD DA
247. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șcheau Ion PNL NU
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șoptică Costel PNL NU
253. Ștefan Viorel PSD DA
254. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
255. Tabugan Ion PSD DA
256. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
257. Tararache Mihai PNL NU
258. Tămâian Ioan PNL NU
259. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
260. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
261. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
262. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
263. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
264. Tiuch Cătălin PSD DA
265. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
266. Tomac Eugen ND NU
267. Traicu Rodin PSD DA
268. Tudorache Daniel PSD DA
269. Tudorie Violeta PSD DA
270. Turcan Raluca PNL Abținere
271. Tușa Adriana Diana PNL NU
272. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
273. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
274. Uricec Eugen Constantin PSD DA
275. Ursărescu Dorinel ALDE DA
276. Varga Lucia-Ana PNL NU
277. Varga Vasile PNL NU
278. Vasilică Radu Costin PSD DA
279. Vladu Iulian PNL NU
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vlădoiu Aurel PSD DA
282. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
283. Vreme Valerian PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Zaharcu Neviser PSD DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
287. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 20:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro