Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2015 > 15:21 Versiunea pentru printare
Marți, 30 iunie 2015, ora 15:21

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 59/2014 privind protejarea și sprijinirea familiilor afectate de emisiile de substanțe nocive provenite din extracțiile de țiței din zona Suplacu de Barcău
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 145 90 8 13 14 17 12
- voturi pentru (DA):295 145 88 8 13 14 16 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - 1 - - - 1 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Marin PSD DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana - DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria - DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul - DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Geantă Florian Daniel PSD DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Florin PSD DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria PNL DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Vasile PNL DA
121. Guran Virgil - DA
122. Gust Băloșin Florentin - DA
123. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
124. Harbuz Liviu PSD DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Holban Titi PSD DA
127. Horga Vasile PNL -
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat - DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Man Mircea PNL DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
151. Manolache Marius PSD DA
152. Manolescu Oana Minoritati DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marian Ion Cristinel ND DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Marin Laura PSD DA
159. Marocico Ion Minoritati DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Mazilu Constantin PSD DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
164. Melinte Ion PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian PNL DA
167. Mihăilă Ioan PSD DA
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Mincă Liliana ND DA
171. Mircovici Niculae Minoritati DA
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina PNL DA
176. Moldovan Ioan ALDE DA
177. Molnar Zsolt UDMR DA
178. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu PSD DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PNL DA
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Negruț Clement - DA
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicolae Alexandri PNL DA
189. Nicolae Florian PSD DA
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
191. Nicolicea Eugen PSD DA
192. Niculescu Dumitru PSD DA
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
194. Nistor Laurențiu PSD DA
195. Nistor Marioara PSD DA
196. Niță Constantin PSD DA
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile ND DA
200. Ochi Ion PSD DA
201. Oltean Ioan PNL DA
202. Orban Ludovic PNL DA
203. Palașcă Viorel ALDE DA
204. Palăr Ionel PNL DA
205. Pambuccian Varujan Minoritati DA
206. Pană Adriana-Doina PSD DA
207. Pardău Dumitru PNL DA
208. Paul Maria-Andreea PNL DA
209. Pârgaru Ion PSD DA
210. Peia Ninel PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petric Octavian PSD DA
213. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
214. Plumb Rovana PSD DA
215. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
217. Pop Georgian PSD DA
218. Popa Octavian-Marius PNL DA
219. Popeangă Vasile PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PNL DA
221. Popescu Florin Aurelian - DA
222. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
223. Potor Călin PSD DA
224. Preda Cezar-Florin PNL DA
225. Pușcaș Iacob PSD DA
226. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Roman Cristian-Constantin PNL DA
231. Roman Gheorghe PNL DA
232. Roman Ioan Sorin PSD DA
233. Roman Victor PSD DA
234. Roșca Mircea PNL DA
235. Rotaru Răzvan ND DA
236. Sava Andrei-Valentin PSD DA
237. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
238. Săpunaru Nini PNL DA
239. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
240. Scarlat George PNL DA
241. Secară Florin Mihail PNL DA
242. Sefer Cristian-George PSD DA
243. Seres Dénes UDMR DA
244. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
245. Simedru Dan Coriolan PNL DA
246. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stanciu Anghel PSD DA
250. Stanciu Zisu PSD DA
251. Stancu Ionel Minoritati DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
255. Stroe Radu PSD DA
256. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Surdu Raluca PNL DA
259. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
260. Szabó Ödön UDMR DA
261. Șcheau Ion PNL DA
262. Șimon Gheorghe PSD DA
263. Șoptică Costel PNL DA
264. Șova Lucian PSD DA
265. Ștefan Viorel PSD DA
266. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
267. Tabugan Ion PSD DA
268. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
269. Tararache Mihai PNL DA
270. Tămâian Ioan PNL DA
271. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
272. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
273. Teju Sorin ALDE Abținere
274. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
275. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
276. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
277. Tiuch Cătălin PSD DA
278. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
279. Traicu Rodin PSD DA
280. Tudorache Daniel PSD DA
281. Tudorie Violeta PSD DA
282. Tudose Mihai PSD DA
283. Turcan Raluca PNL DA
284. Tușa Adriana Diana PNL DA
285. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
286. Udriște Gheorghe PNL DA
287. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
288. Uricec Eugen Constantin PSD DA
289. Ursărescu Dorinel ALDE DA
290. Vainer Aurel Minoritati DA
291. Varga Lucia-Ana PNL DA
292. Vladu Iulian PNL DA
293. Vlase Petru Gabriel PSD DA
294. Vreme Valerian PSD DA
295. Weber Mihai PSD DA
296. Zaharcu Neviser PSD DA
297. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
299. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 5:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro