Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2015 > 15:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 septembrie 2015, ora 15:06

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 567/2015 privind autorizarea și supravegherea activității de asigurare și reasigurare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:254 123 80 9 10 11 13 8
- voturi pentru (DA):251 123 79 8 10 11 13 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Deaconu Mihai ND DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Maria - DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
79. Dumbrăvanu Paul PNL DA
80. Dumitru Georgică ALDE DA
81. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
82. Dușa Mircea PSD DA
83. Emacu Gheorghe PSD DA
84. Eparu Ion PSD DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Fonta Nuțu PSD DA
89. Frăticiu Gheorghe PSD DA
90. Galan Constantin ALDE DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Geantă Florian Daniel PSD DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Florin PSD DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
99. Ghiveciu Marian PSD DA
100. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
101. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
102. Grama Horia PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Gudu Vasile PNL DA
105. Guran Virgil PNL DA
106. Gust Băloșin Florentin - DA
107. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
108. Harbuz Liviu PSD DA
109. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
110. Holban Titi PSD DA
111. Horga Vasile PNL DA
112. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
113. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PNL DA
120. Iordache Florin PSD DA
121. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Kerekes Károly UDMR DA
124. Kereskényi Gábor UDMR DA
125. Khraibani Camelia PSD DA
126. Longher Ghervazen Minoritati DA
127. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
128. Manolache Marius PSD DA
129. Manolescu Oana Minoritati DA
130. Marcoci Vlad PSD DA
131. Marcu Viorica PNL DA
132. Marian Ion Cristinel ND DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Marin Gheorghe PSD DA
135. Marin Laura PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Máté András-Levente UDMR DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Mazilu Constantin PSD DA
140. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
141. Melinte Ion PSD DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Mihai Aurelian PNL DA
144. Mihăilă Ioan PSD DA
145. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Mincă Liliana PSD DA
148. Mîrza Gavril PSD DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Mocioi Niculina PNL DA
151. Moldovan Iosif UDMR DA
152. Molnar Zsolt UDMR DA
153. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
154. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
155. Movilă Petru - Abținere
156. Munteanu Ioan PSD DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Neacșu Marian PSD DA
159. Necula Cosmin PSD DA
160. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
161. Nicoară Romeo Florin PNL DA
162. Nicolae Alexandri PNL DA
163. Nicolae Florian PNL DA
164. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
165. Niculescu Dumitru PSD DA
166. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
167. Nistor Laurențiu PSD DA
168. Niță Emil PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Oltean Ioan PNL DA
171. Orban Ludovic PNL DA
172. Oros Nechita-Adrian PNL DA
173. Palașcă Viorel ALDE DA
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Pardău Dumitru PNL DA
177. Pârgaru Ion PSD DA
178. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
179. Peia Ninel PSD DA
180. Petrea Dorin Silviu PSD DA
181. Petrescu Petre - DA
182. Petric Octavian PSD DA
183. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
184. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
185. Popa Radu Mihai ND NU
186. Popescu Dan-Cristian PNL DA
187. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
188. Potor Călin PSD DA
189. Preda Cezar-Florin PNL DA
190. Pușcaș Iacob PSD DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
192. Răducanu Ion PSD DA
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
194. Rădulescu Constantin PSD DA
195. Rădulescu Romeo - DA
196. Rățoi Neculai PSD DA
197. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
198. Reuer Elena-Ramona PNL DA
199. Roman Cristian-Constantin PNL DA
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Roșca Mircea PNL DA
202. Rotaru Răzvan ND DA
203. Sava Andrei-Valentin PSD DA
204. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
205. Scarlat George PNL DA
206. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
207. Secară Florin Mihail PNL DA
208. Sefer Cristian-George PSD DA
209. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
210. Simedru Dan Coriolan PNL DA
211. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Stan Ioan PSD DA
214. Stancu Ionel Minoritati DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Stănescu Alexandru PSD DA
217. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
218. Stragea Sorin Constantin PSD DA
219. Stroe Radu PSD DA
220. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
221. Szabó Ödön UDMR DA
222. Șcheau Ion PNL DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șoptică Costel PNL DA
225. Șova Lucian PSD DA
226. Ștefan Viorel PSD DA
227. Tabugan Ion PSD DA
228. Tararache Mihai PNL DA
229. Tămâian Ioan PNL DA
230. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
231. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
232. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
233. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
234. Tiuch Cătălin PSD DA
235. Toader Mircea-Nicu PNL DA
236. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
237. Tudorache Daniel PSD DA
238. Tudorie Violeta PSD DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Tușa Adriana Diana PNL DA
241. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
242. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
243. Udriște Gheorghe PNL DA
244. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
245. Uricec Eugen Constantin PSD DA
246. Ursărescu Dorinel ALDE DA
247. Varga Vasile PNL DA
248. Vladu Iulian PNL DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zaharcu Neviser PSD DA
251. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
252. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
253. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
254. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 14:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro