Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:27

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 408/2010 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.48/2010 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul sănătății în vederea descentralizării
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:288 143 76 11 12 16 21 9
- voturi pentru (DA):285 142 74 11 12 16 21 9
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana - DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Constantin Daniel ALDE DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Dumbrăvanu Paul - DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria PNL DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
113. Guran Virgil - DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Holban Titi PSD DA
118. Horga Vasile PNL DA
119. Hulea Ioan PSD DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolache Marius PSD DA
140. Manolescu Oana Minoritati DA
141. Marcoci Vlad PSD DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marian Ion Cristinel ND DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marin Laura PSD DA
147. Marocico Ion Minoritati DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Máté András-Levente UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Mazilu Constantin PSD DA
152. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
153. Melinte Ion PSD DA
154. Mihai Aurelian PNL DA
155. Mihăilă Ioan PSD DA
156. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Mincă Liliana ND DA
159. Mircovici Niculae Minoritati DA
160. Mitrea Manuela PSD DA
161. Mîrza Gavril PSD DA
162. Mocanu Adrian PSD DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mocioi Niculina PNL DA
165. Moisii Constantin PSD DA
166. Moldovan Ioan ALDE DA
167. Moldovan Iosif UDMR DA
168. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
169. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
170. Movilă Petru ND DA
171. Muntean Mircia PSD DA
172. Munteanu Ioan PSD DA
173. Murgu Neagu PSD DA
174. Nassar Rodica PSD DA
175. Neacșu Marian PSD DA
176. Necula Cosmin PSD DA
177. Negruț Clement ND DA
178. Negruț Cornelia ALDE DA
179. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
180. Nichita Cristina PSD DA
181. Nicoară Romeo Florin PNL DA
182. Nicolae Alexandri PNL DA
183. Nicolae Florian PSD DA
184. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
185. Niculae Aurel PSD DA
186. Niculescu Dumitru - DA
187. Nistor Laurențiu PSD DA
188. Nistor Marioara PSD DA
189. Niță Emil PSD DA
190. Nosa Iuliu PSD DA
191. Oajdea Daniel Vasile ND DA
192. Ochi Ion PSD DA
193. Oltean Ioan PNL DA
194. Orban Ludovic PNL DA
195. Oros Nechita-Adrian PNL DA
196. Palașcă Viorel ALDE DA
197. Palăr Ionel PNL DA
198. Pambuccian Varujan Minoritati DA
199. Pană Adriana-Doina PSD DA
200. Paul Maria-Andreea PNL DA
201. Păun Nicolae Minoritati DA
202. Pârgaru Ion PSD DA
203. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
204. Peia Ninel PSD DA
205. Petrescu Petre - DA
206. Petric Octavian PSD DA
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
209. Pop Georgian PSD DA
210. Popa Octavian-Marius PNL DA
211. Popescu Dan-Cristian PNL DA
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
213. Preda Cezar-Florin PNL DA
214. Pușcaș Iacob PSD DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
216. Răducanu Ion PSD DA
217. Rădulescu Constantin PSD DA
218. Rădulescu Romeo - DA
219. Rățoi Neculai PSD DA
220. Reuer Elena-Ramona PNL DA
221. Rizea Cristian PSD DA
222. Roman Gheorghe PSD DA
223. Roșca Lucreția PSD DA
224. Roșca Mircea PNL DA
225. Rotaru Răzvan ND DA
226. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
227. Scarlat George PNL DA
228. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
229. Secară Florin Mihail PNL DA
230. Sefer Cristian-George PSD DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
233. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
234. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Stan Ioan PSD DA
237. Stanciu Anghel PSD DA
238. Stanciu Zisu PSD DA
239. Stancu Ionel Minoritati DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
243. Stragea Sorin Constantin PSD DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Stroe Radu PSD DA
246. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șcheau Ion PNL DA
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șoptică Costel PNL DA
252. Ștefan Viorel PSD -
253. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
254. Tabugan Ion PSD DA
255. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
256. Tararache Mihai PNL DA
257. Tămâian Ioan PNL DA
258. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
261. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
262. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
263. Tiuch Cătălin PSD DA
264. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
265. Tomac Eugen ND DA
266. Traicu Rodin PSD DA
267. Tudorache Daniel PSD DA
268. Tudorie Violeta PSD DA
269. Turcan Raluca PNL DA
270. Tușa Adriana Diana PNL DA
271. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
272. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
273. Uricec Eugen Constantin PSD DA
274. Ursărescu Dorinel ALDE DA
275. Vainer Aurel Minoritati DA
276. Varga Lucia-Ana PNL DA
277. Varga Vasile PNL DA
278. Vasilică Radu Costin PSD DA
279. Vladu Iulian PNL DA
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vlădoiu Aurel PSD DA
282. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
283. Vreme Valerian PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Zaharcu Neviser PSD DA
286. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
288. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 12:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro