Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:32

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 259/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.147/2000 privind reducerile acordate pensionarilor pentru transportul intern
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:279 138 75 12 9 16 20 9
- voturi pentru (DA):187 137 4 1 9 15 19 2
- voturi împotrivă (NU):4 1 1 - - - 1 1
- abțineri:87 - 69 11 - 1 - 6
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL Abținere
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL Abținere
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL Abținere
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND Abținere
31. Calimente Mihăiță PNL Abținere
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL Abținere
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - Abținere
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL Abținere
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana - Abținere
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciurariu Florin PNL Abținere
52. Cocei Erland PNL Abținere
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
57. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
63. Dascălu Constantin PNL DA
64. Deaconu Mihai ND Abținere
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL Abținere
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL -
72. Dobrinescu Traian PNL Abținere
73. Dolha Mircea PNL Abținere
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
76. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
81. Dumbrăvanu Paul - Abținere
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
84. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin ALDE DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Geantă Florian Daniel PSD DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
99. Gheorghe Florin PSD DA
100. Gheorghe Tinel PNL Abținere
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiveciu Marian PSD DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL Abținere
107. Gudu Vasile PNL Abținere
108. Guran Virgil - NU
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Harbuz Liviu PSD DA
111. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
112. Holban Titi PSD DA
113. Horga Vasile PNL Abținere
114. Hulea Ioan PSD DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
117. Iane Daniel PNL Abținere
118. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PNL Abținere
124. Iordache Florin PSD DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
127. Itu Cornel PSD DA
128. Kerekes Károly UDMR DA
129. Kereskényi Gábor UDMR DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lupu Mihai PNL Abținere
134. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
135. Manolache Marius PSD DA
136. Manolescu Oana Minoritati DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Viorica PNL Abținere
139. Marian Ion Cristinel ND Abținere
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Marin Laura PSD DA
143. Marocico Ion Minoritati DA
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mazilu Constantin PSD DA
147. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
148. Melinte Ion PSD DA
149. Mihai Aurelian PNL Abținere
150. Mihăilă Ioan PSD DA
151. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mincă Liliana ND Abținere
154. Mircovici Niculae Minoritati DA
155. Mitrea Manuela PSD DA
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocanu Adrian PSD DA
158. Mocioi Niculina PNL Abținere
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moldovan Iosif UDMR DA
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru ND Abținere
164. Muntean Mircia PSD DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Nazare Alexandru PNL Abținere
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Necula Cosmin PSD DA
170. Negruț Clement ND Abținere
171. Negruț Cornelia ALDE DA
172. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
173. Nichita Cristina PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
175. Nicolae Florian PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
177. Niculae Aurel PSD DA
178. Niculescu Dumitru - DA
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara PSD DA
182. Niță Emil PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
185. Ochi Ion PSD DA
186. Oltean Ioan PNL Abținere
187. Orban Ludovic PNL Abținere
188. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
189. Palașcă Viorel ALDE DA
190. Palăr Ionel PNL DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Pană Adriana-Doina PSD DA
193. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
194. Păun Nicolae Minoritati DA
195. Pârgaru Ion PSD DA
196. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
197. Peia Ninel PSD DA
198. Petrescu Petre - DA
199. Petric Octavian PSD DA
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
204. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
205. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
206. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL Abținere
207. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
208. Pușcaș Iacob PSD DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
210. Răducanu Ion PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo - Abținere
213. Rățoi Neculai PSD DA
214. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
215. Rizea Cristian PSD DA
216. Roman Gheorghe PSD DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Rotaru Răzvan ND Abținere
219. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
220. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
221. Scarlat George PNL Abținere
222. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
223. Sefer Cristian-George PSD DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
226. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
227. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
228. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stan Ioan PSD DA
231. Stanciu Zisu PSD DA
232. Stancu Ionel Minoritati DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Alexandru PSD DA
235. Stragea Sorin Constantin PSD DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
237. Stroe Radu PSD DA
238. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șcheau Ion PNL Abținere
242. Șimon Gheorghe PSD DA
243. Șoptică Costel PNL Abținere
244. Șova Lucian PSD DA
245. Ștefan Viorel PSD DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
247. Tabugan Ion PSD DA
248. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
249. Tararache Mihai PNL Abținere
250. Tămâian Ioan PNL Abținere
251. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
252. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
253. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
254. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
255. Tiuch Cătălin PSD DA
256. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
257. Tomac Eugen ND Abținere
258. Traicu Rodin PSD DA
259. Tudorache Daniel PSD DA
260. Tudorie Violeta PSD DA
261. Turcan Raluca PNL Abținere
262. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
263. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
264. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
265. Uricec Eugen Constantin PSD DA
266. Ursărescu Dorinel ALDE DA
267. Vainer Aurel Minoritati DA
268. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
269. Varga Vasile PNL Abținere
270. Vasilică Radu Costin PSD NU
271. Vladu Iulian PNL Abținere
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlădoiu Aurel PSD DA
274. Vreme Valerian PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zaharcu Neviser PSD DA
277. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
279. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 11:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro