Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:44

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 152/2014 privind declararea zilei de 1 octombrie Ziua Persoanelor Vârstnice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:284 139 81 12 7 16 20 9
- voturi pentru (DA):186 135 3 7 6 15 19 1
- voturi împotrivă (NU):86 2 73 5 - 1 1 4
- abțineri:11 2 5 - - - - 4
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Boghicevici Claudia PNL NU
22. Bónis István UDMR DA
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
26. Buican Cristian PNL NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burlacu Ștefan ND DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Canacheu Costică PNL NU
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL NU
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel ALDE DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana - Abținere
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciurariu Florin PNL NU
50. Cocei Erland PNL NU
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
53. Costin Gheorghe PNL NU
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL NU
60. Dalca Ștefan-Petru ND DA
61. Dascălu Constantin PNL NU
62. Deaconu Mihai ND DA
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
65. Dima Toader PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Doboș Anton PNL NU
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL NU
70. Dobrinescu Traian PNL NU
71. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
72. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
73. Dragomir Gheorghe PNL NU
74. Dragomir Viorel Marian PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
78. Dumbrăvanu Paul - Abținere
79. Dumitru Georgică ALDE DA
80. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
81. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
82. Emacu Gheorghe PSD DA
83. Enache Marian PSD DA
84. Eparu Ion PSD DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Fejér László-Ődőn UDMR DA
87. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
88. Firczak Gheorghe Minoritati DA
89. Florea Damian ALDE DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Frăticiu Gheorghe PSD DA
92. Galan Constantin ALDE DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Geantă Florian Daniel PSD DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
97. Gheorghe Florin PSD DA
98. Gheorghe Tinel PNL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghiveciu Marian PSD DA
101. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL NU
105. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
106. Guran Virgil - Abținere
107. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
108. Harbuz Liviu PSD DA
109. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
110. Holban Titi PSD DA
111. Horga Vasile PNL NU
112. Hulea Ioan PSD Abținere
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
115. Iane Daniel PNL NU
116. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu Aurelian ALDE DA
121. Ionescu George PNL NU
122. Iordache Florin PSD DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kerekes Károly UDMR DA
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lupu Mihai PNL NU
131. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
132. Manolache Marius PSD DA
133. Manolescu Oana Minoritati DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Viorica PNL NU
136. Marian Ion Cristinel ND DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Marin Gheorghe PSD DA
139. Marin Laura PSD DA
140. Marocico Ion Minoritati DA
141. Máté András-Levente UDMR DA
142. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
143. Mazilu Constantin PSD DA
144. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
145. Melinte Ion PSD DA
146. Mihai Aurelian PNL NU
147. Mihăilă Ioan PSD DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mincă Liliana ND NU
151. Mircovici Niculae Minoritati DA
152. Mitrea Manuela PSD DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocioi Niculina PNL NU
156. Moisii Constantin PSD DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Moldovan Iosif UDMR -
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru ND NU
162. Muntean Mircia PSD DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Nazare Alexandru PNL NU
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Clement ND NU
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
171. Nichita Cristina PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL NU
173. Nicolae Alexandri PNL NU
174. Nicolae Florian PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
176. Niculae Aurel PSD DA
177. Niculescu Dumitru - DA
178. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND DA
184. Ochi Ion PSD DA
185. Oltean Ioan PNL NU
186. Orban Ludovic PNL NU
187. Oros Nechita-Adrian PNL NU
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Palăr Ionel PNL NU
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Paul Maria-Andreea PNL NU
193. Păun Nicolae Minoritati DA
194. Pârgaru Ion PSD DA
195. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrescu Petre - NU
198. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
203. Popescu Dan-Cristian PNL DA
204. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
205. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
206. Preda Cezar-Florin PNL NU
207. Pușcaș Iacob PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
209. Răducanu Ion PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo - NU
213. Rățoi Neculai PSD DA
214. Reuer Elena-Ramona PNL NU
215. Rizea Cristian PSD DA
216. Roman Gheorghe PSD DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Roșca Mircea PNL NU
219. Rotaru Răzvan ND NU
220. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
221. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
222. Scarlat George PNL Abținere
223. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
224. Secară Florin Mihail PNL NU
225. Sefer Cristian-George PSD DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
228. Simedru Dan Coriolan PNL NU
229. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
230. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Stan Ioan PSD DA
233. Stanciu Anghel PSD DA
234. Stanciu Zisu PSD DA
235. Stancu Ionel Minoritati DA
236. Stativă Irinel Ioan PSD DA
237. Stănescu Alexandru PSD DA
238. Stragea Sorin Constantin PSD DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
240. Stroe Radu PSD DA
241. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șoptică Costel PNL NU
245. Șova Lucian PSD DA
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
248. Tabugan Ion PSD NU
249. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
250. Tararache Mihai PNL NU
251. Tămâian Ioan PNL NU
252. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
253. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
254. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
255. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
256. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
257. Tiuch Cătălin PSD DA
258. Toader Mircea-Nicu PNL NU
259. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
260. Tomac Eugen ND NU
261. Traicu Rodin PSD DA
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tudorie Violeta PSD DA
264. Turcan Raluca PNL NU
265. Tușa Adriana Diana PNL NU
266. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD Abținere
267. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
268. Udriște Gheorghe PNL NU
269. Uricec Eugen Constantin PSD DA
270. Ursărescu Dorinel ALDE DA
271. Vainer Aurel Minoritati DA
272. Varga Lucia-Ana PNL NU
273. Varga Vasile PNL NU
274. Vasilică Radu Costin PSD NU
275. Vladu Iulian PNL NU
276. Vlase Petru Gabriel PSD DA
277. Vlădoiu Aurel PSD DA
278. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
279. Vreme Valerian PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zaharcu Neviser PSD DA
282. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
284. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 17:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro