Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2015 > 15:13 Versiunea pentru printare
Marți, 30 iunie 2015, ora 15:13

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 512/2015 pentru completarea Legii nr.8/1996 privind dreptul de autor și drepturile conexe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:294 144 86 9 13 13 18 11
- voturi pentru (DA):292 144 86 9 13 12 18 10
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - NU
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria - DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul - DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Geantă Florian Daniel PSD DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Florin PSD DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria PNL DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Vasile PNL DA
121. Guran Virgil - DA
122. Gust Băloșin Florentin - DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Holban Titi PSD DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat - DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Man Mircea PNL DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
151. Manolache Marius PSD DA
152. Manolescu Oana Minoritati DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marian Ion Cristinel ND DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Marin Laura PSD DA
159. Marocico Ion Minoritati -
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
163. Melinte Ion PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Mihai Aurelian PNL DA
166. Mihăilă Ioan PSD DA
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Mincă Liliana ND DA
170. Mircovici Niculae Minoritati DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocioalcă Ion PSD DA
174. Mocioi Niculina PNL DA
175. Moldovan Ioan ALDE DA
176. Molnar Zsolt UDMR DA
177. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PNL DA
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Negruț Clement - DA
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
186. Nichita Cristina PSD DA
187. Nicolae Alexandri PNL DA
188. Nicolae Florian PSD DA
189. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
190. Nicolicea Eugen PSD DA
191. Niculescu Dumitru PSD DA
192. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
193. Nistor Laurențiu PSD DA
194. Nistor Marioara PSD DA
195. Niță Constantin PSD DA
196. Niță Emil PSD DA
197. Nosa Iuliu PSD DA
198. Oajdea Daniel Vasile ND DA
199. Ochi Ion PSD DA
200. Oltean Ioan PNL DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Palașcă Viorel ALDE DA
203. Palăr Ionel PNL DA
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Pană Adriana-Doina PSD DA
206. Pardău Dumitru PNL DA
207. Paul Maria-Andreea PNL DA
208. Pârgaru Ion PSD DA
209. Peia Ninel PSD DA
210. Petrea Dorin Silviu PSD DA
211. Petric Octavian PSD DA
212. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
213. Plumb Rovana PSD DA
214. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Pop Georgian PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL DA
218. Popeangă Vasile PSD DA
219. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
220. Potor Călin PSD DA
221. Pușcaș Iacob PSD DA
222. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
223. Răducanu Ion PSD DA
224. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
225. Rădulescu Constantin PSD DA
226. Roman Cristian-Constantin PNL DA
227. Roman Gheorghe PNL DA
228. Roman Ioan Sorin PSD DA
229. Roman Victor PSD DA
230. Roșca Mircea PNL DA
231. Rotaru Răzvan ND DA
232. Sava Andrei-Valentin PSD DA
233. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
234. Săpunaru Nini PNL DA
235. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
236. Scarlat George PNL DA
237. Secară Florin Mihail PNL DA
238. Sefer Cristian-George PSD DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
241. Simedru Dan Coriolan PNL DA
242. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stan Ioan PSD DA
245. Stanciu Anghel PSD DA
246. Stanciu Zisu PSD DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Stroe Radu PSD DA
250. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Surdu Raluca PNL DA
253. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
254. Szabó Ödön UDMR DA
255. Șcheau Ion PNL DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Tabugan Ion PSD DA
262. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
263. Tararache Mihai PNL DA
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teju Sorin ALDE DA
269. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
270. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
271. Tiuch Cătălin PSD DA
272. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
273. Traicu Rodin PSD DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tudorie Violeta PSD DA
276. Tudose Mihai PSD DA
277. Turcan Raluca PNL DA
278. Tușa Adriana Diana PNL DA
279. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
280. Udriște Gheorghe PNL DA
281. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
282. Uricec Eugen Constantin PSD DA
283. Ursărescu Dorinel ALDE DA
284. Vainer Aurel Minoritati DA
285. Varga Lucia-Ana PNL DA
286. Vladu Iulian PNL DA
287. Vlase Petru Gabriel PSD DA
288. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
289. Vreme Valerian PSD DA
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zaharcu Neviser PSD DA
292. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
294. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 18:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro