Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2015 > 15:14 Versiunea pentru printare
Marți, 30 iunie 2015, ora 15:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 478/2015 privind modalitatea de gestionare a vehiculelor și a vehiculelor scoase din uz
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:293 144 87 9 12 12 18 11
- voturi pentru (DA):293 144 87 9 12 12 18 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria - DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul - DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Geantă Florian Daniel PSD DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Florin PSD DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria PNL DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Vasile PNL DA
121. Guran Virgil - DA
122. Gust Băloșin Florentin - DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Holban Titi PSD DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Iriza Scarlat - DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lupu Mihai PNL DA
147. Man Mircea PNL DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Manolache Marius PSD DA
150. Manolescu Oana Minoritati DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marian Ion Cristinel ND DA
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Marin Laura PSD DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Máté András-Levente UDMR DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian PNL DA
164. Mihăilă Ioan PSD DA
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Mincă Liliana ND DA
168. Mircovici Niculae Minoritati DA
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Adrian PSD DA
171. Mocioalcă Ion PSD DA
172. Mocioi Niculina PNL DA
173. Moldovan Ioan ALDE DA
174. Molnar Zsolt UDMR DA
175. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
176. Munteanu Ioan PSD DA
177. Murgu Neagu PSD DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Nazare Alexandru PNL DA
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Negruț Clement - DA
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicolae Alexandri PNL DA
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
188. Nicolicea Eugen PSD DA
189. Niculescu Dumitru PSD DA
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
191. Nistor Laurențiu PSD DA
192. Nistor Marioara PSD DA
193. Niță Constantin PSD DA
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Oajdea Daniel Vasile ND DA
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PNL DA
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Palașcă Viorel ALDE DA
201. Palăr Ionel PNL DA
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Pană Adriana-Doina PSD DA
204. Pardău Dumitru PNL DA
205. Paul Maria-Andreea PNL DA
206. Pârgaru Ion PSD DA
207. Peia Ninel PSD DA
208. Petrea Dorin Silviu PSD DA
209. Petric Octavian PSD DA
210. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
211. Plumb Rovana PSD DA
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL DA
216. Popeangă Vasile PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PNL DA
218. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
219. Potor Călin PSD DA
220. Pușcaș Iacob PSD DA
221. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
222. Răducanu Ion PSD DA
223. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
224. Rădulescu Constantin PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PNL DA
226. Roman Gheorghe PNL DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Roman Victor PSD DA
229. Roșca Mircea PNL DA
230. Rotaru Răzvan ND DA
231. Sava Andrei-Valentin PSD DA
232. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
233. Săpunaru Nini PNL DA
234. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
235. Scarlat George PNL DA
236. Secară Florin Mihail PNL DA
237. Sefer Cristian-George PSD DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
240. Simedru Dan Coriolan PNL DA
241. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stanciu Anghel PSD DA
245. Stanciu Zisu PSD DA
246. Stănescu Alexandru PSD DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Stroe Radu PSD DA
249. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Surdu Raluca PNL DA
252. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șcheau Ion PNL DA
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șoptică Costel PNL DA
257. Șova Lucian PSD DA
258. Ștefan Viorel PSD DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
260. Tabugan Ion PSD DA
261. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
262. Tararache Mihai PNL DA
263. Tămâian Ioan PNL DA
264. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
265. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
266. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
267. Teju Sorin ALDE DA
268. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
269. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
270. Tiuch Cătălin PSD DA
271. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Tudose Mihai PSD DA
276. Turcan Raluca PNL DA
277. Tușa Adriana Diana PNL DA
278. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
279. Udriște Gheorghe PNL DA
280. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
281. Uricec Eugen Constantin PSD DA
282. Ursărescu Dorinel ALDE DA
283. Vainer Aurel Minoritati DA
284. Varga Lucia-Ana PNL DA
285. Vladu Iulian PNL DA
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
288. Vreme Valerian PSD DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Zaharcu Neviser PSD DA
291. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
293. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 februarie 2020, 10:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro