Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 385/2014 privind modificarea și completarea Ordonanței de urgență nr.82/2006 privind recunoașterea meritelor personalului armatei participant la acțiuni militare și acordarea unor drepturi acestuia și urmașilor celui decedat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:281 140 75 12 10 15 20 9
- voturi pentru (DA):269 139 72 8 9 15 20 6
- voturi împotrivă (NU):6 - 2 2 - - - 2
- abțineri:5 1 1 2 - - - 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
8. Antal István UDMR -
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - Abținere
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana - DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Covaci Dorel PSD Abținere
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dalca Ștefan-Petru ND DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Deaconu Mihai ND DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Mircea PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul - NU
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Geantă Florian Daniel PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
100. Gheorghe Florin PSD DA
101. Gheorghe Tinel PNL Abținere
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiveciu Marian PSD DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Guran Virgil - NU
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
112. Holban Titi PSD DA
113. Horga Vasile PNL DA
114. Hulea Ioan PSD DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
117. Iane Daniel PNL DA
118. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Kereskényi Gábor UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
134. Manolache Marius PSD DA
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Viorica PNL DA
138. Marian Ion Cristinel ND Abținere
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marin Laura PSD DA
142. Marocico Ion Minoritati DA
143. Máté András-Levente UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Mazilu Constantin PSD DA
146. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
147. Melinte Ion PSD DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Mihăilă Ioan PSD DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mincă Liliana ND DA
153. Mircovici Niculae Minoritati DA
154. Mitrea Manuela PSD DA
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocanu Adrian PSD DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Moldovan Iosif UDMR DA
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru ND DA
162. Muntean Mircia PSD DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Nazare Alexandru PNL DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Clement ND NU
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
171. Nichita Cristina PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Alexandri PNL DA
174. Nicolae Florian PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Niculae Aurel PSD DA
177. Niculescu Dumitru - DA
178. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND DA
184. Ochi Ion PSD DA
185. Oltean Ioan PNL DA
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Paul Maria-Andreea PNL DA
193. Păun Nicolae Minoritati DA
194. Pârgaru Ion PSD DA
195. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrescu Petre - DA
198. Petric Octavian PSD DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Octavian-Marius PNL DA
203. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
204. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
205. Preda Cezar-Florin PNL DA
206. Pușcaș Iacob PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
208. Răducanu Ion PSD DA
209. Rădulescu Constantin PSD DA
210. Rădulescu Romeo - DA
211. Rățoi Neculai PSD DA
212. Reuer Elena-Ramona PNL DA
213. Rizea Cristian PSD DA
214. Roman Gheorghe PSD DA
215. Roșca Lucreția PSD DA
216. Roșca Mircea PNL DA
217. Rotaru Răzvan ND DA
218. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
219. Scarlat George PNL DA
220. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
221. Secară Florin Mihail PNL DA
222. Sefer Cristian-George PSD DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
225. Simedru Dan Coriolan PNL DA
226. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
227. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stan Ioan PSD DA
230. Stanciu Anghel PSD DA
231. Stanciu Zisu PSD DA
232. Stancu Ionel Minoritati DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Alexandru PSD DA
235. Stragea Sorin Constantin PSD DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Stroe Radu PSD DA
238. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șcheau Ion PNL DA
242. Șimon Gheorghe PSD DA
243. Șoptică Costel PNL DA
244. Șova Lucian PSD DA
245. Ștefan Viorel PSD DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Tabugan Ion PSD DA
248. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
249. Tararache Mihai PNL DA
250. Tămâian Ioan PNL DA
251. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
252. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
253. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
254. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
255. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
256. Tiuch Cătălin PSD DA
257. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
258. Tomac Eugen ND NU
259. Traicu Rodin PSD DA
260. Tudorache Daniel PSD DA
261. Tudorie Violeta PSD DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tușa Adriana Diana PNL DA
264. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
265. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
266. Uricec Eugen Constantin PSD DA
267. Ursărescu Dorinel ALDE DA
268. Vainer Aurel Minoritati DA
269. Varga Lucia-Ana PNL DA
270. Varga Vasile PNL DA
271. Vasilică Radu Costin PSD DA
272. Vladu Iulian PNL DA
273. Vlase Petru Gabriel PSD DA
274. Vlădoiu Aurel PSD DA
275. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
276. Vreme Valerian PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zaharcu Neviser PSD DA
279. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
281. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 5:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro