Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:45

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 304/2014 de modificare și completare a unor dispoziții legale în materia stării civile și a prelucrării datelor cu caracter personal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:284 141 81 11 7 15 20 9
- voturi pentru (DA):197 141 5 7 7 15 20 2
- voturi împotrivă (NU):78 - 74 1 - - - 3
- abțineri:9 - 2 3 - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Boghicevici Claudia PNL NU
22. Bónis István UDMR DA
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
26. Buican Cristian PNL NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burlacu Ștefan ND DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Canacheu Costică PNL NU
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL NU
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel ALDE DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana - Abținere
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciurariu Florin PNL NU
51. Cocei Erland PNL NU
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
54. Costin Gheorghe PNL NU
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Dalca Ștefan-Petru ND DA
62. Dascălu Constantin PNL NU
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL NU
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrinescu Traian PNL NU
72. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
75. Dragomir Gheorghe PNL NU
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul - DA
81. Dumitru Georgică ALDE DA
82. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
83. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fejér László-Ődőn UDMR DA
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Geantă Florian Daniel PSD DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL NU
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiveciu Marian PSD DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL NU
106. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
107. Guran Virgil - Abținere
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
111. Holban Titi PSD DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Hulea Ioan PSD DA
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
116. Iane Daniel PNL DA
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL NU
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
126. Itu Cornel PSD DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lupu Mihai PNL NU
132. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
133. Manolache Marius PSD DA
134. Manolescu Oana Minoritati DA
135. Marcoci Vlad PSD DA
136. Marcu Viorica PNL NU
137. Marian Ion Cristinel ND DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Marin Laura PSD DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mazilu Constantin PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Mihai Aurelian PNL NU
148. Mihăilă Ioan PSD DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mitrea Manuela PSD DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioi Niculina PNL NU
157. Moisii Constantin PSD DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Moldovan Iosif UDMR DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru ND Abținere
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Nazare Alexandru PNL NU
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Necula Cosmin PSD DA
169. Negruț Clement ND Abținere
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
172. Nichita Cristina PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL NU
174. Nicolae Alexandri PNL NU
175. Nicolae Florian PSD DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
177. Nicolicea Eugen PSD DA
178. Niculae Aurel PSD DA
179. Niculescu Dumitru - DA
180. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
181. Nistor Laurențiu PSD DA
182. Nistor Marioara PSD DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Oajdea Daniel Vasile ND DA
186. Ochi Ion PSD DA
187. Oltean Ioan PNL NU
188. Orban Ludovic PNL NU
189. Oros Nechita-Adrian PNL NU
190. Palașcă Viorel ALDE DA
191. Palăr Ionel PNL NU
192. Pană Adriana-Doina PSD DA
193. Paul Maria-Andreea PNL DA
194. Păun Nicolae Minoritati DA
195. Pârgaru Ion PSD DA
196. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
197. Peia Ninel PSD DA
198. Petrescu Petre - NU
199. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Popa Octavian-Marius PNL NU
204. Popescu Dan-Cristian PNL NU
205. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
206. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL Abținere
207. Preda Cezar-Florin PNL NU
208. Pușcaș Iacob PSD DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
210. Răducanu Ion PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Rădulescu Romeo - NU
214. Rățoi Neculai PSD DA
215. Reuer Elena-Ramona PNL NU
216. Rizea Cristian PSD DA
217. Roman Gheorghe PSD DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Roșca Mircea PNL NU
220. Rotaru Răzvan ND NU
221. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
222. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
223. Scarlat George PNL NU
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
225. Secară Florin Mihail PNL DA
226. Sefer Cristian-George PSD DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
229. Simedru Dan Coriolan PNL NU
230. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
231. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stan Ioan PSD DA
234. Stanciu Anghel PSD DA
235. Stanciu Zisu PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Stragea Sorin Constantin PSD DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
241. Stroe Radu PSD DA
242. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Șcheau Ion PNL NU
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șoptică Costel PNL NU
247. Șova Lucian PSD DA
248. Ștefan Viorel PSD DA
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
250. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
251. Tararache Mihai PNL NU
252. Tămâian Ioan PNL NU
253. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
254. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
255. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
256. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
257. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
258. Tiuch Cătălin PSD DA
259. Toader Mircea-Nicu PNL NU
260. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
261. Tomac Eugen ND Abținere
262. Traicu Rodin PSD DA
263. Tudorache Daniel PSD DA
264. Tudorie Violeta PSD DA
265. Turcan Raluca PNL NU
266. Tușa Adriana Diana PNL NU
267. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
268. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
269. Udriște Gheorghe PNL NU
270. Uricec Eugen Constantin PSD DA
271. Ursărescu Dorinel ALDE DA
272. Vainer Aurel Minoritati DA
273. Varga Vasile PNL NU
274. Vasilică Radu Costin PSD DA
275. Vladu Iulian PNL NU
276. Vlase Petru Gabriel PSD DA
277. Vlădoiu Aurel PSD DA
278. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
279. Vreme Valerian PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zaharcu Neviser PSD DA
282. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
284. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 9:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro