Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:40

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 373/2014 pentru modificarea art.I din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.102/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:290 142 82 12 11 15 19 9
- voturi pentru (DA):181 140 2 6 1 12 19 1
- voturi împotrivă (NU):98 - 76 4 10 2 - 6
- abțineri:11 2 4 2 - 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Antal István UDMR NU
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL NU
24. Bónis István UDMR NU
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL Abținere
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL NU
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - NU
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana - Abținere
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciurariu Florin PNL NU
53. Cocei Erland PNL NU
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
56. Costin Gheorghe PNL NU
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Crăciunescu Grigore PNL NU
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL NU
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL NU
75. Dobrinescu Traian PNL NU
76. Dolha Mircea PNL NU
77. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
80. Dragomir Gheorghe PNL NU
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul - NU
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fejér László-Ődőn UDMR NU
94. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
95. Firczak Gheorghe Minoritati DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Geantă Florian Daniel PSD DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
104. Gheorghe Florin PSD DA
105. Gheorghe Tinel PNL NU
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiveciu Marian PSD DA
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL NU
112. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
113. Guran Virgil - NU
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
117. Holban Titi PSD DA
118. Horga Vasile PNL NU
119. Hulea Ioan PSD DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
122. Iane Daniel PNL NU
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PNL NU
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kerekes Károly UDMR NU
133. Kereskényi Gábor UDMR NU
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lupu Mihai PNL NU
138. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
139. Manolache Marius PSD DA
140. Manolescu Oana Minoritati NU
141. Marcoci Vlad PSD DA
142. Marcu Viorica PNL NU
143. Marian Ion Cristinel ND DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marin Laura PSD DA
147. Marocico Ion Minoritati DA
148. Máté András-Levente UDMR NU
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mazilu Constantin PSD DA
151. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
152. Melinte Ion PSD DA
153. Mihai Aurelian PNL NU
154. Mihăilă Ioan PSD DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mincă Liliana ND Abținere
158. Mircovici Niculae Minoritati DA
159. Mitrea Manuela PSD DA
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocanu Adrian PSD DA
162. Mocioi Niculina PNL NU
163. Moisii Constantin PSD DA
164. Moldovan Ioan ALDE DA
165. Moldovan Iosif UDMR NU
166. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
168. Movilă Petru ND NU
169. Muntean Mircia PSD DA
170. Munteanu Ioan PSD DA
171. Murgu Neagu PSD DA
172. Nassar Rodica PSD DA
173. Nazare Alexandru PNL NU
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Necula Cosmin PSD DA
176. Negruț Clement ND NU
177. Negruț Cornelia ALDE DA
178. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
179. Nichita Cristina PSD DA
180. Nicoară Romeo Florin PNL NU
181. Nicolae Alexandri PNL NU
182. Nicolae Florian PSD DA
183. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
184. Nicolicea Eugen PSD DA
185. Niculae Aurel PSD DA
186. Niculescu Dumitru - DA
187. Nistor Laurențiu PSD DA
188. Nistor Marioara PSD DA
189. Niță Emil PSD DA
190. Nosa Iuliu PSD DA
191. Oajdea Daniel Vasile ND DA
192. Ochi Ion PSD DA
193. Oltean Ioan PNL Abținere
194. Orban Ludovic PNL NU
195. Oros Nechita-Adrian PNL NU
196. Palăr Ionel PNL NU
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Pană Adriana-Doina PSD DA
199. Paul Maria-Andreea PNL NU
200. Păun Nicolae Minoritati DA
201. Pârgaru Ion PSD DA
202. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
203. Peia Ninel PSD DA
204. Petrescu Petre - NU
205. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
206. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
207. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
208. Pop Georgian PSD DA
209. Popa Octavian-Marius PNL NU
210. Popescu Dan-Cristian PNL NU
211. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
212. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
213. Preda Cezar-Florin PNL NU
214. Pușcaș Iacob PSD DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
216. Răducanu Ion PSD DA
217. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
218. Rădulescu Constantin PSD DA
219. Rădulescu Romeo - NU
220. Rățoi Neculai PSD DA
221. Reuer Elena-Ramona PNL NU
222. Rizea Cristian PSD DA
223. Roman Gheorghe PSD Abținere
224. Roșca Lucreția PSD DA
225. Roșca Mircea PNL NU
226. Rotaru Răzvan ND NU
227. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
228. Săpunaru Nini PNL NU
229. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
230. Scarlat George PNL NU
231. Secară Florin Mihail PNL NU
232. Sefer Cristian-George PSD DA
233. Seres Dénes UDMR NU
234. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
235. Simedru Dan Coriolan PNL NU
236. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
237. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stan Ioan PSD DA
240. Stanciu Anghel PSD DA
241. Stanciu Zisu PSD DA
242. Stancu Ionel Minoritati DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Alexandru PSD DA
245. Stragea Sorin Constantin PSD DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
247. Stroe Radu PSD DA
248. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Szabó Ödön UDMR NU
251. Șcheau Ion PNL NU
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șova Lucian PSD DA
254. Ștefan Viorel PSD DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
256. Tabugan Ion PSD DA
257. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
258. Tararache Mihai PNL NU
259. Tămâian Ioan PNL NU
260. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
261. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
262. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
263. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
264. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
265. Tiuch Cătălin PSD DA
266. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
267. Tomac Eugen ND NU
268. Traicu Rodin PSD DA
269. Tudorache Daniel PSD DA
270. Tudorie Violeta PSD DA
271. Turcan Raluca PNL NU
272. Tușa Adriana Diana PNL NU
273. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
274. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
275. Udriște Gheorghe PNL NU
276. Uricec Eugen Constantin PSD DA
277. Ursărescu Dorinel ALDE DA
278. Vainer Aurel Minoritati DA
279. Varga Vasile PNL NU
280. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
281. Vladu Iulian PNL NU
282. Vlase Petru Gabriel PSD DA
283. Vlădoiu Aurel PSD DA
284. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
285. Vreme Valerian PSD DA
286. Weber Mihai PSD DA
287. Zaharcu Neviser PSD DA
288. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
290. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 9:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro