Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:23

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 519/2014 pentru modificarea alin.(1) al art.159 din Legea nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:284 143 75 11 11 14 21 9
- voturi pentru (DA):280 142 74 11 11 14 21 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana - DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Constantin Daniel ALDE DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Dumbrăvanu Paul - Abținere
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Geantă Florian Daniel PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiveciu Marian PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
110. Guran Virgil - NU
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan PSD DA
117. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
118. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
119. Iane Daniel PNL DA
120. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu Aurelian ALDE DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Itu Cornel PSD -
130. Kerekes Károly UDMR DA
131. Kereskényi Gábor UDMR DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolache Marius PSD DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marian Ion Cristinel ND DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marin Laura PSD DA
143. Marocico Ion Minoritati DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mazilu Constantin PSD DA
148. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
149. Melinte Ion PSD DA
150. Mihai Aurelian PNL DA
151. Mihăilă Ioan PSD DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mincă Liliana ND DA
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mitrea Manuela PSD DA
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL DA
161. Moisii Constantin PSD DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru ND DA
166. Muntean Mircia PSD DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Murgu Neagu PSD DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Clement ND DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nichita Cristina PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolae Alexandri PNL DA
178. Nicolae Florian PSD DA
179. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
180. Nicolicea Eugen PSD DA
181. Niculae Aurel PSD DA
182. Niculescu Dumitru - DA
183. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Nistor Marioara PSD DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Oajdea Daniel Vasile ND DA
189. Ochi Ion PSD DA
190. Oltean Ioan PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Oros Nechita-Adrian PNL DA
193. Palașcă Viorel ALDE DA
194. Palăr Ionel PNL DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina PSD DA
197. Paul Maria-Andreea PNL DA
198. Păun Nicolae Minoritati DA
199. Pârgaru Ion PSD DA
200. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
201. Peia Ninel PSD DA
202. Petrescu Petre - DA
203. Petric Octavian PSD DA
204. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
205. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
206. Pop Georgian PSD DA
207. Popa Octavian-Marius PNL DA
208. Popescu Dan-Cristian PNL DA
209. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
210. Preda Cezar-Florin PNL DA
211. Pușcaș Iacob PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
213. Răducanu Ion PSD DA
214. Rădulescu Constantin PSD DA
215. Rădulescu Romeo - DA
216. Rățoi Neculai PSD DA
217. Reuer Elena-Ramona PNL DA
218. Rizea Cristian PSD DA
219. Roman Gheorghe PSD DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Roșca Mircea PNL DA
222. Rotaru Răzvan ND DA
223. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
224. Scarlat George PNL DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
226. Secară Florin Mihail PNL DA
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
230. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
231. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stan Ioan PSD DA
234. Stanciu Anghel PSD DA
235. Stanciu Zisu PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
240. Stragea Sorin Constantin PSD DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Stroe Radu PSD DA
243. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șcheau Ion PNL DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
251. Tabugan Ion PSD DA
252. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
253. Tararache Mihai PNL DA
254. Tămâian Ioan PNL DA
255. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
256. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
257. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
258. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
259. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
260. Tiuch Cătălin PSD DA
261. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
262. Tomac Eugen ND DA
263. Traicu Rodin PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tudorie Violeta PSD DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Tușa Adriana Diana PNL DA
268. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
269. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
270. Uricec Eugen Constantin PSD DA
271. Ursărescu Dorinel ALDE DA
272. Varga Lucia-Ana PNL DA
273. Varga Vasile PNL DA
274. Vasilică Radu Costin PSD DA
275. Vladu Iulian PNL DA
276. Vlase Petru Gabriel PSD DA
277. Vlădoiu Aurel PSD DA
278. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
279. Vreme Valerian PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zaharcu Neviser PSD DA
282. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
284. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 11:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro