Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:28

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 268/2014 pentru modificarea art.5 din Legea nr.299/2007 privind sprijinul acordat românilor de pretutindeni
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:281 140 74 12 10 16 20 9
- voturi pentru (DA):110 8 72 7 8 5 3 7
- voturi împotrivă (NU):157 128 1 5 - 5 17 1
- abțineri:11 4 - - - 6 - 1
- nu au votat:3 - 1 - 2 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR -
9. Anton Marin PSD NU
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD NU
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Avram Marian PSD NU
14. Axente Ioan PSD NU
15. Babuș Radu PSD NU
16. Baltă Mihai PSD NU
17. Bălan Ion PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Benga Ioan PSD NU
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Burlacu Ștefan ND NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Călin Ion PSD NU
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen PSD NU
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
43. Chițoiu Daniel ALDE NU
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD NU
46. Ciobanu Liliana - DA
47. Ciocan Dan PSD NU
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD NU
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
55. Covaci Dorel PSD NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD NU
59. Cristea Victor PSD NU
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE NU
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dalca Ștefan-Petru ND NU
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Deaconu Mihai ND DA
66. Delureanu Virgil PSD NU
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
68. Dima Toader PSD NU
69. Dîrzu Ioan PSD NU
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD NU
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Mircea PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD NU
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Viorel Marian PSD NU
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
80. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
81. Dumbrăvanu Paul - DA
82. Dumitru Georgică ALDE NU
83. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
84. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
85. Emacu Gheorghe PSD NU
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD NU
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati NU
91. Florea Damian ALDE NU
92. Florea Daniel PSD NU
93. Frăticiu Gheorghe PSD NU
94. Galan Constantin ALDE NU
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
96. Găină Mihăiță PSD NU
97. Geantă Florian Daniel PSD NU
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Florin PSD NU
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
102. Ghiveciu Marian PSD NU
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
105. Grama Horia PSD NU
106. Grecea Maria PNL DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
109. Guran Virgil - DA
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Harbuz Liviu PSD NU
112. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
113. Holban Titi PSD DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Hulea Ioan PSD Abținere
116. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
117. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ignat Miron Minoritati Abținere
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE NU
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD NU
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
127. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
128. Itu Cornel PSD NU
129. Kerekes Károly UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD NU
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolache Marius PSD NU
136. Manolescu Oana Minoritati Abținere
137. Marcoci Vlad PSD NU
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marian Ion Cristinel ND NU
140. Marica Petru-Sorin PSD NU
141. Marin Gheorghe PSD NU
142. Marin Laura PSD NU
143. Marocico Ion Minoritati Abținere
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
146. Mazilu Constantin PSD NU
147. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
148. Melinte Ion PSD NU
149. Mihai Aurelian PNL DA
150. Mihăilă Ioan PSD NU
151. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
153. Mincă Liliana ND NU
154. Mircovici Niculae Minoritati NU
155. Mitrea Manuela PSD DA
156. Mîrza Gavril PSD NU
157. Mocanu Adrian PSD NU
158. Mocioi Niculina PNL DA
159. Moisii Constantin PSD NU
160. Moldovan Ioan ALDE NU
161. Moldovan Iosif UDMR DA
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
163. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
164. Movilă Petru ND DA
165. Muntean Mircia PSD NU
166. Munteanu Ioan PSD NU
167. Murgu Neagu PSD NU
168. Nassar Rodica PSD NU
169. Necula Cosmin PSD Abținere
170. Negruț Clement ND DA
171. Negruț Cornelia ALDE DA
172. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
173. Nichita Cristina PSD NU
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Alexandri PNL DA
176. Nicolae Florian PSD NU
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
178. Nicolicea Eugen PSD NU
179. Niculae Aurel PSD NU
180. Niculescu Dumitru - NU
181. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
182. Nistor Laurențiu PSD NU
183. Nistor Marioara PSD NU
184. Niță Emil PSD NU
185. Nosa Iuliu PSD NU
186. Oajdea Daniel Vasile ND NU
187. Ochi Ion PSD NU
188. Oltean Ioan PNL DA
189. Orban Ludovic PNL DA
190. Oros Nechita-Adrian PNL DA
191. Palașcă Viorel ALDE NU
192. Palăr Ionel PNL DA
193. Pambuccian Varujan Minoritati NU
194. Pană Adriana-Doina PSD NU
195. Paul Maria-Andreea PNL DA
196. Păun Nicolae Minoritati DA
197. Pârgaru Ion PSD NU
198. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
199. Peia Ninel PSD NU
200. Petrescu Petre - DA
201. Petric Octavian PSD NU
202. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
203. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
204. Pop Georgian PSD NU
205. Popa Octavian-Marius PNL DA
206. Popescu Dan-Cristian PNL DA
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
208. Preda Cezar-Florin PNL DA
209. Pușcaș Iacob PSD NU
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Răducanu Ion PSD NU
212. Rădulescu Constantin PSD NU
213. Rădulescu Romeo - DA
214. Rățoi Neculai PSD NU
215. Reuer Elena-Ramona PNL DA
216. Rizea Cristian PSD NU
217. Roman Gheorghe PSD NU
218. Roșca Lucreția PSD NU
219. Roșca Mircea PNL DA
220. Rotaru Răzvan ND DA
221. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
222. Scarlat George PNL DA
223. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
224. Secară Florin Mihail PNL DA
225. Sefer Cristian-George PSD NU
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
228. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
229. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
230. Solomon Adrian PSD NU
231. Stan Ioan PSD NU
232. Stanciu Zisu PSD NU
233. Stancu Ionel Minoritati Abținere
234. Stativă Irinel Ioan PSD NU
235. Stănescu Alexandru PSD NU
236. Stragea Sorin Constantin PSD DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
238. Stroe Radu PSD NU
239. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
240. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
241. Szabó Ödön UDMR -
242. Șcheau Ion PNL DA
243. Șimon Gheorghe PSD NU
244. Șoptică Costel PNL DA
245. Ștefan Viorel PSD NU
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Tabugan Ion PSD DA
248. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
249. Tararache Mihai PNL DA
250. Tămâian Ioan PNL DA
251. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
252. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
253. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
254. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
255. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
256. Tiuch Cătălin PSD NU
257. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
258. Tomac Eugen ND DA
259. Traicu Rodin PSD NU
260. Tudorache Daniel PSD NU
261. Tudorie Violeta PSD NU
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tușa Adriana Diana PNL -
264. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD NU
265. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
266. Uricec Eugen Constantin PSD NU
267. Ursărescu Dorinel ALDE NU
268. Vainer Aurel Minoritati DA
269. Varga Lucia-Ana PNL DA
270. Varga Vasile PNL DA
271. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
272. Vladu Iulian PNL DA
273. Vlase Petru Gabriel PSD NU
274. Vlădoiu Aurel PSD NU
275. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
276. Vreme Valerian PSD NU
277. Weber Mihai PSD NU
278. Zaharcu Neviser PSD NU
279. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
281. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 6:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro