Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2015 > 14:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 septembrie 2015, ora 14:51

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 539/2015 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Republicii Coreea privind protecția informațiilor clasificate militare, semnat la București la 26 martie 2015
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:278 134 89 9 9 13 18 6
- voturi pentru (DA):275 134 87 9 8 13 18 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - 1 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Geantă Florian Daniel PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
106. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PNL DA
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marian Ion Cristinel ND DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marin Laura PSD DA
146. Marocico Ion Minoritati DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
148. Máté András-Levente UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mazilu Constantin PSD DA
151. Mihai Aurelian PNL DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mincă Liliana PSD DA
155. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocanu Adrian PSD DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mocioi Niculina PNL DA
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Moldovan Iosif UDMR DA
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
163. Movilă Petru - DA
164. Muntean Mircia PSD DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PNL DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Niculescu Dumitru PSD DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND DA
183. Oltean Ioan PNL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Paleologu Theodor PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pardău Dumitru PNL DA
190. Paul Maria-Andreea PNL DA
191. Pârgaru Ion PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petrea Dorin Silviu PSD DA
194. Petrescu Petre - DA
195. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
196. Plumb Rovana PSD DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Ponta Victor-Viorel PSD DA
199. Pop Georgian PSD DA
200. Popa Radu Mihai ND DA
201. Popescu Dan-Cristian PNL -
202. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
203. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
204. Potor Călin PSD DA
205. Pușcaș Iacob PSD DA
206. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Constantin PSD DA
209. Rădulescu Romeo - DA
210. Rățoi Neculai PSD DA
211. Reuer Elena-Ramona PNL DA
212. Rizea Cristian PSD DA
213. Roman Gheorghe PNL DA
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Roșca Mircea PNL DA
216. Sava Andrei-Valentin PSD DA
217. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
218. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
219. Scarlat George PNL DA
220. Secară Florin Mihail PNL DA
221. Sefer Cristian-George PSD DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Simedru Dan Coriolan PNL DA
224. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
225. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stan Ioan PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Alexandru PSD DA
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Radu PSD DA
232. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surdu Raluca PNL DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șcheau Ion PNL DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șoptică Costel PNL DA
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
242. Tararache Mihai PNL DA
243. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
244. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
245. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
246. Teju Sorin ALDE DA
247. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
248. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
249. Tiuch Cătălin PSD DA
250. Toader Mircea-Nicu PNL DA
251. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
252. Tomac Eugen - DA
253. Traicu Rodin PSD DA
254. Tudorache Daniel PSD DA
255. Tudorie Violeta PSD DA
256. Tudose Mihai PSD DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Tușa Adriana Diana PNL DA
259. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
260. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
261. Udriște Gheorghe PNL DA
262. Uricec Eugen Constantin PSD DA
263. Ursărescu Dorinel ALDE DA
264. Vainer Aurel Minoritati DA
265. Varga Lucia-Ana PNL DA
266. Vasilică Radu Costin PSD DA
267. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
268. Vladu Iulian PNL DA
269. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
270. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
271. Vreme Valerian PSD DA
272. Vulpescu Ioan PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Zaharcu Neviser PSD DA
275. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
276. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
278. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 octombrie 2019, 7:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro