Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:26

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 460/2013 pentru modificarea și completarea Legii dialogului social nr.62/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:286 144 75 11 11 16 20 9
- voturi pentru (DA):199 143 1 7 11 16 19 2
- voturi împotrivă (NU):82 - 73 4 - - 1 4
- abțineri:5 1 1 - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL NU
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL NU
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL NU
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL NU
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - NU
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana - Abținere
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciurariu Florin PNL NU
53. Cocei Erland PNL NU
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
56. Constantin Daniel ALDE DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Crăciunescu Grigore PNL NU
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PNL NU
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL NU
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL NU
75. Dobrinescu Traian PNL NU
76. Dolha Mircea PNL NU
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
79. Dragomir Gheorghe PNL NU
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Dumbrăvanu Paul - Abținere
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Geantă Florian Daniel PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL NU
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiveciu Marian PSD DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL NU
110. Gudu Vasile PNL NU
111. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
112. Guran Virgil - DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
121. Iane Daniel PNL NU
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PNL NU
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kerekes Károly UDMR DA
133. Kereskényi Gábor UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
138. Manolache Marius PSD DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL NU
142. Marian Ion Cristinel ND DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marin Laura PSD DA
146. Marocico Ion Minoritati DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Máté András-Levente UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mazilu Constantin PSD DA
151. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
152. Melinte Ion PSD DA
153. Mihai Aurelian PNL NU
154. Mihăilă Ioan PSD DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mincă Liliana ND DA
158. Mircovici Niculae Minoritati DA
159. Mitrea Manuela PSD DA
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocanu Adrian PSD DA
162. Mocioi Niculina PNL NU
163. Moisii Constantin PSD DA
164. Moldovan Ioan ALDE DA
165. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
166. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
167. Movilă Petru ND DA
168. Muntean Mircia PSD DA
169. Munteanu Ioan PSD DA
170. Murgu Neagu PSD DA
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Neacșu Marian PSD DA
173. Necula Cosmin PSD DA
174. Negruț Clement ND NU
175. Negruț Cornelia ALDE DA
176. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
177. Nichita Cristina PSD DA
178. Nicoară Romeo Florin PNL NU
179. Nicolae Alexandri PNL NU
180. Nicolae Florian PSD DA
181. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
182. Nicolicea Eugen PSD DA
183. Niculae Aurel PSD DA
184. Niculescu Dumitru - DA
185. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
186. Nistor Laurențiu PSD DA
187. Nistor Marioara PSD DA
188. Niță Emil PSD DA
189. Nosa Iuliu PSD DA
190. Oajdea Daniel Vasile ND DA
191. Ochi Ion PSD DA
192. Oltean Ioan PNL NU
193. Orban Ludovic PNL NU
194. Oros Nechita-Adrian PNL NU
195. Palașcă Viorel ALDE DA
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Pană Adriana-Doina PSD DA
198. Paul Maria-Andreea PNL NU
199. Păun Nicolae Minoritati DA
200. Pârgaru Ion PSD DA
201. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
202. Peia Ninel PSD DA
203. Petrescu Petre - NU
204. Petric Octavian PSD DA
205. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
206. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
207. Pop Georgian PSD DA
208. Popa Octavian-Marius PNL NU
209. Popescu Dan-Cristian PNL NU
210. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
211. Preda Cezar-Florin PNL NU
212. Pușcaș Iacob PSD DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
214. Răducanu Ion PSD DA
215. Rădulescu Constantin PSD DA
216. Rădulescu Romeo - NU
217. Rățoi Neculai PSD DA
218. Reuer Elena-Ramona PNL NU
219. Rizea Cristian PSD DA
220. Roman Gheorghe PSD DA
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Roșca Mircea PNL NU
223. Rotaru Răzvan ND NU
224. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
225. Scarlat George PNL NU
226. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
227. Secară Florin Mihail PNL NU
228. Sefer Cristian-George PSD DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stanciu Anghel PSD DA
236. Stanciu Zisu PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
243. Stroe Radu PSD DA
244. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șcheau Ion PNL NU
248. Șimon Gheorghe PSD DA
249. Șoptică Costel PNL NU
250. Ștefan Viorel PSD DA
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
252. Tabugan Ion PSD DA
253. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
254. Tararache Mihai PNL NU
255. Tămâian Ioan PNL NU
256. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
257. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
258. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
259. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
260. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
261. Tiuch Cătălin PSD DA
262. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
263. Tomac Eugen ND NU
264. Traicu Rodin PSD DA
265. Tudorache Daniel PSD DA
266. Tudorie Violeta PSD DA
267. Turcan Raluca PNL Abținere
268. Tușa Adriana Diana PNL NU
269. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
270. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
271. Uricec Eugen Constantin PSD DA
272. Ursărescu Dorinel ALDE NU
273. Vainer Aurel Minoritati DA
274. Varga Lucia-Ana PNL NU
275. Varga Vasile PNL NU
276. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
277. Vladu Iulian PNL NU
278. Vlase Petru Gabriel PSD DA
279. Vlădoiu Aurel PSD DA
280. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
281. Vreme Valerian PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zaharcu Neviser PSD DA
284. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
286. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 13:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro