Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:38

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 374/2014 pentru modificarea art.I din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.102/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:290 142 82 12 11 16 18 9
- voturi pentru (DA):179 138 3 6 2 12 17 1
- voturi împotrivă (NU):95 - 77 3 9 1 - 5
- abțineri:12 1 2 3 - 3 - 3
- nu au votat:4 3 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Antal István UDMR NU
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL NU
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Boghicevici Claudia PNL NU
23. Bónis István UDMR NU
24. Bordeianu Dan PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
27. Buican Cristian PNL NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND DA
30. Calimente Mihăiță PNL Abținere
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL Abținere
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL NU
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel ALDE DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana - Abținere
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciurariu Florin PNL NU
51. Cocei Erland PNL NU
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
54. Costin Gheorghe PNL NU
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Crăciunescu Grigore PNL NU
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dalca Ștefan-Petru ND DA
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Deaconu Mihai ND DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL NU
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL NU
73. Dobrinescu Traian PNL NU
74. Dolha Mircea PNL NU
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
77. Dragomir Gheorghe PNL NU
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul - NU
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR NU
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE -
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Geantă Florian Daniel PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
101. Gheorghe Florin PSD DA
102. Gheorghe Tinel PNL NU
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiveciu Marian PSD DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
107. Grama Horia PSD DA
108. Grecea Maria PNL NU
109. Gudu Vasile PNL NU
110. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
111. Guran Virgil - Abținere
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
115. Holban Titi PSD DA
116. Horga Vasile PNL DA
117. Hulea Ioan PSD DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
120. Iane Daniel PNL NU
121. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu Aurelian ALDE DA
126. Ionescu George PNL NU
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
130. Itu Cornel PSD -
131. Kerekes Károly UDMR NU
132. Kereskényi Gábor UDMR NU
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lupu Mihai PNL NU
137. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
138. Manolache Marius PSD DA
139. Manolescu Oana Minoritati NU
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL NU
142. Marian Ion Cristinel ND DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marin Laura PSD DA
146. Marocico Ion Minoritati DA
147. Máté András-Levente UDMR NU
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mazilu Constantin PSD DA
150. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
151. Melinte Ion PSD DA
152. Mihai Aurelian PNL NU
153. Mihăilă Ioan PSD DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Mincă Liliana ND Abținere
157. Mircovici Niculae Minoritati DA
158. Mitrea Manuela PSD DA
159. Mîrza Gavril PSD DA
160. Mocanu Adrian PSD DA
161. Mocioalcă Ion PSD -
162. Mocioi Niculina PNL NU
163. Moisii Constantin PSD DA
164. Moldovan Ioan ALDE DA
165. Moldovan Iosif UDMR NU
166. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
168. Movilă Petru ND Abținere
169. Muntean Mircia PSD DA
170. Munteanu Ioan PSD DA
171. Murgu Neagu PSD DA
172. Nassar Rodica PSD DA
173. Nazare Alexandru PNL NU
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Necula Cosmin PSD DA
176. Negruț Clement ND NU
177. Negruț Cornelia ALDE DA
178. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
179. Nichita Cristina PSD DA
180. Nicoară Romeo Florin PNL NU
181. Nicolae Alexandri PNL NU
182. Nicolae Florian PSD DA
183. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
184. Nicolicea Eugen PSD DA
185. Niculae Aurel PSD DA
186. Niculescu Dumitru - DA
187. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara PSD DA
190. Niță Emil PSD DA
191. Nosa Iuliu PSD DA
192. Oajdea Daniel Vasile ND DA
193. Ochi Ion PSD DA
194. Oltean Ioan PNL NU
195. Orban Ludovic PNL NU
196. Oros Nechita-Adrian PNL NU
197. Palăr Ionel PNL NU
198. Pambuccian Varujan Minoritati DA
199. Pană Adriana-Doina PSD DA
200. Paul Maria-Andreea PNL NU
201. Păun Nicolae Minoritati DA
202. Pârgaru Ion PSD DA
203. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
204. Peia Ninel PSD DA
205. Petrescu Petre - NU
206. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
207. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
208. Pop Georgian PSD DA
209. Popa Octavian-Marius PNL NU
210. Popescu Dan-Cristian PNL NU
211. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
212. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
213. Preda Cezar-Florin PNL NU
214. Pușcaș Iacob PSD DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
216. Răducanu Ion PSD DA
217. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
218. Rădulescu Constantin PSD DA
219. Rădulescu Romeo - NU
220. Rățoi Neculai PSD DA
221. Reuer Elena-Ramona PNL NU
222. Roman Gheorghe PSD DA
223. Roșca Lucreția PSD DA
224. Roșca Mircea PNL NU
225. Rotaru Răzvan ND NU
226. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
227. Săpunaru Nini PNL NU
228. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
229. Scarlat George PNL NU
230. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
231. Secară Florin Mihail PNL NU
232. Sefer Cristian-George PSD DA
233. Seres Dénes UDMR NU
234. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
235. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
236. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Stan Ioan PSD DA
239. Stanciu Anghel PSD DA
240. Stanciu Zisu PSD DA
241. Stancu Ionel Minoritati Abținere
242. Stativă Irinel Ioan PSD DA
243. Stănescu Alexandru PSD DA
244. Stragea Sorin Constantin PSD DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
246. Stroe Radu PSD DA
247. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șcheau Ion PNL NU
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șova Lucian PSD DA
253. Ștefan Viorel PSD -
254. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
255. Tabugan Ion PSD DA
256. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
257. Tararache Mihai PNL NU
258. Tămâian Ioan PNL NU
259. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
260. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
261. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
262. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
263. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
264. Tiuch Cătălin PSD DA
265. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
266. Tomac Eugen ND NU
267. Traicu Rodin PSD DA
268. Tudorache Daniel PSD DA
269. Tudorie Violeta PSD DA
270. Turcan Raluca PNL NU
271. Tușa Adriana Diana PNL NU
272. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
273. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
274. Udriște Gheorghe PNL NU
275. Uricec Eugen Constantin PSD DA
276. Ursărescu Dorinel ALDE DA
277. Vainer Aurel Minoritati DA
278. Varga Lucia-Ana PNL NU
279. Varga Vasile PNL NU
280. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
281. Vladu Iulian PNL NU
282. Vlase Petru Gabriel PSD DA
283. Vlădoiu Aurel PSD DA
284. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
285. Vreme Valerian PSD DA
286. Weber Mihai PSD DA
287. Zaharcu Neviser PSD DA
288. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
290. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 7:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro