Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2015 > 14:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 septembrie 2015, ora 14:45

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 79/2015 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.48/2012 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:270 126 92 9 9 13 16 5
- voturi pentru (DA):265 123 90 9 9 13 16 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 1 1 - - - - -
- nu au votat:3 2 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD -
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul PNL DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Dușa Mircea PSD DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Fonta Nuțu PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Geantă Florian Daniel PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Florin PSD DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria PNL DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
117. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iane Daniel PNL DA
120. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lubanovici Mircea PNL DA
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Man Mircea PNL DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marian Ion Cristinel ND DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Marin Laura PSD DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Máté András-Levente UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Mazilu Constantin PSD DA
146. Mihai Aurelian PNL DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mincă Liliana PSD DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mocioi Niculina PNL DA
155. Moldovan Ioan ALDE DA
156. Moldovan Iosif UDMR DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Muntean Mircia PSD DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Neacșu Marian PSD DA
162. Negruț Cornelia ALDE DA
163. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
164. Nichita Cristina PSD DA
165. Nicoară Romeo Florin PNL DA
166. Nicolae Alexandri PNL DA
167. Nicolae Florian PNL DA
168. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
169. Niculae Aurel PSD DA
170. Niculescu Dumitru PSD DA
171. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
172. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Niță Emil PSD DA
175. Nosa Iuliu PSD DA
176. Oajdea Daniel Vasile ND DA
177. Oltean Ioan PNL DA
178. Orban Ludovic PNL DA
179. Oros Nechita-Adrian PNL DA
180. Palașcă Viorel ALDE DA
181. Paleologu Theodor PNL DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Pardău Dumitru PNL DA
184. Paul Maria-Andreea PNL DA
185. Pârgaru Ion PSD DA
186. Peia Ninel PSD DA
187. Petrescu Petre - DA
188. Petric Octavian PSD DA
189. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
190. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
191. Ponta Victor-Viorel PSD -
192. Pop Georgian PSD DA
193. Popa Radu Mihai ND DA
194. Popescu Dan-Cristian PNL DA
195. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
196. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL Abținere
197. Potor Călin PSD DA
198. Pușcaș Iacob PSD DA
199. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Constantin PSD DA
202. Rădulescu Romeo - DA
203. Rățoi Neculai PSD DA
204. Reuer Elena-Ramona PNL DA
205. Rizea Cristian PSD DA
206. Roman Gheorghe PNL DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rusu Valentin PNL DA
210. Sava Andrei-Valentin PSD DA
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
212. Săpunaru Nini PNL DA
213. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
214. Scarlat George PNL DA
215. Secară Florin Mihail PNL DA
216. Sefer Cristian-George PSD DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Simedru Dan Coriolan PNL DA
219. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
220. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Stragea Sorin Constantin PSD DA
226. Stroe Radu PSD DA
227. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Surdu Raluca PNL DA
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șcheau Ion PNL DA
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șoptică Costel PNL DA
234. Ștefan Viorel PSD DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
236. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
237. Tararache Mihai PNL -
238. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
239. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
240. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
241. Teju Sorin ALDE DA
242. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
243. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
244. Toader Mircea-Nicu PNL DA
245. Tomac Eugen - DA
246. Traicu Rodin PSD DA
247. Tudorache Daniel PSD DA
248. Tudorie Violeta PSD DA
249. Tudose Mihai PSD DA
250. Turcan Raluca PNL DA
251. Tușa Adriana Diana PNL DA
252. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
253. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
254. Udriște Gheorghe PNL DA
255. Ursărescu Dorinel ALDE DA
256. Vainer Aurel Minoritati DA
257. Varga Lucia-Ana PNL DA
258. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
259. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
260. Vladu Iulian PNL DA
261. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
262. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
263. Vreme Valerian PSD DA
264. Vulpescu Ioan PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zaharcu Neviser PSD DA
267. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
268. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
270. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 4:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro