Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2015 > 14:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iunie 2015, ora 14:36

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 404/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.2/2015 pentru modificarea și completarea unor acte normative, precum și alte măsuri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:313 154 92 6 12 14 22 13
- voturi pentru (DA):212 154 5 4 10 14 22 3
- voturi împotrivă (NU):3 - 2 - - - - 1
- abțineri:98 - 85 2 2 - - 9
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL Abținere
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL Abținere
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Blănariu Valentin - DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL Abținere
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
32. Buican Cristian PNL Abținere
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Calimente Mihăiță PNL Abținere
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Canacheu Costică PNL Abținere
37. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL Abținere
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana - Abținere
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
53. Ciurariu Florin PNL Abținere
54. Cocei Erland PNL Abținere
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - Abținere
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
58. Constantin Daniel ALDE DA
59. Costin Gheorghe PNL Abținere
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
62. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL Abținere
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Dascălu Constantin PNL Abținere
72. Deaconu Mihai ND DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Doboș Anton PNL Abținere
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL Abținere
79. Dobrinescu Traian PNL Abținere
80. Dolha Mircea PNL Abținere
81. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
86. Dragomir Maria - Abținere
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul - DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
111. Gheorghe Florin PSD DA
112. Gheorghe Tinel PNL Abținere
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PNL Abținere
120. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
121. Guran Virgil - Abținere
122. Gust Băloșin Florentin - NU
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Holban Titi PSD DA
125. Horga Vasile PNL Abținere
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL Abținere
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Korodi Attila UDMR Abținere
144. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lubanovici Mircea PNL Abținere
147. Lupu Mihai PNL Abținere
148. Man Mircea PNL Abținere
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
151. Manolache Marius PSD DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Viorica PNL Abținere
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Marin Laura PSD DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Máté András-Levente UDMR DA
160. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
161. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian PNL Abținere
164. Mihăilă Ioan PSD DA
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Militaru Lucian PNL Abținere
168. Mincă Liliana ND Abținere
169. Mircovici Niculae Minoritati DA
170. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
171. Mitrea Manuela PSD DA
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina PNL Abținere
176. Moisii Constantin PSD DA
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Moldovan Iosif UDMR DA
179. Molnar Zsolt UDMR DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
181. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
182. Munteanu Ioan PSD DA
183. Murgu Neagu PSD DA
184. Nassar Rodica PSD DA
185. Nazare Alexandru PNL Abținere
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
191. Nicolae Alexandri PNL Abținere
192. Nicolae Florian PSD DA
193. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
194. Nicolicea Eugen PSD DA
195. Niculae Aurel PSD DA
196. Niculescu Dumitru PSD DA
197. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
198. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara PSD DA
201. Niță Constantin PSD DA
202. Niță Emil PSD DA
203. Nosa Iuliu PSD DA
204. Ochi Ion PSD DA
205. Oltean Ioan PNL Abținere
206. Orban Ludovic PNL Abținere
207. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
208. Palașcă Viorel ALDE DA
209. Palăr Ionel PNL Abținere
210. Paleologu Theodor PNL Abținere
211. Pană Adriana-Doina PSD DA
212. Pardău Dumitru PNL Abținere
213. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
214. Păun Nicolae Minoritati DA
215. Pârgaru Ion PSD DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petric Octavian PSD DA
219. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
220. Plumb Rovana PSD DA
221. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
222. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
223. Ponta Victor-Viorel PSD DA
224. Pop Georgian PSD DA
225. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
226. Popa Radu Mihai - DA
227. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
228. Potor Călin PSD DA
229. Preda Cezar-Florin PNL NU
230. Pușcaș Iacob PSD DA
231. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
232. Răducanu Ion PSD DA
233. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
234. Rădulescu Constantin PSD DA
235. Rădulescu Romeo - Abținere
236. Rățoi Neculai PSD DA
237. Rizea Cristian PSD DA
238. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
239. Roman Gheorghe PSD DA
240. Roman Ioan Sorin PSD DA
241. Roman Victor PSD DA
242. Roșca Lucreția PSD DA
243. Roșca Mircea PNL Abținere
244. Rotaru Răzvan ND Abținere
245. Sava Andrei-Valentin PSD DA
246. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
247. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
248. Scarlat George PNL Abținere
249. Secară Florin Mihail PNL Abținere
250. Sefer Cristian-George PSD DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
253. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
254. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
255. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
256. Solomon Adrian PSD DA
257. Stanciu Anghel PSD DA
258. Stanciu Zisu PSD DA
259. Stativă Irinel Ioan PSD DA
260. Stănescu Alexandru PSD DA
261. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
262. Stoica Mihaela - Abținere
263. Stragea Sorin Constantin PSD DA
264. Stroe Radu PSD DA
265. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Szabó Ödön UDMR DA
268. Șcheau Ion PNL Abținere
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șova Lucian PSD DA
271. Ștefan Viorel PSD DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
273. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
274. Tararache Mihai PNL Abținere
275. Tămâian Ioan PNL Abținere
276. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
277. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
278. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
279. Teju Sorin ALDE DA
280. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
281. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
282. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
283. Tiuch Cătălin PSD DA
284. Tîlvăr Angel PSD DA
285. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
286. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
287. Traicu Rodin PSD DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tudorie Violeta PSD DA
290. Tudose Mihai PSD DA
291. Turcan Raluca PNL Abținere
292. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
293. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
294. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
295. Udriște Gheorghe PNL Abținere
296. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
297. Uricec Eugen Constantin PSD DA
298. Ursărescu Dorinel ALDE DA
299. Vainer Aurel Minoritati DA
300. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
301. Varga Vasile PNL Abținere
302. Vasilică Radu Costin PSD DA
303. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
304. Vladu Iulian PNL Abținere
305. Vlădoiu Aurel PSD DA
306. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
307. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
308. Vulpescu Ioan PSD DA
309. Weber Mihai PSD DA
310. Zaharcu Neviser PSD DA
311. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
312. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
313. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iunie 2019, 1:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro